CDR

Diskuze o problémech s nastavením VoIP ústředny Asterisk s www rozhraním FreePBX.
Zamčeno
Kája

CDR

Příspěvek od Kája »

Dobrý den,
použil jsem šablonu s webrozhraním Freepbx a mám zde problém, nezobrazují se mi logy o provedených hovorech v záložce reports. Má někdo podobnou zkušenost? Dá se to nějak řešit? Díky za radu
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: CDR

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,
bohužel s tímto problémem zatím zkušenost nemám. Zkuste experimentovat a pokud problém vyřešíte, můžete se zde podělit o postup.

S pozdravem,
J. Marák
Kája

Re: CDR

Příspěvek od Kája »

No a právě proto že tomu nerozumím jsem si nainstaloval šablonu s Freepbx abych všechny ty funkce měl dostupné. A jak to vypada tak je to o laborování tak jako bych mel šablonu s čistým asteriskem... Třebas pan Soukup poradí... ;)
Eddie
Příspěvky: 1
Registrován: úte 22. bře 2011 14:42:11

Re: CDR

Příspěvek od Eddie »

je třeba kompilovat s podporou mysql, viz.:

http://www.freepbx.org/forum/freepbx/in ... ment-34978
Kája

Re: CDR

Příspěvek od Kája »

Takže stačilo doinstalovat asterisk addons a sparávně nastavit.
jaba
Příspěvky: 7
Registrován: pon 16. led 2012 14:33:44

Re: CDR

Příspěvek od jaba »

Dobrý den,

zkoušel jsem šablony VoIP ústředna Asterisk s www rozhraním FreePBX (debian-6.0-x86_64-pbx-v1u1 i debian-6.0-x86_64-pbx2) a ani u jedné mi nefungoval report pomocí CDR. Vyzkoušel jsem několik postupů, ale zatím bez úspěchů. Zkoušel jsem doinstalovat asterisk-addons, ale také bez úspěchu. Mohl by mi někdo poradit jak tuto chybu odstranit. Nebo na co se mám zaměřit. Děkuji
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: CDR

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

Následující text platí pouze pro šablonu debian-6.0-x86_64-pbx2 !

Problém je zcela jinde - instalace Addons nebo jiných doplňků nemá smysl = nepomůže.

Vysvětlení problému ve zkratce:
* Webové administrační rozhraní (jeho část pro zobrazení CDR) se nemůže připojit k databázi asteriskcdrdb, protoze v databázi asterisk v tabulce freepbx_settings je pod keyword CDRDBUSER chybně nastaveno value asterisk místo asteriskuser.

Jak problém opravit svépomocí:
1) Po vytvoření VPS ze šablony debian-6.0-x86_64-pbx2 nastavte SSH heslo a přihlaste se do svého VPS
2) Přihlaste se do databáze jako uživatel asteriskuser s heslem xc9a7qrt23a (databáze je přístupná pouze z localhostu):

Kód: Vybrat vše

mysql -u asteriskuser -p 
3) Nastavte databázi asterisk:

Kód: Vybrat vše

USE asterisk
4) Opravte problém následujícím příkazem:

Kód: Vybrat vše

UPDATE freepbx_settings SET value = "asteriskuser" WHERE keyword = "CDRDBUSER";
Uvedený problém bude vyřešen v aktualizaci šablony vydané v nejbližších okamžicích.
Pokud problém nedokážete/nechcete vyřešit svépomocí, prosím obraťte se na mě emailem podpora[zavin.]4smart.cz.
Osobně provedu nápravu.


J. Marák
Zamčeno