Přesměrování 802 na SIP adresu (Odorik)

Diskuze o problémech s nastavením VoIP ústředny Asterisk s www rozhraním FreePBX.
Zamčeno
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Přesměrování 802 na SIP adresu (Odorik)

Příspěvek od GeBu »

Dobrý den,
ověřil jsem si, že je možné do ústředny zaregistrovat účet jiného operátora konkrétně mám ověřenou 802. Rád bych příchozí hovory přesměroval na svůj účet u Odoriku. Jednak nemám ještě přidělené telefonní číslo, ale stejně by bylo lepší, kdyby se přesměrování neplatilo. Předpokládám, že řešení by mohla být dvě:
* Nastavit v Asterisku účet 802 a tento přímo v Asterisku přesměrovat na SIP adresu Odorik.
* Nastavit v Asterisku účet 802, ale i účet Odorik a do něho zaregistrovat telefon. Pak provést směrování příchozích hovorů z 802 do druhého účtu uvnitř Asterisku.
Poradíte jak na to?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování 802 na SIP adresu (Odorik)

Příspěvek od xsouku04 »

Dobrý den,
pokud Vám jde jen o tohle, chystáme se to nabízet přímo v hlavní službě na stránkách Odorik.cz. Je to otázka měsíců.
Provozovat kvůli tomu celou ústřednu Asterisk je dlouhodobě asi zbytečné.
Pokud si to chcete zkusit nastavit sledujte správy ve vedlejším vláknu.

http://forum.4smart.cz/viewtopic.php?f= ... 5204182519

napíšeme k tomu návod, který dáme do wiki.

s pozdravem Petr Soukup
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Přesměrování 802 na SIP adresu (Odorik)

Příspěvek od GeBu »

xsouku04 píše:Dobrý den, pokud Vám jde jen o tohle, chystáme se to nabízet přímo v hlavní službě na stránkách Odorik.cz. Je to otázka měsíců.
Ano, vím o tom.
xsouku04 píše:Provozovat kvůli tomu celou ústřednu Asterisk je dlouhodobě asi zbytečné.
Ano, to mne napadlo - viz dále.
xsouku04 píše:Pokud si to chcete zkusit nastavit sledujte správy ve vedlejším vláknu.
http://forum.4smart.cz/viewtopic.php?f= ... 95c5e79630
napíšeme k tomu návod, který dáme do wiki.
Chci si to opravdu vyzkoušet - sice to není moje hlavní zaměření, ale rád si rozšířím obzory a zároveň je to pro mne v tuto chvíli užitečné. Za návody budu vděčný.
Zamčeno