Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od 4smart.cz »

tonda
Dobrý den,

předem děkuji za srovnání obou aplikací - Odorak vs. Odorik callback.
Vaše kritika se mi zdá mírně nadnesená, ale jednotlivé poznámky si prověřím.
Některé z uvedených bodů jsou již ve stávající verzi vyřešené.

Připomínám, že vydaná verze aplikace je zatím tzv. "beta" a jednotlivé funkce této aplikace se budou ještě dodělávat
i po vzoru Vašeho OdorAKu. Je možné, že v aplikaci jsou chyby o kterých nevím, proto objektivní otestování Odorik Callback aplikace je pro mě velmi žádoucí,
protože uživatel aplikaci vidí jinak než její autor a může odhalit nové chyby - proto TESTUJTE !


Na druhou stranu si dovolím oplatit Vám stejnou mincí - Proč používat Odorik Callback místo OdorAK ?

1) Odorik Callback je oficiální aplikace miniTEL s.r.o., která by měla být dále vyvíjena a zdokonalována podle zpětného ohlasu uživatelů.

2) Aplikace Odorik Callback nikam nic neloguje - neukládá čísla volaných a volajících a neposkytuje takové údaje s zárukou třetím stranám (ani k testování/ladění). Stejně tak neposkytuje třetím stranám přihlašovací údaje k Odorik API, protože to není v našem zájmu. Dále ani žádným jiným nežádoucím způsobem nepoužívá telefonní zařízení uživatele, nebo Odorik API, než jak uživatel při využití aplikace předpokládá. Současně ani netvrdím, že něco podobného (vyjmenovaného) konkurenční aplikace OdorAK (ne)dělá, nemám k dispozici její zdrojové kódy.

3) Aplikace Odorik Callback umožňuje objednat zpětný hovor na Skype a snadno tento hovor z historie v budoucnu znovu ustanovit, což ocení jisté procento uživatelů Odoriku. OdorAK toto neumí.



J.M.
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od tonda »

Dobrý den,
admin píše:Vaše kritika se mi zdá mírně nadnesená
Nechtěl jsem, aby to tak vyznělo, když už jsem do tohoto vlákna přispěl, snažil jsem se dát i zpětnou vazbu. Nikde jsem si nevymýšlel. Popsal jsem tok myšlenek a chování aplikace.
admin píše:Některé z uvedených bodů jsou již ve stávající verzi vyřešené.
Testoval jsem poslední verzi z Google Play. Také jsem to tam uvedl.
admin píše:...neposkytuje třetím stranám přihlašovací údaje k Odorik API ... nepoužívá telefonní zařízení uživatele, nebo Odorik API, než jak uživatel při využití aplikace předpokládá.
Obě aplikace se tedy chovají identicky. Přihlašovací údaje a všechna telefonní čísla zůstávají v zařízení uživatele a odesílají se pouze na server Odorik.cz při sestavování hovorů.
admin píše:Současně ani netvrdím, že něco podobného (vyjmenovaného) konkurenční aplikace OdorAK (ne)dělá, nemám k dispozici její zdrojové kódy.
Nikdy mne o ně nikdo nepožádal, ale i tak http://goo.gl/ihMEqH
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od 4smart.cz »

tonda píše:Dobrý den,
admin píše:Některé z uvedených bodů jsou již ve stávající verzi vyřešené.
Testoval jsem poslední verzi z Google Play. Také jsem to tam uvedl.
Já narážím na body, kde reagujete na poznámky jednotlivých uživatelů - některé z těchto bodů jsou již vyřešené.
Proto moje poznámka o nadnesenosti.
Ostatní si samozřejmě prověřím a opravím nebo případně dodělám.
Petr-II neprihlasen

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Petr-II neprihlasen »

Kdyz jste se zde sesli autori obou aplikaci na jednom miste, tak toho vyuziji. Autorovi aplikace OdorAK jsem jiz nahlasil problem ve vlaknu k jeho aplikaci (http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... 395#p15266) a muzu ho utesit, ze stejny problem ma i aplikace od Odorik. Problem s objednanim callbacku na pomalych datech me vede k myslence, jak mate resenou komunikaci s ustrednou, zda dostala kompletni info? Pohybuji se v nizkourovnovem prostredi Win a tam to jde ale nevim, zdy mate tuto moznost i v prostred i Android. Zkuste se zamerit na tento problem, protoze ne vzdy jsou data na takove urovni aby asi aplikace odeslal vse co ma v potrebnem case a ustredna vse co ma prijala v case v kterem ceka. Je to ale jen ma domnenka.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xsouku04 »

Zdravím autora aplikace OdorAk. Myslím, že mít k dispozici opravdu uživatelsky přívětivou aplikaci je velmi důležité.
A jsou různí uživatelé, pro některé je důležitá především jednoduchost, pro jiné pohodlnost a možnosti.
A že se vyvíjí dvě různé souběžně myslím nevadí. Mít něco opravdu dobrého není jen o tom někomu hodně zaplatit, ale je to spíše o tom, chtít a mít trpělivost to vychytat.
Rád bych také sponzoroval vývojáře aplikace OdoriAk proplacením hodin na tom strávených. Nemůžeme si dovolit žádné astronomické částky, ale proplácet třeba 100 Kč/hod není pro Odorik žádná podstatná finanční zátěž.
Pokud by autor navíc dělal to co ho baví a něco se při tom naučil, mohli by být spokojeni všichni.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od luky »

co se týká posílání dat třetím osobám... co teprve služby typu Viber, Fring (Izrael) nebo Skype (USA). Tam se nahrává a analyzuje každé vaše slovo. Řekněte arabsky atentát a máte se na co těšit :) Napíchnou vám Google účet, začnou logovat poštu... Uvidíme, co ještě Snowden uvolní
Petr-II
Příspěvky: 65
Registrován: ned 30. pro 2012 12:23:24

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Petr-II »

Může se někdo z Odoriku vyjádřit k mému problému (viz 2 příspěvky výše)? Jak to máte z kontrolou odeslání dat a potvrzením z ústředny, zda tyto data održela kompletní? Klidně se můžem domluvit na nějakém čase a provést test. Rád bych tento problém vyřešil a využíval Vaši aplikaci či OdorAK (kdo vyřeší problém dříve).
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od helmut.niederman »

luky píše:co se týká posílání dat třetím osobám... co teprve služby typu Viber, Fring (Izrael) nebo Skype (USA). Tam se nahrává a analyzuje každé vaše slovo. Řekněte arabsky atentát a máte se na co těšit :) Napíchnou vám Google účet, začnou logovat poštu... Uvidíme, co ještě Snowden uvolní
Konspirační teorie na toto fórum nepatří. Zkuste jiné weby.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od luky »

tak pravil Zarathustra
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od 4smart.cz »

Petr-II píše:Může se někdo z Odoriku vyjádřit k mému problému (viz 2 příspěvky výše)? Jak to máte z kontrolou odeslání dat a potvrzením z ústředny, zda tyto data održela kompletní? Klidně se můžem domluvit na nějakém čase a provést test. Rád bych tento problém vyřešil a využíval Vaši aplikaci či OdorAK (kdo vyřeší problém dříve).
Dobrý den,

aplikace Odorik Callback vyuziva pro komunikaci pres Odorik API tridu org.apache.http.impl.client.DefaultHttpClient. Jeji instance generuje vyjimku IOException v pripade, kdy obvykle dochazi k problemum se siti.
Kdyz k tomuto problemu dojde, aplikace zobrazi tzv. Toast s hlaskou:

Nepodařilo se spojit s Odorikem. Ověřte prosím připojení k internetu.

Navrhuji, pokud je to mozne, poznacit si pro konkretni pripad vzdy datum, cas a cislo na ktere mel byt objednan callback, abychom mohli proverit, zda se k nam pozadavek pro objednani callbacku pres API dostal nebo nedostal.
Konkretni pripad pak ohlaste nejlepe na email podpora[zavinac]4smart.cz.

J.M.
Odpovědět