Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Příspěvek od xsouku04 »

Od léta 2012 je zde ale nový typ telefonu nokia za podobnou cenu jako ASHA 303 a to Nokia Asha 311

Podpora pro VoIP je uvedena v tabulce na stránkách nokie.


Obrázek
Asha 311 série S40 s podporou VoIP (volání přes internet) - výhoda větší kvalitnější dotykový displej, modernější vzhled. - Volání přes internet lze nastavit podle návodu nastavit podle návodu. Při volání přes internet má telefon stejně pěkný a čistý zvuk jako při běžném telefonování. Jediné omezení je mít kvalitní připojení na internet.


Obrázek
Asha 303 série S40 s podporou volání přes internet, který se přestává vyrábět. Výhoda - pohodlné psaní i výhody dotykového displeje.


Je to trochu překvapující zjištění, ale zdá se že se nyní doprodávají už jen zbytkové zásoby Nokia asha 303.
Přitom typ asha 302, který působí ještě o generaci starším dojmem a nemá dotykový displej se prodává stále. Nokia asha 302 též podporuje volání přes internet s Odorik.cz.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět

Příspěvek od Pitomec »

Důvod bude nejspíš v tom, že buď chce uživatel dotykové ovládání a pak si koupí něco plnohodnotného, anebo nechce a pak vezme 302. Takový hybrid jako 303 asi nešel moc na odbyt :-)
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět

Příspěvek od Kristovec »

302 nemá int.rádio,ale na druhé strane,nekomu nemusí sedet QWERTY na mobilu,pokud mã 302 klasiku,berou tu.To ze nemá to radio jsem slysel.
Kazdopadne díky moc za kazdy tip na dobry VoIP mobil.Hlavne Nokie mívají velmi cisty zvuk. ;)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Důvod bude nejspíš v tom, že buď chce uživatel dotykové ovládání a pak si koupí něco plnohodnotného, anebo nechce a pak vezme 302. Takový hybrid jako 303 asi nešel moc na odbyt :-)
Asi to tak bude. Důvod proč já osobně dávám přednost ASHA 303 je hlavně ten, že se mi subjektivně zdá, že má podstatně lepší zvuk. Podle aktivity třeba na heureka.cz lze soudit, že asha 302 je více prodávaný než asha 303.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět

Příspěvek od xsouku04 »

Můžete někdo poradit nějaký nový kvalitní telefon řady S60 s podporou VoIP, který bychom mohli vyzkoušet a zjednodušit nastavování pro Odorik.cz ? Seznam telefonů Nokie s přímou podporou VoIP je zde http://www.developer.nokia.com/Communit ... ia_devices
Střelec
Příspěvky: 1
Registrován: pát 15. úno 2013 12:08:16

Nová Asha 311

Příspěvek od Střelec »

ASHA 311 má problém s připojením přes WIFI. Na zahraničním fóru jsem se dočetl, že jde o chybu firmware. WIFI se připojí, ale internet je nedostupný. Nepomohly ani pokusy přenastavit router, včetně vypnutí zabezpečení a šifrování. Firmware mám aktualizovaný.
Tak jsem zjistil, že v některých sítích chodí, v některých ne. Rozdíl není v jejich nastavení, ale v použitém routeru. Na routeru Well nechodí, na TP-Link při stejném nastavení ano.
Naposledy upravil(a) Střelec dne pát 01. bře 2013 22:27:57, celkem upraveno 1 x.
pgecler

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Příspěvek od pgecler »

Dobry den, problem s wifi som nepozoroval. Po aktualizacii fw na v5.92 wifi funguje podla ocakavania (tp-link, edimax, atd.).

Pridanie do kontaktov funguje. Staci cislo oznacit a podrzat. Objavi sa kontextove menu, kde je i moznost pridat kontakt.

Aktualne mi vadi nasledujuce:
- telefon nepodporuje multitasking (ok, to som vedel). Potvrdzovanie pri kazdej minimalizacii aplikacie, ktora podporuje notifikacie je otravne (WhatsUp, eBuddy atd.).
- nepodporuje skupiny v kontaktoch
- neni moznost vyberu "naposledy pouzite", pri odosielani spravy
- nema copy/past textu
- email klient nefunguje len cez wifi, musia byt zapnute mobilne data
- to iste plati i pre prehliadac (pouzivam operu)

Kazdopadne, telefon s S40 je svizny, a da sa nan vcelku rychlo zviknut. Verim, ze Nokia bude postupne fw vylepsovat. Telefonov rady Asha s S40 v2.0 uz predala tolko miliony.

VoIP. Telefonovanie s odorik-om i ippi funguje vacsinou bezvadne. Ci uz cez wifi, alebo 3,5G. Pokial pise, ze je dostupna len 2,5G, tak je kvalita zvuku slabsia.

Obcas nepocujem ton vyzvanania. Vytocim cislo, nasledne ticho a zacne hovor. To je trochu neprijemne, ale verim, ze sa to zlepsi.

No a posledna vec, registroval som si skype ucet u odorika. Blbe je, ze teraz mi ludia pisu, lebo si myslia, ze som stale online. Online je ale odorik. Bolo by fajn, upravit funkcnost tak, aby sa k skype pripajal, len ked sa pripojim s telefonom na VoIP.
pgecler

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Příspěvek od pgecler »

Takze som zistil, ze toto funguje:
- email klient nefunguje len cez wifi, musia byt zapnute mobilne data
- to iste plati i pre prehliadac (pouzivam operu)

Postup:
1/ Nastavenie -> Konfiguracia -> Osobne nastavenie -> Pridat osobny ucet -> Nast.miesta pr. -> vlastnost Nazov konta nastavit napr."wifi" / vlastnost Nast.nosica -> mobil.miesto prist. -> nastavit "wifi", ostatne polozky ponechat.
2/ Nastavenie -> Konfiguracia -> Predn.miesto prist. -> navolit "wifi"; predvolit vo vs. apl.

Voala. Nokia browser, email klient, whatsup atd. funguje cez wifi.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Příspěvek od xsouku04 »

pgecler píše: No a posledna vec, registroval som si skype ucet u odorika. Blbe je, ze teraz mi ludia pisu, lebo si myslia, ze som stale online. Online je ale odorik. Bolo by fajn, upravit funkcnost tak, aby sa k skype pripajal, len ked sa pripojim s telefonom na VoIP.
Doporučil bych na odorik.cz nezadávat přímo vaše skype jméno a heslo, ale zřídit si na to speciální. Váš obvyklý skype pak můžete na tento speciální přesměrovat. Kamarádi tak uvidí, kdy jste opravdu on line. Pokud nejste i tak mohou zavolat, protože hovoru bude přesměrován zdarma na to druhé skype jméno, dále na odorik a poté kam je libo.
Adam

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Příspěvek od Adam »

Máte někdo zkušenosti s internetovým rádiem u těchto nokií? 

jde mi o spolehlivost. mám E72 a tam je tam aplikace nepoužitelná. občas dojde k vypadku spojení. to by samo o sobě nevadilo. problém ale je, že po výpadku už rádio nezačne automaticky hrát. čili nepoužitelné pro normální poslech.

zajímalo by mě, jak to je u těchto telefonů.
Odpovědět