Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Pitomec »

Potřebuje to internet, protože je to aplikace, která komunikuje s Odorikem a spojuje hovory. Pokud tedy nemáš nějaký datový balíček od operátora (což lze vřele doporučit!), tak jedině objednávat zpětné volání přes SMS. Nebo spoléhat na volnou/vlastní WiFi, kde to pochopitelně funguje taky.
Obrázek
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Zedna »

Pitomec píše:Potřebuje to internet, protože je to aplikace, která komunikuje s Odorikem a spojuje hovory...
Tak v tom pripade odvolavam, ze jsem napsal SUPER.
Takto je to k nicemu. Pokud nemam internet v mobilu, tak chci prave proto pouzivat callback.

Ano muze zde byt jista mala skupina lidi, kteri chteji pouzit drazsi callback i kdyz maji intenet kvuli lepsi kvalite/spolehlivosti nebo omezene FUP,
ale predpokladam, ze vetsina lidi, kteri chteji pouzivat callback jsou prave ti bez moznosti pouzit (predrazeny) internet v mobilu.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Pitomec »

Zpětné volání je hlavně kvůli ceně za hovorné a ne kvůli ceně za datové připojení, ale ono je to asi tak, že mít telefonem s Androidem a být odkázán pouze na WiFi, to není úplně ideální. Navíc datové tarify se dají běžně pořídit kolem stovky měsíčně a nezřídka je to už součástí všemožných balíčků, které mobilní operátoři nabízí.
Obrázek
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od luky »

nevím jak který telefon a verze Androidu nebo cyanogenmodu, ale i když jsem v dosahu wifi, je lepší mít spuštěno 3g nebo kvůli úspoře energie jen edge (o cca 30% ještě nižší spotřeba). Wifi pak jen na stahování většího objemu dat, pokud máte malý FUP
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od ViR »

Zedna píše:Takto je to k nicemu. Pokud nemam internet v mobilu, tak chci prave proto pouzivat callback.
Tak použijete SMS CallBack nebo CallBack prozvoněním. Jinak aplikace pouužívající internet v mobilu na iniciaci CallBacku jsou užitečné nejen na WiFi, ale (a to zejména) tam, kde je k dispozici jen 2G (GPRS nebo EDGE) připojení. Což je stále většina území ČR. Navíc je to datově nepříliš náročné, takže jak psal kolega výše, stačí na to tarif za pár korun (možná se vyplatí i počátaná data).
Laupe
Příspěvky: 4
Registrován: úte 12. říj 2010 14:04:17

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Laupe »

a ten kdo nemá rád opisování adres do mobilu jako já tu mám QR kod :-)

Obrázek
Franio

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Franio »

No jaké je ID uživatele a API heslo,nechápu co tam mám napsat????
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Pitomec »

Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xsouku04 »

Franio píše:No jaké je ID uživatele a API heslo,nechápu co tam mám napsat????
Doporučuji použít SIP jméno a heslo. Sip jméno je to šestimístné odorik číslo a hesl je to škaredé vygenerované heslo. API jméno a heslo je důležité jen pokud by jste chtěli pokaždé vybírat s přes jakou linku se necháte spojit, což tento prográmek stejně neumí.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Zedna »

ViR píše:
Zedna píše:Takto je to k nicemu. Pokud nemam internet v mobilu, tak chci prave proto pouzivat callback.
Tak použijete SMS CallBack nebo CallBack prozvoněním. Jinak aplikace pouužívající internet v mobilu na iniciaci CallBacku jsou užitečné nejen na WiFi, ale (a to zejména) tam, kde je k dispozici jen 2G (GPRS nebo EDGE) připojení. Což je stále většina území ČR. Navíc je to datově nepříliš náročné, takže jak psal kolega výše, stačí na to tarif za pár korun (možná se vyplatí i počátaná data).
Zcela spatne!
Callback prozvonenim ma obrovskou nevyhodu, ze nema primou vazbu na kontakty v telefonu,
proto si musim pred vytocenim pomoci callbacku prozvonenim napred zjistit a kratkodobe zapamatovat telefonni cislo, ktere chci volat.
Castecne (pro nektera casteji volana cisla) si mohu pomoci pres rychle kontakty, jenz lze volat jednoduseji (pouze zadanim cisla rychleho kontaktu),
ale tady si zase musim pred kazdym volanim zjistit, jake cislo rychleho kontaktu ma mnou vytacene cislo.
Toto je skutecne pouzitelne jen pro opravdove silence (jako ja :) ), protoze nyni v 21. stoleti ocekavame trochu jiny standard volani z nasich modernich telefonu/smartphonu.

A co se tyka mobilnich dat, tak take zcela spatne!
Ja v soucasne dobe nepotrebuji internet v mobilu a nebudu kvuli obcasnemu vyuziti platit 100 nebo 150 Kc pausal za mobilni data.
Pokud bych se nahodou kratkodobe pripojil na moji predplacence, tak se mi strhne okamzite 15Kc, po prekroceni 1 hodiny pak 30Kc za 1 den.
Tuhle zlodejinu take nepodporuji.

Proste jsem jen ocekaval, ze aplikace pro podporu/zjednoduseni callbacku (prozvonenim) dokaze prozvonit preddefinovane cislo a
pak prijmout zpetny hovor a automaticky vytocit to cislo vybrane z kontaktu v mobilu. K tomuto neni treba zadny internet a
Android by tohle vsechno mel umet/dovolit udelat.
Odpovědět