Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
paklos

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od paklos »

Existuje nějaká možnost v aplikaci vybrat, kterou linku použít pro callback? Zpětné volání je vždy "iniciováno" z první linky v účtu, což se mi nehodí (kvůli identifikaci).. nikde tu možnost nevidím, tak nevím, zda jsem slepý, nebo to tam fakt není.

OdorAK to zvládá, ale zase naopak se mi jej nedaří rozumně integrovat s dialerem v mém telefonu :o)
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od tonda »

paklos píše:OdorAK to zvládá, ale zase naopak se mi jej nedaří rozumně integrovat s dialerem v mém telefonu :o)
V OdorAK zkuste Nastavení ->Způsob integrace -> a zvolte "V seznamu Dokončit pomocí aplikace". Poté zkuste volat z dialeru, který používáte. Není toto, co hledáte? Pokud ne, dejte prosím vědět, co vám chybí.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

Právě jsem do Google Play Store nahrál novou verzi 1.7 aplikace Odorik callback.
Aplikace by měla být dostupná během několika hodin.

Verze 1.7 přináší tyto novinky a opravy:
* Byla odstraněna chyba způsobující pád aplikace při realizaci přímého volání na zařízeních, kde chybí aplikace PhoneApp z balíku com.android.phone. Typicky například Grandstream GXP 2200.
* Anglický jazyk je výchozím jazykem aplikace.
* Byla přidána podpora ruského jazyka pro Rusko a Ukrajinu.
* Český jazyk je použit pro Česko a Slovensko.
* Nově je cílovou verzí SDK Android 4.4.
* Zlepšena kompatibilita s tablety.
* A konečně to hlavní - aplikace zachytává odchozí hovory z Vašeho telefonního zařízení. Tato novinka řeší problém s nezobrazováním dokončovacího dialogu na zařízeních HTC nebo na zařízeních s Androidem 4.3 po výběru kontaktu z adresáře telefonu. Pokud se Vás tento problém dotýká, mohla by jej vyřešit změna v nastavení "Způsob integrace do vytáčení". Změnou tohoto nastavení by se Vám měl zobrazovat dokončovací dialog pro výběr aplikace.

Samotná vlastnost integrace aplikace do dialeru přináší i další možnosti, kterých naše aplikace zatím nevyužívá. Šlo by tak například dosáhnout toho, že Odorik Callback bude výchozí aplikací pro volání místo jinak výchozí aplikace PhoneApp.
Tedy, že Odorik Callback bude navazovat hovory podle jeho aktuálního nastavení. Bude-li o tuto vlastnost zájem, bude implementována v některé další verzi. V tuto chvíli Odorik Callback díky této nové feature vyvolává pouze dokončovací dialog tam, kde není běžně zobrazován a necpe se tedy násilně do hlubších vrstev Vašich telefonů. Uvedená funkce je defaultně vypnutá.

J.M.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

před chvílí jsem do Google Play Store nahrál jen malinko upravenou verzi 1.8 Odorik Callback.
Kvůli podpoře tabletů bylo třeba drobátko doplnit manifest.

J.M.
k.hrdina
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 06. zář 2012 11:45:58
Bydliště: Klatovy

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od k.hrdina »

paklos píše:Existuje nějaká možnost v aplikaci vybrat, kterou linku použít pro callback? Zpětné volání je vždy "iniciováno" z první linky v účtu, což se mi nehodí (kvůli identifikaci).. nikde tu možnost nevidím, tak nevím, zda jsem slepý, nebo to tam fakt není.
Také si s tím nevím rady. Umí někdo poradit?
Jakub
Příspěvky: 51
Registrován: pát 23. lis 2012 11:29:49

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Jakub »

Aplikace je vyborna! Mam k ni jeden dotaz. Chtel bych aplikaci vyuzit pro "redirect and call" zpusob volani, ale chtel bych aby se volanemu zobrazovalo mobilni cislo prirazene jako caller id k lince, coz je mozne skrze prefix *087, ale je nutne to delat manualne. Bylo by mozne umoznit pridani tohoto prefixu aplikaci automaticky? Rekl bych ze staci jeden tick box v nastaveni, ne? Nebo by se tohoto chovani dalo docilit pokud by se pro danou linku dalo vynutit chovani ekvivalentni "pridani *087" na webu, napriklad tam kde se nastavuje uvitaci hlaska a volani z anonymnich cisel.

Mimochodem existuje jiny primy zpusob jak vyuzit caller ID jine linky pro volani ze SIM odorik?

Diky.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xsouku04 »

Jakub píše:Aplikace je vyborna! Mam k ni jeden dotaz. Chtel bych aplikaci vyuzit pro "redirect and call" zpusob volani, ale chtel bych aby se volanemu zobrazovalo mobilni cislo prirazene jako caller id k lince, coz je mozne skrze prefix *087, ale je nutne to delat manualne. Bylo by mozne umoznit pridani tohoto prefixu aplikaci automaticky? Rekl bych ze staci jeden tick box v nastaveni, ne? Nebo by se tohoto chovani dalo docilit pokud by se pro danou linku dalo vynutit chovani ekvivalentni "pridani *087" na webu, napriklad tam kde se nastavuje uvitaci hlaska a volani z anonymnich cisel.

Mimochodem existuje jiny primy zpusob jak vyuzit caller ID jine linky pro volani ze SIM odorik?

Diky.
Myslím, že je to dobrý nápad. Někdo je třeba nemocný nebo na služební cestě a potřebuje udělat jeden důležitý hovor, ale chce, aby klient viděl pracovní pevnou linku (např. podpory) a ne soukromý mobil.
achil

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od achil »

Na telefonu ZTE V889S s android 4.1 neumím v seznamu změškaných či příchozích čísel uskutečnit volání přes aplikaci callback. Jedině označením čísla a následném překopírování do řádku v aplikaci. Pak ale musím ještě odstranit mezery a i +420, abych se s volaným propojil (čísla jsou ve tvaru např. +420 775 755 655). Pokud si vyberu uložený kontakt z adresáře tak je nabídnuta volba pro dokončení hovoru aplikací callback. Tady je to funguje super. Ale pokud to nejsou uložená čísla v adresáři tak mi to nejde. V aplikaci samotné je možnost listovat a vybírat pouze v uložených kontaktech a nebo v historii již uskutečněných hovorů aplikací. Nemáte někdo nápad? Volám víc lidem které nemám uložené v kontaktech. Alespoň bych uvítal kdybych číslo z přijatých mohl překopírovat do zadávacího řádku v aplikaci a nemusel ho ještě upravovat.
dobrrak
Příspěvky: 8
Registrován: sob 14. pro 2013 14:13:05

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od dobrrak »

achil píše:Na telefonu ZTE V889S s android 4.1 neumím v seznamu změškaných či příchozích čísel uskutečnit volání přes aplikaci callback. Jedině označením čísla a následném překopírování do řádku v aplikaci. Pak ale musím ještě odstranit mezery a i +420, abych se s volaným propojil (čísla jsou ve tvaru např. +420 775 755 655). Pokud si vyberu uložený kontakt z adresáře tak je nabídnuta volba pro dokončení hovoru aplikací callback. Tady je to funguje super. Ale pokud to nejsou uložená čísla v adresáři tak mi to nejde. V aplikaci samotné je možnost listovat a vybírat pouze v uložených kontaktech a nebo v historii již uskutečněných hovorů aplikací. Nemáte někdo nápad? Volám víc lidem které nemám uložené v kontaktech. Alespoň bych uvítal kdybych číslo z přijatých mohl překopírovat do zadávacího řádku v aplikaci a nemusel ho ještě upravovat.
Váš problém myslím řeší aplikace OdorAK, viz https://sites.google.com/site/odorakcz/ Tato zobrazuje historii volání.
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od JPT »

JPT píše:Jak to vypadá na androidu s tím posíláním DTMF ? už to googl povolil ? našel jsem teď náhodou nějakou aplikaci podobnou té, kterou používám na windows mobile ( http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=19&t=1554 ), tak to můžete kdyžtak někdo zkusit jestli to funguje:

http://www.killermobile.com/application ... ement.html
Tak to buď nikoho nezajímá nebo nevím. Už jsem to teda zkusil sám na pučeném mobilu a nefunguje to i když to vypadlo, že by mohlo i podle návodu byly screeny z Androidu s položkou callback. Když jsem se ptal proč to nefunguje, tak odepsali, že už to pro android nepodporují a je to kvůli tomu googlovskému API.

Stejně si ale myslím, že by se to dalo řešit i bez API, kdyby někdo napsal program, který by simuloval lidské stisky kláves, protože ruční zadání DTMF funguje. Nebo to by byl taky problém to simulovat ? Tomu taky brání Googl ? Na to API nebude potřeba, když to všechno bude dělat ten program lokálně na telefonu ne ?
Odpovědět