Tisk účtenky nebo čárového kódu přímo z webu jedním klikem

Odkazy na zajímavé články ze světa Linuxu.

Tisk účtenky nebo čárového kódu přímo z webu jedním klikem

Příspěvekod xsouku04 » sob 25. črc 2015 9:14:28

Chci se podělit o naše řešení, které používáme pro pohodlné tištění účtenek přímo z webových stránek.
Při použití speciálních tiskáren nemusí být zrovna nejlepší tradiční způsob tisku z webu, kdy po vygenerování stránky speciálně upravené pro tisk vyskočí tradiční dialog pro výběr tiskárny. Ještě horší bývá varianta, kdy je třeba generovat a následně tisknout PDF soubor.

Řešení není triviální, protože webové stránky a např. javascript nemají z bezpečnostních důvodů přístup na disk ani k hardware počítače a nemohou spouštět ani lokální programy.

Naše řešení spočívá v registraci vlastního protokolu, který mi spustí lokální skript. Tedy podobně, jak je možné vytvořit odkaz na http://neco, je možné vytvořit odkazy na tisk://text_nebo_data_ktere_chci_vytisknout a na ten pak stačí kliknout. Vlastním "protokolem" lze objednávat i např. zpětné volání, na což máme již podrobný návod, který můžete použít i pro tisk.

Tohle řešení funguje jak pod Windows tak pod Linuxem. Pod Linuxem je samozřejmě možné tisknout jak přes CUPS, využívajíc jeho ovladače, tak je možné posílat přímo data k tisku na dev soubor tiskárny. U textových tiskáren je to velmi snadné. Jelikož CUPS nemusí dobře zvládat fakt, že každá účtenka je jinak dlouhá, pokud máte dokumentaci k tiskárně, může být poměrně snadné si vytvořit vlastní ovladač.
Pokud máte ale tiskáren na jednom počítači více, je potřeba vyřešit, jak jednoznačně identifikovat dev soubor konkrétní tiskárny.

Víte o nějakém jiném elegantním řešení?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Re: Tisk účtenky nebo čárového kódu přímo z webu jedním klik

Příspěvekod xsouku04 » úte 14. úno 2017 17:04:00

Pokud pracujete na tisku EET účtenek přímo z webové aplikace, mohl by se Vám hodit příspěvek výše. Stále jsem na nic lepšího nenarazil.
EET systém může snadno udělat jakýkoli webový vývojář, pokud vyřeší jak snadno, pohodlně a spolehlivě tisknout účtenky přímo z webové aplikace. Což kvůli bezpečnostním opatřením není triviální. Na účtenky totiž obvyklí způsob tisku přes menu prohlížeče není vhodný.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno


Zpět na Zajímavosti ze světa Linuxu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků