Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od utx »

alfi píše:mám android aplikaci na callback (proto tohle téma), mám i data, přesto mi tímhle způsobem nejde vyvolat hovor z jiné linky, než je nastavena v aplikaci. je to chyba nebo záměr? viz např. dnešní callid 81210920, které by mělo být z veřejného čísla linky x16601, přesto je z původní linky x91652. vzájemné sdílení povolené mají.
Také se s tím potýkám. Chybí tomu klikátko na snadný výběr linky, jako měl Voocall Callback, než jim to přestalo fungovat. Pro změnu linky musíte zadat identifikaci s heslem pro linku, a případně změnit číslo, na které se má volat.

Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem si nainstalovat Odorik Callback a OdorAK. Do jedné aplikace jsem zadal jednu linku, do druhé druhou linku. Podle toho, s kterou identifikací chci volat, použiji jednu nebo druhou aplikaci.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Zedna »

Mam namet na vylepseni aplikace Odorik callback:
http://www.odorik.cz/w/odorik_callback_pro_android

Pridat volbu "Auto zapnuti Wifi" - automaticky zapnout Wifi pokud je vypnuta.
A zrejme i obdobna volba "Auto zapnuti Data" - automaticky zapnout mobilni data pokud jsou vypnuta (a neni Wifi pripojeni).

Pri ukonceni aplikace pak Wifi/data zase vypnout, pokud byla pri spousteni aplikace vypnuta.
Takto je to udelano v aplikaci "Wifi Analyzer"
https://play.google.com/store/apps/deta ... yzer&hl=cs
a je to skvela vec.
Tam maji i volbu Auto Wifi OFF - vypnuti pri ukonceni pokud bylo pri spusteni vypnuto.

Hodi se to zejmena pro lidi, kteri maji trvale Wifi/data vypnuta a zapinaji si je jen pokud neco potrebuji.
V pripade callbacku by tedy museli: zapnout data, pustit Odorik callback, zavolat, ukoncit Odorik callback, vypnout data,
s touto novou volbou by stacilo jen: pustit Odorik callback, zavolat, ukoncit Odorik callback

EDIT:
Asi uplne idealni by byla automaticka kombinace obou voleb Wifi i Data:
Tedy zapnout Wifi, pockat a zjistit zda je pripojeno k nejake Wifi siti,
pokud ne, tak zapnout mobilni data.
Takto by se uprednostnilo Wifi, ale v pripade nedostupnosti znamych/free wifi
by se zapnula mobilni data a bylo by tak vzdy jiste, ze callback bude mit k dispozici wifi nebo mobilni data.
Petr-II nepřihlášen

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Petr-II nepřihlášen »

Tuhle fci bych také bral.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xtonda »

Zkoušel někdo použít Odorik Callback aplikaci na Huawei Mate7 či jiném zařízení Huawei s Androidem 4.4 a prostředím EMUI 3? Nedaří se mi to totiž zprovoznit, při stisku tlačítka Choose contact i Callback se vyvolá systémový adresář, když v něm vyberu kontakt a pak číslo rovnou se provede GSM hovor. Stejně tak bez ohledu na to jak nastavím volby pro integraci do dialeru se mi při výběru kontaktu a čísla ze systémového adresáře rovnou provede GSM hovor, telefon se vůbec neptá na způsob provedení volání jako předchozí Samsung, který dával na výběr nativní volání, Zoiper, callback aplikace apod. Tedy vlastně se mi nedaří žádným způsobem vyvolat callback.
Jan Telefonista
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 24. led 2013 8:35:10

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Jan Telefonista »

Zedna píše:Pridat volbu "Auto zapnuti Wifi" - automaticky zapnout Wifi pokud je vypnuta.
A zrejme i obdobna volba "Auto zapnuti Data" - automaticky zapnout mobilni data pokud jsou vypnuta (a neni Wifi pripojeni).
No ja doufam, ze toto snad android ani aplikacim neumoznuje, protoze kdyz to ma uzivatel vypnute, ma proto dobry duvod a apliakce by nemela mit pravo toto vubec prepinat :!:
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od TKlf »

Umožňuje, minimálně Oskarek tuto funkci ma a funkční.

Odesláno z mého T9 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Zedna »

Jan Telefonista píše:
Zedna píše:Pridat volbu "Auto zapnuti Wifi" - automaticky zapnout Wifi pokud je vypnuta.
A zrejme i obdobna volba "Auto zapnuti Data" - automaticky zapnout mobilni data pokud jsou vypnuta (a neni Wifi pripojeni).
No ja doufam, ze toto snad android ani aplikacim neumoznuje, protoze kdyz to ma uzivatel vypnute, ma proto dobry duvod a apliakce by nemela mit pravo toto vubec prepinat :!:
Auto zapnuti Wifi umi aplikace Wifi analyzer. Pokud bylo wifi pri spusteni vypnuto, tak ho (dle nastaveni) zapne a pri ukonceni zase vypne.
radar4
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 17. kvě 2012 10:22:58

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od radar4 »

Nějak mi přestal fungovat v ExDialeru výběr aplikace, která provede vlastní „volání" -> tedy Odorik callbacku.
Vždy se mi rovnou provádí GSM volání.
Nesetkal se s tím také někdo? Nebo netušíte, kde jsem si mohl něco špatně (defaultně) nastavit.
Dík moc!

EDIT:
Aha, tak vyřešeno. Stačilo lépe číst fórum: Správce aplikací -> Vše > Telefon > Vymazat výchozí nastavení
bobo8
Příspěvky: 2
Registrován: sob 10. říj 2015 23:11:16

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od bobo8 »

Zdravím, je jednoduchá možnost jak umožnit snadnou integraci do dealeru - naprogramovat u Odorik Callbacku že se bude jevit jako aplikace pro SMS - pak si uživatel může nastavit, že místo SMSky bude volat přes Odorik Callback. Samozřejmě někomu nebude vyhovovat, že nemůže posílat SMS přes dealer, řadě lidí by toto nevadilo a jistě by jim vyhovovalo jednoduché volání přes Odorik Callback. Tak to má Mikrotech a funguje to.
Podobně: naprogramovat u Odorik Callbacku že se bude jevit jako aplikace pro VOIP - některé dealery (EXDEALER) mají volbu volání přes VOIP, čímž by se volalo přes Odorik Callback.
SOS
Příspěvky: 11
Registrován: ned 16. pro 2012 11:50:10

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od SOS »

Dobry den.
Chci to zeptat: chápu to správně, jestli budu předpokládat, že cena mezinárodního volání iniciované aplikaci Odorik callback, pomoci funkcí „přesměrování a volání (GSM)“ bude součtem Odorikové internetové ceny do dané destinace, plus cena volání z Odorik na můj mobil, plus cena za nějaké data za dobu objednání zpětného hovoru ?
Odpovědět