Bezdrátová náhlavní souprava Platronics C65 DECT GAP

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.

Bezdrátová náhlavní souprava Platronics C65 DECT GAP

Příspěvekod xsouku04 » sob 09. bře 2013 21:15:13

Zakoupili jsme tři kusy Platronics 65 por provoz na našich pobočkách.

http://www.isccz.eu/plantronics-bezdrat ... 12232.html

Obrázek

Lze bez problému připojit k Siemens gigaset základně jako další sluchátko, k Fritz!Box (v)DSL modem z GAP základnou, nebo jakékoli jiné analogové DECT GAP základně.
Sluchátka předpokládají běžné GAP přihlašovací heslo 0000.

Původně jsem měl pocit, že konstrukce je příliš lehká a za hodně peněz je toho jaksi málo. Nyní ale lehkost spíše oceňuji. Nechcete totiž na hlavě nosit celý den něco velkého a těžkého. Slyšet je dobře.
K přihlášení k základně stačí dlouze podržet tlačítko "zesílení zvuku". A pak zmáčknout modré tlačítko na základně.
Příchozí hovory je možné přijímat a zavěšovat tlačítkem. Odchozí hovory nejsou možné, ale překvapivě to vůbec nevadí. Pro odchozí hovory máte následující možnosti.

- Volat pomocí zpětného volání přímo ze stránek Odorik.cz. V podstatě stačí kliknout na položku v rychlých kontaktech a nebo v menu Služby z webu - zpětné volání, vyplnit číslo s kterým chcete spojit. Hovory je též možné objednávat přes naše API
- Volat pomocí zpětného volání s použitím vašemo mobilního telefonu. Je možné využít aplikace pro android nebo java aplikaci v případě telefonů nokia. Výhoda je, že číslo můžete pohodlně vybrat z kontaktů ve vašem mobilu.
- Hovor vytočit na jiném telefonu, a následně přepojit na dect náhlavní soupravu, kde hovor přijmete.
- Pořídíte si analogový ATA adaptér a paralelně k DECT náhlavní soupravě připojíte běžný analogový telefon nebo DECT sluchátko s klávesnicí, kde můžete hovory vytáčet. Po vytočení hovor zdvihnete tlačítkem a stolní telefon můžete zavěsit.

Nikdo nepozná, že nevoláte z běžného sluchátka a při hovoru máte opravdu volné ruce i nohy. Pohybovat se můžete až 200 metrů od základny v závislosti na překážkách (množství a tloušťce zdí).

Bezdrátové sluchátko DECT GAP se zdá být mnohem levnější a flexibilnější řešení než připojování jiných bezdrátových sluchátek přímo k VoIP telefonu. Běžně tam totiž vzniká problém jak na dálku zdvíhat nebo zavěšovat hovory a celkově to vyjde mnohem dráž. Technologie Dect je pro podobné přenášení hlasu velmi vhodná, má lepší dosah než bluetooth. Osobně jsem s bleutooth nebyl nikdy moc spokojen.

Náhlavní soupravu budeme nabízet v našem eshopu za podobnou cenu jako je na odkaze.

Dovozce sice přeložil manuál, ale nepřiložil k tomu původní obrázky na které se z manuálu odvolává. Z toho pohledu je jeho přidaná hodnota záporná a jediný použitelný návod lze najít zde http://www.manualslib.com/manual/363884 ... s-C65.html , tam je možné si stáhnout i PDF a obrázky zvětšit tak, aby to bylo čitelné.

Reproduktorek je možné zesilovat a zeslabovat, což je indikováno různým pípáním. Zmáčknutím je možné vypnout mikrofon, což je opět indikováno specifickým pípnutím.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 7672
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Re: Bezdrátová náhlavní souprava Platronics C65 DECT GAP

Příspěvekod LMN » ned 10. bře 2013 1:24:13

Velmi pěkný kousek.. a cena? Bude možno u vás zakoupit, nebo objednat?
Děkuji.
LMN
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 19. črc 2012 14:13:36

Re: Bezdrátová náhlavní souprava Platronics C65 DECT GAP

Příspěvekod Pitomec » ned 10. bře 2013 9:53:09

3 tácy je celkem dost, ale zákazníky si to jistě najde...
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
 
Příspěvky: 2380
Registrován: ned 27. lis 2011 22:26:33
Bydliště: Brno

Re: Bezdrátová náhlavní souprava Platronics C65 DECT GAP

Příspěvekod xsouku04 » ned 10. bře 2013 11:23:11

Pokud to máte jako pracovní nástroj a vaši produktivitu práce by to zvýšilo třeba o 10% tím že máte volný ruce. Do měsíce máte náklady zpět. Nemluvě o pohodlí a lepší pracovní pohodě. Ne na všem se vyplatí šetřit. Podobně se může vyplatit investice do oboustranného rychlého skeneru, nebo bezproblémové laserové tiskárny co tiskne levně a oboustranně. Prostě na nářadí se většinou nevyplácí šetřit.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 7672
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Re: Bezdrátová náhlavní souprava Platronics C65 DECT GAP

Příspěvekod Kristovec » ned 10. bře 2013 12:23:40

xsouku04 píše:Pokud to máte jako pracovní nástroj a vaši produktivitu práce by to zvýšilo třeba o 10% tím že máte volný ruce. Do měsíce máte náklady zpět. Nemluvě o pohodlí a lepší pracovní pohodě. Ne na všem se vyplatí šetřit. Podobně se může vyplatit investice do oboustranného rychlého skeneru, nebo bezproblémové laserové tiskárny co tiskne levně a oboustranně. Prostě na nářadí se většinou nevyplácí šetřit.

Naprosto souhlasím,i kdyz jsem od lopaty! Kéz by toto pochopili i na nejvyssích místech!
Kristovec
 
Příspěvky: 1456
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Bezdrátová náhlavní souprava Platronics C65 DECT GAP

Příspěvekod amperecz » pon 11. bře 2013 18:19:44

díky za tip.

budu o něm uvažovat, i když si asi počkám na dlouhodobější zkušenosti.

osobně to řeším takto: 

sluchátko siemens gigaset SL400, které umožňuje bluetooth připojení. sluchátko pak mám v kapse a na uchu bluetooth "bondovku". hlavní výhoda: je na trhu obrovský výběr BT headsetů, hlavně se mi líbí model nokia BH 907, které zvažuju.
recenze třeba tady: http://www.mobilmania.cz/clanky/tyden-mobilne-160-sikovna-krabicka-a-chytre-sluchatko/sc-3-a-1322411/default.aspx (15tá min)


zdánlivě dokonalé řešení, ale není to tak růžové: 

- u SL400 mi bohužel přestal fungovat display. reklamaci jsem nějak nezvládl.
- kvalitní headset etymotic etyblu2 se mi pokazil - nepáruje se automaticky, čili nepoužitelné :-(
- druhý headset má subjektivně horší kvalitu zvuku. možná je na vině BT, možná SL400 samotný, nevím.
- bohužel nemůžu současně používat pro skype - zřejmě chyba ve windows. a kvalita hovoru na skype přes odorik je bohužel moc špatná.

důvody proti tomuto DECT sluchátku
- příjde mi to strašně zastaralé, neobratné, není si z čeho vybírat... BT technologie mi přijde univerzálnější, zapojím zároveň i k mobilu, mohu s jedním headsetem obsluhovat pevnou linku i mobil zároveň atd...

mimochodem: co řešení nokia telefonu přes wifi a BT sluchátko? kvalitativně nedostatečné? 
amperecz
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob 22. pro 2012 2:12:04

Re: Bezdrátová náhlavní souprava Platronics C65 DECT GAP

Příspěvekod xsouku04 » pon 11. bře 2013 18:50:51

Děkuji za za typ.
Obrázek
Obrázek

O možnosti použít sluchátko Siemens Gigaset SL400 spolu s bluetooth headsetem jsem též slyšel a věřím že je to dobrá možnost. Několik lidí se pochvalovalo i samotné sluchátko. Nicméně v minulosti jsem si jeden levnější nokia bluetooth headset pořídil a používal s Nokia i Iphone telefonem ale nebyl jsem spokojen.
Nebyl jsem spokojen především s tím jak dobře jsem slyšel a s tím jak dobře jsem byl slyšen.

Můj názor - možná chybný je, že mikrofon by měl být ideálně umístěný poblíž koutku úst. Bohužel najít takto dlouhý bluetooth headsed je zdá se problém. Podstatné je, aby telefon chytal především má slova a ne ruch z okolí. Kdyby byl delší než ke koutkům úst bylo by tam slyšet dýchání a prskání.
No ale když vede headset až ke koutku má pak potíže s tím, aby držel na uchu ....

Pokud máte nějaký typ na opravdu kvalitní bluetooth headset, který se stále prodává za rozumnou cenu, tak je to jistě taky volba.

Co se týče kombinace nokia telefonu + připojení na přes wifi + bluetooth. Myslím že probém je hlavně v tom, že bluetooth s wifi běží na podobné frekvenci a tak obvykle nefungují spolu dobře. Navíc wifi pro každodenní VoIP hovory není nejvhodnější. Občas si to koktne, má to horší dosah než DECT a hrozně to vybíjí baterku.
Kombinace IPhone + wifi + softwarový telefon + bluetooth se mi ukázala nepoužitelnou, ale možná je to nyní už lepší.

Jiank že by byl DECT zastaralý si nemyslím. Ne to co na co je určen, tedy na příjem hovorů v rámci budov je to mnohem lepší řešení než wifi nebo bluetooth.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 7672
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Re: Bezdrátová náhlavní souprava Platronics C65 DECT GAP

Příspěvekod amperecz » úte 12. bře 2013 19:16:01

tip na orpavdu kvlaitní headset mám.
http://www.etymotic.com/ephp/etyblu2.html
ukázka funkce: http://www.youtube.com/watch?v=agkS2TDKA8c

nemám ho v běžné nabídce, ale dokonce kdyby byl zájem tak ho i můžu dodat.

osobně jej mám, avšak ten můj kousek je aktuálně "rozbitý" - po odpojení od telefonu se sám už nepřipojí.

+ jsou věci, které mě mírně vadí: 
- že jde až k puse vypadá na veřejnosti trochu divně. předchozí verze měla ten mikrofon na tyčince odpojovací, ale ta se už neprodává
- totálně ucpe ucho, to je fain pro izolaci, ale není to vhodné pro časté sundávání (což právě na veřejnosti má člověk tendenci sundat...)
- zvuk mikrofnu je takový "robotický" - slyšíte sami v ukázce.


na druhou stranu odhlučnění je bombastické - jeden zákazník mi nadával že lžu, že jsem za volantem, že by přeci musel slyšet nějaký hluk auta :-))


osobně bych chtěl zkusit ten BH 907 - velmi se mi libí, že je nenápadý a přesto očekávám dobré odhlučnění (3 mikrofony).
+ pohotová možnost nasazování a sundávání mi moc vyhovuje. nejsem ten typ, který by s headsetem chodil nonstop bez sundání.


btw: kdyby někdo ten etyblu chtěl objednat, tak mě kontaktujte - tento týden zrovna uzavírám objednávku zboží u etymotic.
obchod_ZAVINAC_sluchatka.net
amperecz
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob 22. pro 2012 2:12:04

Re: Bezdrátová náhlavní souprava Platronics C65 DECT GAP

Příspěvekod xsouku04 » úte 12. bře 2013 20:01:14

Díky za typ, no právě ten robotický zvuk by mě vadil, ale možná jej způsobuje samotný bluetooth. Protože když měl ty drátové sluchátka, bylo to skoro perfektní, jen nepatrně překřičené.
Není mi totiž jasné jak moc zvuk degraduje samotná technologie bluetooth a jak moc je to způsobené nevhodným umístěním mikrofonu.
Jinak ten člověk na videu potvrzuje moji domněnku, že mikrofon je mnohem lepší mít na správném místě (u koutku úst) než se zabývat umělými metodami jak zvuk vyčistit od ruchu pozadí. Pokud totiž máte mikrofon těsně před pusou, je možné aby jeho citlivost podstatně snížit a on i tak slyší vše podstatné. A protože je jeho citlivost nízká, hluk z pozadí "slyší" jen slabě. Naproti tomu mikrofon na stole nebo na uchu musí být hodně citlivý, aby vůbec něco slyšel ....
Další trik co tohle sluchátko používá je, že ucho úplně ucpe, aby se do něj nedostalo tolik ruchu z okolí a volaný se lépe mohl soustředit na hovor. Jak jednoduché a hoši z Nokie na to ne a ne přijít. Kdyby alespoň jeden model ...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 7672
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Re: Bezdrátová náhlavní souprava Platronics C65 DECT GAP

Příspěvekod amperecz » stř 13. bře 2013 9:57:30

já se domnívám, že ten robotický zvuk není vina bluetooth jako takového.
ostatně stereo zvuk do kvalitních bluetootch sluchátek má vynikající kvalitu srovnatelnou s poslechem po kabelu.

myslím, že na vině je spíš konkrétní implementace bluetooth v případě tohoto konkrétního headsetu.

svrbí mě prsty vyzkoušet tu BH 907. (ten etymotic stejně musím poslat na reklamaci).
amperecz
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob 22. pro 2012 2:12:04

Další

Zpět na Novinky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků