Odorik virtuálním mobilním operátorem

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
d2-mac
Příspěvky: 27
Registrován: stř 23. kvě 2012 9:18:09

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od d2-mac »

Já se naopak obávám, aby cena 0,59 Kč do sítě Odorik nebyla jen na mobily Odorik.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Pitomec »

Na pevnou Odorik snad taky, není důvod, aby tomu tak nebylo.
Obrázek
nunyf
Příspěvky: 82
Registrován: stř 06. bře 2013 9:13:43

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od nunyf »

Bude možné posílat sms z mobilu Odorik na voip Odorik kde zprávu přečte plechová huba? Z vodafonu na Odorik to funguje.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od MaT »

Premium SMS by mi nechyběly, to jsem vůbec nikdy nepoužil (DMS mi přijdou hloupé - tam se na tom strašně přiživují operátoři, nebo ještě nějaké další firmy, to už raději pošlu peníze někam přímo na účet z banky, kde neplatím nic za transakce). Jediné smysluplné využití mi přijde u SMS jízdenek třeba v Praze - ale osobně jsem to také nikdy nevyužil, když mám roční kupón a třeba cizincům, kteří by to i chtěli využít, je to také na nic. :-)

Jak to ale bude s tím roamingem? Jaké budou ceny a kolik má být ta volací záloha?

Jinak mi ceny přijdou fajn a férové. Měsíční paušály sice také nemám rád, ale s 30 Kč měsíčně se dá žít a v současné době to bez toho asi nejde. Jediné, co mě teď drží u současného operátora, jsou data, která jsem si vyhádal na asi 220 Kč měsíčně za 1,2 GB FUP. Sice ho ani zdaleka nevyužiji každý měsíc celý (někdy je to 300 MB, někdy třeba 600 MB, někdy ale i méně než těch 300), ale jsem docela rád za tu rezervu. Někdy se to hodí třeba někde na cestách - můžu přes mobil připojit tablet nebo notebook...

Nyní ale cena za data je nic moc prakticky u všech virtuálních operátorů, jen někteří ti šediváci mají něco srovnatelného (třeba Bonerix má 1 GB za 195 Kč). Je šance, že se to hle někdy zlepší? Buď že by cena za 1 MB šla alespoň trochu dolů - třeba 0,1 Kč za MB by bylo super - ale kdyby nic, tak aspoň třeba na polovinu - 0, 5 Kč za MB - (a jinak účtování bez balíčků takto opravdu jen za co člověk spotřebuje je super), nebo dejme tomu i s nějakými těmi balíčky, ale za nějako rozumnou cenu (třeba ten 1 GB kolem 200 Kč za měsíc?).
tom_speedy
Příspěvky: 71
Registrován: stř 10. říj 2012 17:02:51

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od tom_speedy »

No tak poměrně jednoduchým počtem se dá zjistit, že Odorik je výhodný až pro více volající.
1Kč denně za měsíc => 30Kč (mimochodem šikovný marketing 1Kč zní lépe než 30Kč chápu, že je to proto, když se dá SIM tzv. "uspat")
(41min x 1,69Kč) + 30 = 99,29Kč

K tomu nejlevnější běžně dostupná předplacenka např. Blesk
41min x 2,5Kč = 102,50Kč

Tohle jsem uvedl jako ukázku a za sebe musím říct, že zůstávám tak co jsem a v případě potřeby použiju callback.
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od enigmatic »

pita-petr píše:Ceny jsou pěkné. Jen mě mrzí poplatek za aktivní sim kartu. Chápu, že odorik musí zavést nějaký paušální poplatek. Zustavam u VoIP.
Všichni tak nějak zůstaneme u VOIP. Akorát si k tomu VOIP přidáme nějaké to mobilní číslo tam, kde se nehodí callback.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od GeBu »

Taky jsem to nevyužil resp. využil to někdo jiný na mém mobilu, který jsem ztratil: za dvě hoďky poslal SMS za 700 Kč a to bylo ještě v době, kdy byly SMS omezené na 99 Kč. Od té doby to mám zakázané.
Vtipálci v Olomouci mají SMS jízdenku přes SMS dražší než normální.
MaT píše:Jediné smysluplné využití mi přijde u SMS jízdenek třeba v Praze - ale osobně jsem to také nikdy nevyužil, když
mám roční kupón a třeba cizincům, kteří by to i chtěli využít, je to také na nic. :-)
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od GeBu »

Nazval bych ho ukrajinským :).
tom_speedy píše:(mimochodem šikovný marketing 1Kč zní lépe než 30Kč chápu, že je to proto, když se dá SIM tzv. "uspat")
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Pitomec »

tom_speedy píše:No tak poměrně jednoduchým počtem se dá zjistit, že Odorik je výhodný až pro více volající.
1Kč denně za měsíc => 30Kč (mimochodem šikovný marketing 1Kč zní lépe než 30Kč chápu, že je to proto, když se dá SIM tzv. "uspat")
(41min x 1,69Kč) + 30 = 99,29Kč

K tomu nejlevnější běžně dostupná předplacenka např. Blesk
41min x 2,5Kč = 102,50Kč

Tohle jsem uvedl jako ukázku a za sebe musím říct, že zůstávám tak co jsem a v případě potřeby použiju callback.
Rozdíl je ale v tom, že Odorik účtuje 1+1, zatímco ten Bleskmobil účtuje 60+1. A data u Odoriku pro ty, co méně spotřebují (třeba já mám v průměru jenom kolem 50MB, protože jsem skoro pořád někde na WiFi), jsou taky zajímavá.
Obrázek
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od GeBu »

Kdybych neměl rámcovku, tak bych do Odorika zřejmě šel.
Odpovědět