Google Nexus 7 v2 (2013) root

Odkazy na zajímavé články ze světa Linuxu.
Zamčeno
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Google Nexus 7 v2 (2013) root

Příspěvek od xsouku04 »

29.11.2013 jsem si koupil Nexus 7 II za 6170 Kč.
Tablet je poměrně malý, ale má rozlišení 1920 x 1200, tedy cca stejné jako nový počítač s monitorem. A co se týče rychlosti odezvy, také spíše připomíná stolní počítač.

Obrázek

Nemá internet 3G ani možnost přidat paměť pomocí přídavné SD karty,
Pomocí tzv. OTG kabelu by však mělo jít připojit USB čtečku karet, klávesnici, myš, usb 3G modem, telefon Nokia a z něj "čerpat" internet pomocí aplikace PPP Widget.

Obrázek

Adaptér, který umožní zapojit libovolné usb zařízení nebo i USB hub do konektoru microusb.

Apliakce PPP Widget stejně jako jiné apliakace pro možnost používat vzdálené disky (nebo lokální ale USB)(např. aplikace Stickmount ) vyžadují rootnutý android.

Co jsem zkoušel jako první, byla klikátka pro Windows, která měla celý proces zautomatizovat.
Postup se zdá být jednoduchý, bohužel jsem zjevně pohořel v kroku instalace usb ovladače. Vše se zdálo ok, jen android nekomunikoval.
Ani s jinou wizardí aplikací pro Windows, která má též verzi pro Nexus 7 2013, jsem nebyl úspěšný.

Princip mi začal být jasný až po přečtení tohoto návodu pro Ubuntu na starší verze Nexus 7 (2012) a poté již stačilo postupovat podle tohoto aktuálního, ale méně podrobného návodu.

Co mne dostalo? V některých návodech je napsáno, že aby se člověk dostal do bootovacího menu, nutné je držet tlačítka hlasitosti a poté zmáčknou tlačítko Power. Ve skutečnosti je nutné držet jen tlačítko na ztlumení zvuku + power, jinak se bootovacího menu nikdy nedočkám.

Co je také zajímavé je, že pro komunikaci s androidem je třeba si stáhnout velký zip soubor ADT Bundle, z kterého ale upotřebíte v podstatě dva soubory. Rozpakovat tedy stačí jen adresář adt-bundle-linux-x86_64-20131030/sdk/platform-tools a potřebujete dva celkem malé spustitelné soubory s názvy adb a fastboot. Dále jsem byl nucen si stáhnout z jiných lokalit UPDATE-SuperSU-v1.51.zip a openrecovery-twrp-2.6.3.1-flo.img, které se nahrávaly do tabletu.

Tablet je velmi rychlý, než se načte tohle fórum, nestačím ani mrknout. Předpokládám, že ten 10 palcový tablet podobného výkonu by bez potíží mohl nahradit notebook. Takhle je na to přeci jen příliš malý.
I tak je ale možné za 300 Kč, koupit obal s klávesnicí, tedy nouzově může nahradit notebook.

Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Nexus 7 v2 (2013) root

Příspěvek od xsouku04 »

Tablet má rozlišení jak počítač, výkon jak počítač, jediné co mu chybí je klávesnice jako počítač, na které by se dalo psát všemi deseti.
Zkoušel jsem nějaké způsoby, jak použít klávesnici od počítače bez toho, abych musel něco fyzicky přepojovat.
Řešením může být si nainstalovat na android zařízení nějaký vnc server, který umožní používat klávesnici a myš a dokonce monitor z počítače. Bohužel, aby šel nainstalovat vnc server, musí být android rootnutý, a i když je můj android rootnutý, tak ani jedna z volně dostupných aplikací nefungovala. Pozor rozlišujte vnc server a vnc client, pro vnc client android není třeba mít rootnutý, ale ovládá se na dálku počítač a ne android.
Narazil jsem ale na mnohem jednodušší a šetrnější řešení. Aplikaci s názvem WiFi Keyboard. Velká výhoda je, že funguje v podstatě na všech dnes používaných androidech a nepotřebuje rootnutí.
Zamčeno