Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xsouku04 »

JPT píše: Stejně si ale myslím, že by se to dalo řešit i bez API, kdyby někdo napsal program, který by simuloval lidské stisky kláves, protože ruční zadání DTMF funguje. Nebo to by byl taky problém to simulovat ? Tomu taky brání Googl ? Na to API nebude potřeba, když to všechno bude dělat ten program lokálně na telefonu ne ?
Ovládání telefonu nějakým programem, a to třeba i na dálku, se Android celkem logicky a jistě brání. Šlo by to zjevně jen u rootnutých telefonů a je to složité a pro každý telefon jiné, tedy nevyplatí se s tím dělat.
JPT
Příspěvky: 323
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od JPT »

Tak já nejsem programátor, tak si to asi představuju "jak hurvínek válku". Já jen že to na Windows Mobile funguje a tam jsou taky různé telefony. Ale asi je to teda hodně odlišné. Nevím, prostě mi to "učarovalo" ten automatický callback bez netu, tak stím pořád "otravuju", protože si furt myslím, že by to mohlo jít :-)

Jako mohlo by mi to být jedno, když mám Windows Mobile, ale tak do budoucna, kdych chtěl Android a nebo určitě by se to hodilo i pro ty, kteří už android mají.

Např. teď jsem to zkoušel kvůli bráchovi, když jsem zjistil, že OneMobile budou nějací amatéři, tak že by si mohl dát nulový tarif od Vodafonu a přes tu aplikaci volat přes Odorik callback, ale bohužel to nefungovalo. A 20kč měsícně a 300Kč za přechod se mu platit nechce.

EDIT: Na těch 300Kč bych ho myslím ukecal, protože to bych ani já neměl problém zaplatit, tak bych ho přesvědčil, že je to určitě dobrá investice :-) , ale těch 20kč za měsíc asi ne. Ale zas je otázka jestli o něho stojíte, jak tu někdo psal, že o málovolající nikdo nestojí. On je tak normálně volající, ale na odpuštění poplatku to asi neni navíc při tak nízkých cenách v kombinaci s VoIP voláním s ještě levnějšíma cenama. Tak zatim pořád přemýšlí kam jinam přejde.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Hooonza »

xsouku04 píše:Ovládání telefonu nějaký programem a to třeba i na dálku se Android celkem logicky a jistě brání.
AirDroidem se dá celá řada věcí v mobilu dělat z PC, asi to nějak jde.
JPT
Příspěvky: 323
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od JPT »

Tak pan Soukup asi mluvil za Odorik, že se to nevyplatí jim. Já si, ale pořád myslím, že by to šlo, kdyby se do toho pustil nějaký nadšenec jako třeba do OdorAKu. Možná, že ale OdorAK používá jen nějaké GUI + odorik API a je to nějak jednoduše ponastavované (naprogramované) stylem tato "kolonka" dělá tuto funkci z api je na tomto místě atp. a to je určitě jednodušší než naprogramovat celou aplikaci v nějakém kódu. Ale nevím jak to je, tak pokud je to normálně naprogramované, tak se omlouvám :-)
Kukin
Příspěvky: 34
Registrován: stř 01. kvě 2013 21:17:46
Bydliště: Brno / Blanensko

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Kukin »

JPT:
Ano, mám stejný názor - je to to, co mi u Odoriku v současné době nejvíc chybí. Prostě nějakým způsobem zautomatizovat callback i pro ty, co jsou offline. Sice už si pomalu cvičím paměť na krátkodobé pamatování 9 místných čísel, ale taky se někdy spletu -> trapas. Anebo používám "papírkovou metodu", což je někde v terénu těžko proveditelné.
Holt Android nedokáže ctrl C a ctrl V do tónové klávesnice...
Co to vlastně je ta DTMF, je to jen tón určité frekvence nebo i další "neslyšitelná" data?
Pokud ten tónový generátor neumožňuje Android ovládat programem, nešel by ten samý tón generovat jinou aplikací? Berte to jako názor laika.

K úplnému přejití na Odorik SIM mi zatím brání nedostatečný roaming (Írán, Turecko) a hlavně teď využívám upozornění na příchozí mail (uvolnění termínu ke zkoušce ve školním informačním systému) pomocí SMS, což je u O2 zdarma ("došel vám mail: Vámi hlídaný termín..."). Stačilo by i prozvonění, ale jak zrealizovat rozhraní mezi mailem a mým číslem u O2 je na jiné vlákno diskuze.
Každopádně ten offline callback mi leží v žaludku zdaleka nejvíc. Nepočítám těch pár (99) zrychlených voleb, prozváněcí předvolby (9) O2 blokuje.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Zedna »

Ta automatizace DTMF v Androidu nejde, protoze to operacni system Android neumi. Byla o tom zde jiz diskuze i s odkazem na bug tracker Androidu, kde nekolik let lezi bez vyreseni pozadavky na dodelani teto moznosti do Androidu. Posilat DTMF do cizi aplikace (aplikace Telefon) bohuzel v nerootnutem Androidu nelze z duvodu omezenych prav a i kdyby to slo, asi by to bylo komplikovane, pokud tato moznost neni implementovana primo v Androidu.

Tohle je bohuzel DTMF pruser (chybi zakladni funkcionalita telefonu) v Androidu, ktery Google dlouha leta nijak neresi a asi ani resit nebude.

Myslim, ze resenim bude prechod ke klasickym hovorum po poklesu cen klasickych hovoru u virtualu na takovou uroven, ze rozdil mezi callbackem uz nebude tak velky, aby to stalo za tu komplikovanost, tedy zejmena pro ty, kteri jsou offline, ale i pro ty ostatni.

EDIT:
Rozdil mezi 1.18/min komplikovanym callbackem a 1.50/min. nebo 1.69/min. pohodlne uz neni tak hrozne. Bohuzel jeste je tu rozdil uctovani (1+1 callback versus 60+1 virtualni GSM), ale zase na druhou stranu ten callback ma drobnou nevyhodu vyssi ceny za placene vyzvaneni. Takze celkove ty rozdily uz nejsou tak velke a leckdo uz radeji zvoli o trosku vyssi cenu, ale maximalne pohodlnou.
JPT
Příspěvky: 323
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od JPT »

Tak teoreticky, kdo hodně volá (např. nějaký podnikatel) se asi nebude zabývat callbackem, protože to mírně zdržuje, takže asi to bude jen pro méně volající, kteří nechtějí platit poplatky za SIM jako já :-)

Myslím ale, že pokud android normálně umožňuje vyťukat DTMF ručně člověkem a takto ten callback funguje, tak kdyby nějaká aplikace toto simulovala, tak by nemusela využívat něco co google nechce umožnit a tou simulací by to obešla. Ale zas nevím, jestli je to možné a jestli v androidu nejsou nějaké techniky, které by tu simulaci zabránily...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xsouku04 »

JPT píše:Tak teoreticky, kdo hodně volá (např. nějaký podnikatel) se asi nebude zabývat callbackem, protože to mírně zdržuje, takže asi to bude jen pro méně volající, kteří nechtějí platit poplatky za SIM jako já :-)

Myslím ale, že pokud android normálně umožňuje vyťukat DTMF ručně člověkem a takto ten callback funguje, tak kdyby nějaká aplikace toto simulovala, tak by nemusela využívat něco co google nechce umožnit a tou simulací by to obešla. Ale zas nevím, jestli je to možné a jestli v androidu nejsou nějaké techniky, které by tu simulaci zabránily...
No hlavně je těch telefonů hrozné množství a každý má trochu jinou variantu androidu. Takže dělat to pro každou je fuj fuj navíc nejisté a zjevně nespolehlivé.
JPT
Příspěvky: 323
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od JPT »

Jako malý jsem chtěl být programátorem, ale asi jsem na to neměl buňky nebo jsem se tomu nezačal věnovat, když jsem viděl jak velký kód dělá malé věci...

Tu simulaci, aby to nemuselo být pro každou verzi androidu jinačí bych (kdybych to uměl) naprogramoval takto:
Program by otevřel defaultní dialer, našel by tlačítka, které by poznal podle toho že je to číslo v rámečku a do toho rámečku by nasimuloval lidské tapnutí. Tak by to opakoval se všema jednotlivýma číslama. To by myslím mohlo být spolehlivé. Teda dokud by neudělali kulaté tlačítka :-) ale to by se pak dalo určitě doprogramovat.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xtonda »

Provolání API pro callback spotřebuje pár set bytů což při účtování 1 Kč / 1MB vyjde na zlomek haléře, takže mi nějak uniká důvod proč se drbat se zadáváním DTMF.
Odpovědět