Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xsouku04 »

Tak mne napadá, že by bylo možné ohledně toho přesměrování využít CLIP base routing, tedy podmíněné přesměrování.
http://www.odorik.cz/w/api:public_numbers#routovani

Tedy že by se upravovali jen směrování hovorů z onoho konkrétního čísla, což by umožnilo využívat geografické číslo i k tomu k čemu se běžně používá a zároveň sním šetřit při volání do zahraničí.

Příklad:

Dejme tomu, že mám na svém čísle 608424631 neomzené volání po ČR. Chci ale volat třeba do Jordánu, kde je to z vodafonem moc drahé. Dočasně si tedy pomocí api nastavím přesměrování.

608424631->539085858->009625464564646 Což znamená, pokud ze svého čísla 608424631 budu volat na svoje číslo 539085858 nebudu spojen jako je nastaveno v paralelním zvonění, ale na konrétní číslo, v tomto případě 009625464564646 .

Je škoda k tomu používat paralelní zvonění, když mohu použít tohle podmíněné směrování a původní funkci čísla 539085858 tím nenaruším. Tedy naruším ale jen pro volání jen a pouze z mého mobilu.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

právě jsem zveřejnil novou opravnou verzi aplikace Odorik callback 1.4b.
Tato aplikace je také nově dostupná v Google Play Store !

Byly provedeny následující změny:
* odstraněn potvrzující dialog před objednáním callbacku, při předávání čísla naší aplikaci Intentem.
* opraven bug spojený s neukládáním posledního stavu aplikace (načal jsem v 1.3b ale zapoměl jsem jaksi dodělat, nyní dořešeno).

J.M.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xsouku04 »

makak

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od makak »

Dobrý den, mám nainstalovanou verzi 1.3b, kterou jsem si instaloval ručně. Chtěl jsem aplikaci aktualizovat z google play na verzi 1.4b, bohužel mi to hlásí, že mám aktuální verzi. Jak to?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od helmut.niederman »

Proč máme dvě aplikace, které plní podobné funkce, nebylo by lepší tyto dvě aplikace sloučit pod jednu ( mám na mysli Odorak a Odorik Callback ) ?
JPT
Příspěvky: 323
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od JPT »

Protože jednu vydal Odorik a jednu si napsal pro sebe sám uživatel a pak ji nabídl ostatním ?
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xtonda »

Protože bagr, pařez a kašpárek.
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od tonda »

Díval jsem se na Vaši aplikaci a líbí se mi, jak platí "když dva dělají totéž, není to totéž", resp. jak moc se aplikace se stejným účelem mohou lišit.

Pro ty, kdo nevědí - existuje i jiná apliakce - OdorAK - která je též zdarma - můžete se podívat na toto vlákno http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... 395#p15395
helmut.niederman píše:Proč máme dvě aplikace, které plní podobné funkce, nebylo by lepší tyto dvě aplikace sloučit pod jednu ( mám na mysli Odorak a Odorik Callback ) ?
Protože jsem byl nespokojen se stavem aplikace od Odorik (zejména uživatelkou přístupností a tehdy i nulovým rozvojem), vytvořil jsem aplikaci vlastní, která 100% vyhovuje mým potřebám a udělá mi radost, pokud zjistím že bude vyhovovat i ostatním.
Forrrest píše:Bylo by možné do vaší aplikace zabudovat něco, co promítne údaj o hovoru na volané číslo do historie hovorů v androidu?
Zkuste OdorAK.
Forrrest píše:Škoda, že ta nová verze aplikace je nepoužitelná pro nás, kteří máme natvrdo nastaveno volání přes GSM při ťuknutí na číslo z tel. seznamu
Zkuste OdorAK.
Forrrest píše: "opětovného potvrzení" volby přes aplikaci se mi zdá trochu kontraproduktivní
Zkuste OdorAK.
luky píše:Nemůžu přijít na to, jak v dialeru trvale nastavit, aby se některá čísla volala nativním telefonem (GSM) a jiná čísla třeba přes Odorik.
Zkuste OdorAK.
MiD píše:bolo super, keby tlacitko v predchadajucom bode po nastaveni presmerovania rovno zavolalo na cislo, ktore presmerovava hovor
Zkuste OdorAK.
xsouku04 píše:Tedy že by se upravovali jen směrování hovorů z onoho konkrétního čísla, což by umožnilo využívat geografické číslo i k tomu k čemu se běžně používá a zároveň sním šetřit při volání do zahraničí.
Zkuste OdorAK.

=======
Tak, "komerční" vsuvka je za mnou ;) , nyní mé postřehy k Vaší aplikaci Odorik Callback (telefon st18i, verze 4.0.4), verze aplikace 1.4b:
  • při zadání čísla a rotaci telefonu se pole vymaže
  • dámli "Vybrat kontakt", poté vyberu číslo, objeví se možnost Volání/Odorik callback. Očekával bych, že mne to má vrátit do aplikace a vyplnit pole. OK, zvolím Odorik callback a nic se nestane, v aplikaci se telefonní číslo nevyplní, callback se neinicalizuje.
  • pokud ručně vpíšu číslo a zvolím "Zpětné volání", objeví se progress, který za chvíli zmízí, ale stejně mi to zpět nezavolá, nic se nezobrazi
  • nefunkčnost volání byla způsobena tím, že po instalaci jsem si nezvolil mód aplikace. Škoda, že mne na to neupozornila. Nyní jsem vybral mód Callback na číslo a již volá
  • po zvolení výběru modu vidim radio button, ale nevidím, který mód mám aktuálně vybrán, ani jeden není označen
  • CallBack na Skype - nechápu, mám vložit skype login, ale kam dám volané číslo? Hmm... nebo je to možnost volání z mobilu na skype? Tedy něco jiného, než jsem dělal u OdorAK :) Tuto možnost bych osobně nevyužil.
  • Zkouším přesměrování. Píše mi to chybu, že zadané číslo Odorik neexistuje. Aha, asi jsem měl vyplnit 00420. Tipuji. Doplňuji, vracím se zpět, ale na display stále svítí číslo původní "Vyberte cíl pro příchozí hovory na číslo ...xxx...". Ukončuji aplikaci, znovu startuji, již je zobrazené číslo ok. Zkouším znovu, jdu do seznamu, vybírám číslo, volím Odorik Callback, spustí se aplikace, zvolené číslo není vyplněno, ale píše se "přesměrovní OK". Ok, a co dál? Na číslo si mám zavolat sám znovu z dialeru? Nechápu...
  • Dívám se na přesměrování v všechny hovory jsou přesměrovány. Proč, když máte podmíněné přesměrování?
  • Vybírám režim přesměrování hovorů. Chci ukočit aplikaci, proto mačkám tlačítko zpět. Znovu spouštím aplikaci, aktivní je teď režím CallBack na číslo. Proč?
Neberte prosím mé postřehy osobně, v jedné ruce jsem držel telefon s poprvné spuštěnou aplikací a druhou jsem psal myšlenky a postřehy, jak mi šly hlavou.

Závěr? Zůstanu u OdorAKu :D
Naposledy upravil(a) tonda dne pát 18. říj 2013 9:22:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od kovik »

+1
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od 4smart.cz »

makak píše:Dobrý den, mám nainstalovanou verzi 1.3b, kterou jsem si instaloval ručně. Chtěl jsem aplikaci aktualizovat z google play na verzi 1.4b, bohužel mi to hlásí, že mám aktuální verzi. Jak to?
Dobrý den,

předchozí verzi aplikace odinstalujte a pak nainstalujte novou verzi z Google Play Store.
Odpovědět