dropbox - synchronizace souborů mezi více počítači

Odkazy na zajímavé články ze světa Linuxu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

dropbox - synchronizace souborů mezi více počítači

Příspěvek od xsouku04 »

Dnes jsem na internetu narazil na zajímavý projekt http://www.dropbox.com/.

Není to sice vyloženě linuxový projekt, ale linux podporuje. Hned co jsem zjistil, že i na mém
pracovním počítači kde mám Archlinux program yaourt -Ss dropbox zareagoval (je to v repozitářích), tak jsem zpozorněl.

Synchronizuje automaticky soubory mezi více místy, takže máte nejenom několinásobnou zálohu, ale také též aktuální verzi kdykoli
k dispozici.
Zdá se že to funguje dobře i s Debianem, ale není to to přímo v repozitáři. Nicméně našel jsem např. tento návod.
http://www.shcherbyna.com/?p=1067 možná ale je někde ještě jednodušší. Ha už jsem baličky našel :
http://raphaelhertzog.com/2011/06/06/of ... s-dropbox/ ale chce to ověřit.

Šlo by to použít i pro naše virtuály ? Možná bude jediný problém zbavit se závislostí na X, které stejně ke sdílení samotnému nejsou potřeba.

Kdo to vyzkouší a napíše krátký ale výstižný, a pokud možno blbuvzdorný návod dostane 4smart kredit 200 Kč. :)
Update 03.01.2012 Odměna již byla vybrána, návod na instalaci je zde http://wiki.4smart.cz/doku.php?id=dropb ... e_pocitaci

Petr Soukup
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dropbox - synchronizace souborů mezi více počítači

Příspěvek od xsouku04 »

jinak k synchronizování záloh lze na všech Linuxes dost dobře použít rsync. Je to starý dobrý nástroj pro příkazovou řádku. Není to ale v reálném čase (musíme vždy spustit) a neudržuje strom verzí. Ale i tak to může být dobrý způsob jak si udržovat kopii nějakých dat tak, aby se nemuselo vždy vše kopírovat - ale jen změny. Snad někdy bude čas napsat o tom článek na wiki.
Malv

Re: dropbox - synchronizace souborů mezi více počítači

Příspěvek od Malv »

platí ještě ta nabídka?:):p
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dropbox - synchronizace souborů mezi více počítači

Příspěvek od xsouku04 »

Ano nabídka platí. Bylo by ale dobré to psát rovnou na wiki. Zaregistrujte se tam prosím.
Malv

Re: dropbox - synchronizace souborů mezi více počítači

Příspěvek od Malv »

Jsem tam zaregistrovaný ( nick Malvex ) ovšem nějak nemůžu nalést možnost přidání obsahu :o
malv

Re: dropbox - synchronizace souborů mezi více počítači

Příspěvek od malv »

Už to mám sepsané, odskoušené, akorát pořád netuším jak to poslat na tu wiki:(
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: dropbox - synchronizace souborů mezi více počítači

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

Práva na wiki.4smart.cz jsem Vám navýšil, článek pište sem:

http://wiki.4smart.cz/doku.php?id=dropb ... e_pocitaci

J. Marák
Malv
Příspěvky: 16
Registrován: pon 02. led 2012 11:27:42

Re: dropbox - synchronizace souborů mezi více počítači

Příspěvek od Malv »

Zdravim, tak jsem tam návod již vložil, ještě bych se chtěl zeptat, jestli je třeba možný že bych tam vkládal i třeba návod na aktualizovanej CS:Source server ( Steam verze ) bez použití šablony - šablony totiž nejsou aktualizované a nejsou vhodné pro provoz Steam serverů.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dropbox - synchronizace souborů mezi více počítači

Příspěvek od xsouku04 »

Díky návod se mi líbí, je stručný a jasný. Chci se ale ještě zeptat na osobní zkušenosti s dropbox. Jaké s tím máte zkušenosti, k čemu to používáte, k čemu je dropbox dobrý a k čemu méně ? Nebo je na tohle téma někde nějaký dobrý a nestranný článek ?
Malv
Příspěvky: 16
Registrován: pon 02. led 2012 11:27:42

Re: dropbox - synchronizace souborů mezi více počítači

Příspěvek od Malv »

O článku nevím, nicméně osobní zkušenosti mám docela velké. Mám mobilní telefon HTC Desire, který je vpodstatě vždy připojen k internetu, takže si hezky hodím soubory co potřebuju do složky s dropboxem a mám k nim přístup i z mobilního telefonu, dále se třeba hodí ke sdílení věcí mezi více uživateli - máme server a sdílíme například screeny cheaterů a podobně. Dále to používám i ke sdílení ostatních dat pro veřejnost či jak to nazvat, například místo edisk.cz nebo imageshack.us, prostě hodím obrázek / soubor do složky, a vytvořím "public link" a můžu to dát třeba na web. Já osobně to ještě používám ve škole kde si přes webové rozhraní nahraju soubory - například úkoly - a když příjdu domů mám je hezky stažené v počítači. Myslím si že využití je tu opravdu velké. Na druhou stranu se mi nelíbí že k vytvoření "public linku" je potřeba mít soubor umístěný ve složce public - samozdřejmě lze v ní vytvořit další podsložky ale je to podle mě trošku nepraktické. Dále ještě nejde vytvořit link na celou složku což je taky podle mě škoda.
Zamčeno