Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Largon »

Nevím co je vše implementováno v androidí aplikaci a s čím se do budoucna počítá...

API umožňuje výběr linky v případě použití API hesla, pokud použijete jako přihlašovací údaje do API číslo linky a její SIPové heslo, tak bude callback iniciován přes tuto linku.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xtonda »

Dík, použití SIP loginu požadované linky místo API loginu funguje, škoda že možnost použít SIP přihlašovací údaje pro jednotlivé linky není dobře dokumentována.

Na jednu stranu je fajn jaké vychytávky se u vás dají udělat. Na druhou mě chvílemi některé věci přivádí skoro až k šílenství, jako např. roztříštěnost přihlašovacích údajů - login na web (PIN) x login do API x SIP loginy na linky a jejich částečná zaměnitelnost.
tomplee
Příspěvky: 36
Registrován: úte 16. črc 2013 12:12:29

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od tomplee »

Largon píše:pokud použijete jako přihlašovací údaje do API číslo linky a její SIPové heslo, tak bude callback iniciován přes tuto linku.
Díky za tento příspěvek. Najednou je ta aplikace pro mě taky použitelná.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xsouku04 »

xtonda píše:Dík, použití SIP loginu požadované linky místo API loginu funguje, škoda že možnost použít SIP přihlašovací údaje pro jednotlivé linky není dobře dokumentována.
Přidal jsem zmínku do návodu http://www.odorik.cz/w/odorik_callback_ ... m_aplikace
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Forrrest »

xtonda píše:Dík, použití SIP loginu požadované linky místo API loginu funguje, škoda že možnost použít SIP přihlašovací údaje pro jednotlivé linky není dobře dokumentována.

Na jednu stranu je fajn jaké vychytávky se u vás dají udělat. Na druhou mě chvílemi některé věci přivádí skoro až k šílenství, jako např. roztříštěnost přihlašovacích údajů - login na web (PIN) x login do API x SIP loginy na linky a jejich částečná zaměnitelnost.
Souhlas, v dokumentaci API je uvedeno vždy jen "vyžaduje autentizaci", ale ne jakou konkrétně a přesně pro co. Dejme tomu callback, u toho se s API heslem dá navíc vybírat linka. Ale tohle si už člověk musí domyslet a vyzkoušet, což je práce a čas navíc. Třeba u převodu kreditu na jiný účet, což jsem ještě netestoval, předpokládám nutnost použití API údajů. Ale raději bych si to rovnou přečetl v dokumentaci, než jít metodou pokus-omyl :?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xsouku04 »

luky píše:nezbývá než nainstalovat z google play nějaký dialer, např. ExDialer - ten umožní vybrat aplikaci, která provede vlastní "volání"

Neuvažuje Odorik o vlastním plnohodnotném dialeru?
Díky za tip. Přidal jsem zmínku do návodu.

http://www.odorik.cz/w/odorik_callback_ ... o_telefonu

U mého dvousikamrtového telefonu Gugabyte GSmart Rom R2 mi to problém řeší.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Largon »

Forrrest píše:Souhlas, v dokumentaci API je uvedeno vždy jen "vyžaduje autentizaci", ale ne jakou konkrétně a přesně pro co. Dejme tomu callback, u toho se s API heslem dá navíc vybírat linka. Ale tohle si už člověk musí domyslet a vyzkoušet, což je práce a čas navíc. Třeba u převodu kreditu na jiný účet, což jsem ještě netestoval, předpokládám nutnost použití API údajů. Ale raději bych si to rovnou přečetl v dokumentaci, než jít metodou pokus-omyl :?
V dokumentaci není jen "vyžaduje autentizaci", ale "vyžaduje autentizaci", kde oba způsoby jmenujeme a snažíme se vysvětlit, že API heslo je platné pro správu celého účtu, zatímco SIPové heslo omezí funkčnost API pro danou linku.

U popisu callbacku je popsán nepovinný parametr line, který určuje linku a je zmíněno, že je možné ho použít jen při autentizaci API heslem. Nenapadá mě, co víc je potřeba si domýšlet a zkoušet.

U převodu kreditu na jiný účet by asi dávalo smysl to omezit jen jako operaci platnou pro celý účet, ale není to tak. V případě, že by takové omezení bylo, tak to v dokumentaci u nutnosti autentizace uvedeme.

Snažíme se o to, aby byla dokumentace stručná a přesná. Nechceme programátory, kteří ji studují, zahlcovat nepodstatnými informacemi anebo se neustále opakovat, když můžeme použít odkaz.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xtonda »

Dobře, v API to popsané je, ale tady šlo původně o aplikaci pro callback, nemůžete očekávat, že uživatel aplikace používající API bude studovat dokumentaci API.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Largon »

xtonda píše:Dobře, v API to popsané je, ale tady šlo původně o aplikaci pro callback, nemůžete očekávat, že uživatel aplikace používající API bude studovat dokumentaci API.
A taky to nečekáme, reaguji na Forrresta na komentář týkající se dokumentace k API.

Petr Soukup doplnil informaci do návodu aplikace. Ještě to asi popíšeme v uživatelském rozhraní v sekci, kde se generuje/zjišťuje API heslo.
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Forrrest »

Largon píše: A taky to nečekáme, reaguji na Forrresta na komentář týkající se dokumentace k API.
Pardon, xtondu jsem si spletl s programátorem tondou, plus jsem teď měl trochu starosti právě kvůli tomu popisu API... tak mi podvědomí poněkud posunulo význam jeho komentáře :D Tímto tedy prosím o přesunutí mých příspěvků spíš někam do sekce Odorik API.
"U popisu callbacku je popsán nepovinný parametr line, který určuje linku a je zmíněno, že je možné ho použít jen při autentizaci API heslem. Nenapadá mě, co víc je potřeba si domýšlet a zkoušet." - Souhlas, tohle nebyl nejlepší příklad.
Problém je v tom, že v odkazu "autentizace" je to bohužel vysvětleno tak obecně, že si programátor může pouze domýšlet, co konkrétně je platné jen pro linku, co pro celý účet, a co by šlo oběma způsoby. A občas je to stejně jinak, tak jako s tím převodem kreditu.

Samozřejmě, stručnost a jasnost je důležitá. Proto si dovoluji navrhnout například takovýto standardizovaný popis, který by byl u každé funkce:
Autentizace: API i linka. Line: vyžaduje API. (u funkce CB, historie hovorů)
Autentizace: API i linka (kredit, rychlé kontakty - get)
Autentizace: API (rychlé kontakty - post, put, delete)
Odpovědět