Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
sanami
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10. led 2013 16:58:06

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od sanami »

Zedna píše:
Zcela spatne!
Callback prozvonenim ma obrovskou nevyhodu, ze nema primou vazbu na kontakty v telefonu,
proto si musim pred vytocenim pomoci callbacku prozvonenim napred zjistit a kratkodobe zapamatovat telefonni cislo, ktere chci volat.
Castecne (pro nektera casteji volana cisla) si mohu pomoci pres rychle kontakty, jenz lze volat jednoduseji (pouze zadanim cisla rychleho kontaktu),
ale tady si zase musim pred kazdym volanim zjistit, jake cislo rychleho kontaktu ma mnou vytacene cislo.
Toto je skutecne pouzitelne jen pro opravdove silence (jako ja :) ), protoze nyni v 21. stoleti ocekavame trochu jiny standard volani z nasich modernich telefonu/smartphonu.

A co se tyka mobilnich dat, tak take zcela spatne!
Ja v soucasne dobe nepotrebuji internet v mobilu a nebudu kvuli obcasnemu vyuziti platit 100 nebo 150 Kc pausal za mobilni data.
Pokud bych se nahodou kratkodobe pripojil na moji predplacence, tak se mi strhne okamzite 15Kc, po prekroceni 1 hodiny pak 30Kc za 1 den.
Tuhle zlodejinu take nepodporuji.

Proste jsem jen ocekaval, ze aplikace pro podporu/zjednoduseni callbacku (prozvonenim) dokaze prozvonit preddefinovane cislo a
pak prijmout zpetny hovor a automaticky vytocit to cislo vybrane z kontaktu v mobilu. K tomuto neni treba zadny internet a
Android by tohle vsechno mel umet/dovolit udelat.
Přesně to co píšeš bych si představoval. Jednoduchá aplikace která vytočí číslo aperátora a zadá mnou požadované číslo které chci spojit, Vše bez nutnosti si něco pamatovat a zadávat.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xsouku04 »

Zcela spatne!
Callback prozvonenim ma obrovskou nevyhodu, ze nema primou vazbu na kontakty v telefonu,
proto si musim pred vytocenim pomoci callbacku prozvonenim napred zjistit a kratkodobe zapamatovat telefonni cislo, ktere chci volat.
Castecne (pro nektera casteji volana cisla) si mohu pomoci pres rychle kontakty, jenz lze volat jednoduseji (pouze zadanim cisla rychleho kontaktu),
ale tady si zase musim pred kazdym volanim zjistit, jake cislo rychleho kontaktu ma mnou vytacene cislo.
Toto je skutecne pouzitelne jen pro opravdove silence (jako ja :) ), protoze nyni v 21. stoleti ocekavame trochu jiny standard volani z nasich modernich telefonu/smartphonu.
Doporučuji používat přednastavené zpětné volání. Máte pohodlné volání pro 9 nejčastějších čísel.
Proste jsem jen ocekaval, ze aplikace pro podporu/zjednoduseni callbacku (prozvonenim) dokaze prozvonit preddefinovane cislo a
pak prijmout zpetny hovor a automaticky vytocit to cislo vybrane z kontaktu v mobilu. K tomuto neni treba zadny internet a
Android by tohle vsechno mel umet/dovolit udelat.
Já jsem toho názoru, že by android aplikace neměla být schopna sama výtáčet a volat. Mohlo by se vám totiž stát, že by vaše nové pozadí - trojský kůň "kočička" každou noc volala čísla za 30 Kč/min nebo dražší. Nicméně vzhledem k tomu že existují aplikace co za vás dovedou odeslat sms (předpokládám i premium sms bez vašeho vědomí), je možné že to jde.
Není tedy úplně jisté, jestli to jde. A jestli to jde na všech telefonech. Možná to ale jde, zkusíme to ověřit. V každém případě by mohlo být užitečné, pokud by aplikace alespoň za vás sama vytáčela DTMF číslice.

I pokud to nyní jde, je možné že si někdo vzpomene, že je to vlastně nebezpečné a zakáže to.
Podobně si vzpomněli na obrovské nebezpečí java palikcí až po deseti letech používání, zrovna kdy jsem dostal nápad, že to využijeme k tomu, aby se naše technická podpora dostala do lokální sítě uživatele pomocí java appletu.Museli jsme tudíž z java palikace udělat Exe soubor. http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=1149

Pokud svých 20 známých uložíte do rychlých kontaktů a vždy pod daným jménem si v telefonu uložíte dvojmístné číslo rychlého kontaktu aby jste si jej nemusel pamatovat, není to nic hrozného ani pracné to dvojmístné číslo poté zadat.

Nevím jak telefony s OS android, ale nokia zpravidla umožňuje vybrat číslo, ze kontaktů tak, aby telefon vymačkal DTMF tóny sám. Bohužel mám nyní datový balíček, tekže se v těchto postupech nemusím trénovat.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xsouku04 »

Tak jsem to právě zkoušel se svojí asha 303. Prozvoním číslo, odorik mi zavolá, já to zdvihnu a zmáčknu "Options"->"send as DTMF" objeví se okno, kde dám search a vyberu kontakt co chci volat. Pak už jen zmáčknu SEND. Telefon za mne to číslo vyťuká. Má to ale nevýhodu, že telefonní číslo nesmí být uloženo ve formátu +420 neporadí si s tím +. Nicméně než to odešlu mohu to ručně opravit.

Jde tohle i na androidu ? Ano vím není to pohodlné, ale jako nouzovka je to dobré. Lidi co volám často bych stejně měl v přednastaveném zpětném volání nebo alespoň rychlých kontaktech.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xsouku04 »

Zkoušel jsem to nyní z androidem, ale možnost poslat jako dtmf jsem nenašel. Nicméně určitě by na to mohla existovat aplikace. Je jen otázka, jestli by mohla i sama prozvonit.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše: Doporučuji používat přednastavené zpětné volání. Máte pohodlné volání pro 9 nejčastějších čísel.
Nelze z O2.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše:Tak jsem to právě zkoušel se svojí asha 303. Prozvoním číslo, odorik mi zavolá, já to zdvihnu a zmáčknu "Options"->"send as DTMF" objeví se okno, kde dám search a vyberu kontakt co chci volat. Pak už jen zmáčknu SEND. Telefon za mne to číslo vyťuká. Má to ale nevýhodu, že telefonní číslo nesmí být uloženo ve formátu +420 neporadí si s tím +. Nicméně než to odešlu mohu to ručně opravit.
Ted jsem to zkousel na sve NOKIA C6-00 a skutecne to funguje. Diky za tip!
Krome zminene nevyhody s predvolbou je jeste dalsi nevyhoda, ze doba vyhledani kontaktu (coz muze trvat docela dlouho) se pocita jako tarifikovana.
wit

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od wit »

Je to takove drbani pravou nohou za levym uchem. Nevim, proc ta aplikace nemuze poslat smskovy pozadavek na callback v pripade, ze neni zadne datove spojeni aktivni.. a jestli je duvodem "bezpecnost", ze by to mohlo samo odesilat sms, tak pak muzeme rovnou zakazat mobily obecne.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xsouku04 »

Asi by se měl na to podívat pan Marák (má nickname admin), poté co dodělá tu java aplikaci na testování lokální sítě. (už se mi zdá v podstatě hotová). Kdyby ty bezpečnostní díry zde byly jen nějakou dobu, možná se může vyplatit i to. Telefon by mohl vyťukat DTMF nějak podobně jako nokia celkem určitě.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Pitomec »

Podej lidem prst a utrhnou ti celou ruku...
Obrázek
mouseman

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od mouseman »

Ahoj. Přidám svoji trošku do mlýna. Jsem trošku programátor, trošku ajťák a trošku androidista :-). Používal jsem konkurenční službu pro telefonování, teď přecházím na odorik.

Podle mne by aplikace pro Android neměla být samostatná aplikace, ale jakýsi plugin.

Pokud si klasicky normální cestou vyberu v androidu číslo na které chci volat, ať již cestou ze seznamu, nebo přímo vyťukáním konkrétních číslic, prostě pak stiknu tlačítko VOLAT a v tu chvíli by na mě vyskočila hláška s dotazem:

- NORMÁLNĚ PŘES GSM TELEFON
- ZPĚTNÉ VOLÁNÍ CALLBACK (přes internet)
- ZPĚTNÉ VOLÁNÍ CALLBACK (přes SMS)
- POMOCÍ VOIP KLIENTA
- UKAŽ KREDIT

volba první je jasná, prostě to samé co sem chtěl původně vytočit, pokračuje dále normální cestou jako kdybych žádný odorik nepoužíval.
volba druhá pošle přes internet (tedy přes datový tarif) požadavek na odorik pro callback a zároveň zapíše volané číslo do seznamu volaných čísel v android systému (abych mohl později znovu volat a našel toto číslo v historii volaných čísel), při tom kdy přes internet odesílá požadavek, by mohla vypsat v okně aktuální kredit
volba třetí dělá to samé co volba druhá, akorát, že neposílá požadavek přes internet ale přes SMSku automaticky na pozadí, přičemž stejně zapíše volané číslo do standartního logu volání v android systému
no a konečně volba čtvrtá by mohla vyvolat externí aplikaci, napřiklad CSIPSIMPLE pomocí které dané číslo vytočí (předpokládá to samozřejmě že mám již tuto externí aplikaci nastavenou pro odorik), opět by měla ale zapsat volané číslo do standartního systémového logu volaných čísel
pátá volba je jasná, nic by se nevytáčelo, pouze by se zobrazilo okénko s kreditem, které by zmizelo samo po pěti sekundách např. nebo po stisknutí ok

no a v nastavení tohoto pluginu, bych ještě mohl definovat napr. to, že na určitá telefonní čísla se to nebude ptát ale bude automaticky něco dělat konkrétního, např. mam u t-mobilu ve službě mých pět číslo na manželku, takže si nastavím, že když chci volat to konkrétní číslo manželky, tak se mě to nebude ptát a rovnou použije volbu číslo jedna. dále by v nastavení mohlo být to že pokud sem na wifi, tak se nebude nabízet volba pro poslání callback sms, nebo pokud naopak nejsem na wifi, tak mě to nebude nabízet volání pomocí voip klienta a podobné informace.

za takovou aplikaci (kredit) jsem ochoten zaplatit. a myslim ze by zjednodušila pouzivani sluzby odorik na chytrych telefonech ...
Odpovědět