Nastavení "Incoming route" pro SKYPE

Diskuze o problémech s nastavením VoIP ústředny Asterisk s www rozhraním FreePBX.
Zamčeno
MartinV
Příspěvky: 2
Registrován: pát 02. lis 2012 14:56:24

Nastavení "Incoming route" pro SKYPE

Příspěvek od MartinV »

Dobrý den,

mám jednoduchý Asterisk nakonfigurovaný podle vašeho návodu, 5 vnitřních poboček s čísly 12, 13, 14, 15, 16 a jeden "Incoming route" kdy zvoní při jakémkoliv příchozím volání pobočky 13 - 16.

Nastavil jsem si směrování skype jména na jedno veřejné číslo u odoriku (myslel jsem že půjde nastavit na nějakou odorik linku, ale ta volba tam není).
Teď bych potřeboval, aby když volá někdo na toto skype jméno aby mě zvonila pouze pobočka 12. Tak jak to je teď zvoní samozřejmě pobočky 13-16.
Myslel jsem že přidám jednu Incoming Route, ale nastavit se m to nedaří, vlastně nevím, co přesně je pro Asterisk ta identifikace, že se jená právě o tento hovor.

Na telefonech SPA502G se při volání na skype jméno zobrazí dva řádky:

uri_mojeskypejmeno
mojeskypejmeno

Dokázal by někdo trochu napovědět jak by měla správně vypadat hlavička Incoming Route níže ve FREE PBX pro směrování takovehoto příchozího hovoru?
Na základě jaké identifikace od odoriku vlastně směrování v Asterisku probíhá, je to uri_mojeskypejmeno, nebo je to to veřejné číslo které jsem přiřadil tomu skypejmenu, nebo je to nějaká vnitřní linka u odoriku?

Edit Incoming Route
--------------------------------------------------------------------------------
Description:
DID Number:
CallerID Number:
CID Priority Route:

Děkuji, M.V.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení "Incoming route" pro SKYPE

Příspěvek od xsouku04 »

Máte veřejnou nebo neveřejnou adresu ? Návody máme dva a lze to různě kombinovat. Pomohlo by být konkrétnější.
Asterisk může naši proxy rozpoznávat třeba na základě ip adresy sip.odorik.cz.
Rozumné by mohlo být poslat na uri ve tvaru volani_na_skype@654135 , kde volani_na_skype je cokoli čím odlišíte to že hovor je na skype.
MartinV
Příspěvky: 2
Registrován: pát 02. lis 2012 14:56:24

Re: Nastavení "Incoming route" pro SKYPE

Příspěvek od MartinV »

xsouku04 píše:Máte veřejnou nebo neveřejnou adresu ? Návody máme dva a lze to různě kombinovat. Pomohlo by být konkrétnější.
Asterisk může naši proxy rozpoznávat třeba na základě ip adresy sip.odorik.cz.
Rozumné by mohlo být poslat na uri ve tvaru volani_na_skype@654135 , kde volani_na_skype je cokoli čím odlišíte to že hovor je na skype.
Máme neveřejnou adresu. Návody jsem četl, ale, omlouvám se, nepochopil jsem z nich co nastavit do FreePBX, nejsem zatím příliš zkušený uživatel.

Konkrétně mi jde o to, jestli jako DID Number v "Incoming route" ve FreePBX:
- nastavit veřejné číslo přiřazené tomu skypu?
- nebo tam nastavit uri_mojeskypejmeno?
- nebo něco jiného protože první dvě možnosti nezafungovaly?

Nebo to je CID co se má nastavovat aby Asterisk poznal o jaký hovor se jedná?

Neboli nastavit jedno příchozí pravidlo ve FreePBX, které příchozí hovor směrovaný ze Skype na Odorik přepojí na jednu vnitřní linku.

Děkuji M.V.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení "Incoming route" pro SKYPE

Příspěvek od xsouku04 »

Nejednodušší mi připadá, nechat si asterisk zaregistrovat na dvě různé linky.
Na jednu linku budete přijímat běžné hovory, na druhou linku budete přijímat hovory na skype.

Takže např.

register => 408806:bf3xx6eN@81.31.45.51/12

Tím /12 říkám, že příchozí hovory na lince 408806 mají zvonit na extension 12.


Hovory ze skypu pak pošlete na linku *408806. Existuje více různých způsobů jak to udělat. Bohužel blbě se to vysvětluje a blbě chápe, protože asterisk prostě moc logiky nepobral.
Zamčeno