Asterisk se neregistruje

Diskuze kolem nastavení a problémů s VoIP ústřednou Asterisk.
Zamčeno
jspudich
Příspěvky: 6
Registrován: úte 21. úno 2012 8:56:37

Asterisk se neregistruje

Příspěvek od jspudich »

Dobry den,

problizne 20 mesicu pouzivam Asterisk 1.8.15.0 pro pripojeni ke sluzbe Odorik.
Od patku se vsak tento asterisk neni schopen pripojit, viz log nize.

Kód: Vybrat vše

[Oct 11 21:54:59] NOTICE[1700] chan_sip.c:    -- Registration for 'xxxxxx@sip.odorik.cz' timed out, trying again (Attempt #2)
[Oct 11 21:54:59] NOTICE[1700] chan_sip.c:    -- Registration for 'xxxxxx@sip.odorik.cz' timed out, trying again (Attempt #2)
[Oct 11 21:55:19] NOTICE[1700] chan_sip.c:    -- Registration for 'xxxxxx@sip.odorik.cz' timed out, trying again (Attempt #3)
[Oct 11 21:55:19] NOTICE[1700] chan_sip.c:    -- Registration for 'xxxxxx@sip.odorik.cz' timed out, trying again (Attempt #3)
Tento stav trva a naznam pricinu.
Prosim o radu.

Dekuji,
Jan Spudich
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Asterisk se neregistruje

Příspěvek od kovik »

Zdravim, poslete mi na kovarik na odorik.cz cislo linky.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterisk se neregistruje

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobry den.
Muze se jednat i o problem spojeny s virtualizaci, resp. nedostatecne nastaveni nektereho OpenVZ. parametru. V tomto pripade potrebuji ID Vaseho VPS, abych mohl tuto moznost overit.
Dale muze jit o problem spojeny s paketovym filtrem iptables ve Vasem VPS. Pokud sitovou komunikaci nijak nefiltrujete, jde o jiny problem.
Dalsi moznosti je chyba ve verzi Vaseho asterisku, tj. ale malo pravdepodobna varianta.

J.M.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterisk se neregistruje

Příspěvek od xsouku04 »

jspudich si sice stěžuje na 4smart fóru, nehlásí se ale z 4smart adresy. Tedy patrně 4smart nepoužívá, takže problém bude nejspíš nějaký firewall po cestě.
jspudich
Příspěvky: 6
Registrován: úte 21. úno 2012 8:56:37

Re: Asterisk se neregistruje

Příspěvek od jspudich »

Dobry den,

po konzultaci s panem Kovarikem jsem nejprve vyzkousel jiny port (jiny nez 5060). Na tomto portu se "muj" Asterisk na Odorik zaregistroval. Nasledne jsem kontaktoval sveho poskytovatele pripojeni, abych si overil, zda nezablokovali port 5060. Poskytovatel nejprve tento krok poprel, dnes mi vsak volal zpet a potvrdil, ze i jini uzivatele v jejich siti hlasili problem s portem 5060.

Zaverem tedy dekuji panu Kovarikovi z Odoriku za technickou podporu a slibuji, ze priste pouziji traceroute predtim, nez budu reportovat problem.

Dekuji,
Jan Spudich
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterisk se neregistruje

Příspěvek od xsouku04 »

jspudich píše:Dobry den,

po konzultaci s panem Kovarikem jsem nejprve vyzkousel jiny port (jiny nez 5060). Na tomto portu se "muj" Asterisk na Odorik zaregistroval. Nasledne jsem kontaktoval sveho poskytovatele pripojeni, abych si overil, zda nezablokovali port 5060. Poskytovatel nejprve tento krok poprel, dnes mi vsak volal zpet a potvrdil, ze i jini uzivatele v jejich siti hlasili problem s portem 5060.

Zaverem tedy dekuji panu Kovarikovi z Odoriku za technickou podporu a slibuji, ze priste pouziji traceroute predtim, nez budu reportovat problem.

Dekuji,
Jan Spudich
Tak to bude nejspíše obvyklý problém se SIP ALG routerem. Více zde. https://www.802.cz/sip-alg/
Kdyby opravdu sip blokoval (s čímž jsem se ale ještě nesetkal, takže tohle je zde vždy až jako poslední možnost), určitě by o tom věděl.
Zamčeno