Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od luky »

pro Odorik: neplánujete uvést na Google play druhou identickou aplikaci, třeba Odorik2? Pak by si mohl uživatel nainstalovat do mobilu obě aplikace a v každé zvolit jinou linku. Je to trochu krkolomné, ale jako dočasné řešení by to bylo efektivní
puamik
Příspěvky: 5
Registrován: pát 28. úno 2014 20:59:17

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od puamik »

Dobrý den,
pro volání z klasického mobilu jsem používal zpětné volaní. Teď jsem pořídil smart phone a nainstaloval aplikaci Odorik. Zjišťuji však, že přes tuto aplikaci nemohu využít zpětného volání, ale musí se odeslat sms což zvyšuje náklady na hovor. Dá se té sms nějak vyhnout a využít i u této aplikace zpětného volání?
Děkuji
JPT
Příspěvky: 328
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od JPT »

Bez připojení na internet to nejde. Takže jedině to používat stejným způsobem jako na obyč. telefonu a nebo si pořídit nějaký tarif, kde budou levná data a asi dual SIM telefon. Někde na fóru se o tom myslim píše. A nebo si pořídit rovnou SIM odorik, pokud se to vyplatí a tam je pak objednání callbacku jen za nějaké haléře přes internet.
puamik
Příspěvky: 5
Registrován: pát 28. úno 2014 20:59:17

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od puamik »

Bez připojení na internet to nejde? Tak to mně potom asi stačí jen aplikace CSipSimple a Odorik je mně k ničemu.
JPT
Příspěvky: 328
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od JPT »

No v té aplikaci ne a ani v jiné ne, protože to Android neumožňuje a Googl to ani asi nechce, aby se to dalo používat bez netu. Automaticky to jde asi jen na Windows Mobile.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od ViR »

puamik píše:Bez připojení na internet to nejde? Tak to mně potom asi stačí jen aplikace CSipSimple a Odorik je mně k ničemu.
Ono by možná nebylo od věci specifikovat, jakým způsobem jste předtím to zpětné volání z "hloupého" telefonu inicioval.
Jestli dobře počítám, jsou běžně tři možnosti - s využitím dat přes aplikaci, pomocí SMS (také přes aplikaci, nebo přímo), a konečně prozvoněním. Tu poslední možnost máte snad vždycky, ne?
puamik
Příspěvky: 5
Registrován: pát 28. úno 2014 20:59:17

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od puamik »

ano, tu posledni moznost prozvonenim mam stále. Ale já jsem se domníval, že aplikace odorik udělá to prozvonění a vytočení čísla kam chci volat za mě - pustím odorik a vyberu z kontaktu komu chci volat a aplikace udělá to prozvonění a následně vytočení kontaktu.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xtonda »

puamik, nějak sem z tvého zmateného komentáře nepochopil v čem je problém, ale pro vyvolání callbacku je potřeba nějak ústředně odoriku dát vědět se kterými dvěma čísly se má spojit, což lze několika způsoby.

- Přes datové spojení
- Smskou
- Předdefinovaným prozvoněním, ale to nemá odorik moc dobře vyřešené, jen deset slovenských čísel na která z některých sítí neprochází CLIP, příšerná administrace.
- Prozvoněním, volané číslo se zadá tónovou volbou na klávesnici po vyzvednutí zpětného hovoru.

Na první způsob potřebuješ aplikaci (nebo použiješ web) a datové spojení, to ostatní bude bude fungovat na androidu stejně jako fungovalo na obyčejném telefonu, takže nechápu kde je problém.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od ViR »

xtonda píše: Na první způsob potřebuješ aplikaci (nebo použiješ web) a datové spojení, to ostatní bude bude fungovat na androidu stejně jako fungovalo na obyčejném telefonu, takže nechápu kde je problém.
Řekl bych v očekávání, že i tuto variantu obslouží ona specializovaná aplikace...
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xtonda »

Kterou variantu? Odeslání přes DTMF do zpětného hovoru?
Odpovědět