Odorik virtuálním mobilním operátorem

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
tom_speedy
Příspěvky: 71
Registrován: stř 10. říj 2012 17:02:51

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od tom_speedy »

Pitomec píše:Rozdíl je ale v tom, že Odorik účtuje 1+1, zatímco ten Bleskmobil účtuje 60+1. A data u Odoriku pro ty, co méně spotřebují (třeba já mám v průměru jenom kolem 50MB, protože jsem skoro pořád někde na WiFi), jsou taky zajímavá.
Ano souhlas, ale asi trochu rouhačská myšlenka, ale v tomto případě je účtování na škodu. Přece jen je rozdíl provolat 40min. stylem "Příjdu v pět" při účtování 1+1 než 60+1. Prostě na volání se musí provolat 40min. hovoru celých. Při menším provozu to na volání výhodné nebude (volání v rámci Odorik je něco jiného - nechytat za slovo).
Iwo
Příspěvky: 36
Registrován: pát 24. kvě 2013 0:52:03

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Iwo »

Cena za novou SIM 100Kč
Tak a ted se modlim, aby cena za přenesení čísla i s novou SIM byla taky 100Kč. Jestli Odorik nastřelí za přenos čísla nějakou větší sumu, tak se vážně budu rozmejšlet nad Bleskmobilem. Je to z toho duvodu, ze mi asi Odorik vyjde nejlevneji, pokud prenesu cislo ja, pritelkyne i rodice. Jenze oni narozdil ode me proste neakceptujou jakoukoli vyssi vstupni castku, ikdyz to dlouhodobe vyjde levneji, proste na vic nez 150,- je neukecam. :-/

Ohledne Androidu a prenosu dat, musite mit rootnutej telefon, pokud ano, tak aplikace Droidwall a tam si nastavite, jakym aplikacim vcetne systemu dovolite pristup pres mobilni data a pres wifi, jinymi slovy vsechno krome CSIPsimple a weboveho prohlizece nastavite na mobilni data ZAKAZ a nic vam stahovat nebude, takze ta cena 1Kc/1MB je vcelku v pohode, respektive samozrejme je to desive predrazeny a stve me to, ale za to proste nemuze Odorik a asi ani GTSka, proste v tomhle pripade T-Mobile, ale oni i ostatni dva operatori si data hlidaji a narozdil od volani jen tak nepovoli. :-/
tom24

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od tom24 »

Už tu zástupci Odoriku někdy říkali, že z částky co bude za přenos čísla nemají nic. A je to částka, kterou si operátoři platí mezi sebou a bude to tuším 300Kč.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Na pevnou Odorik snad taky, není důvod, aby tomu tak nebylo.
Je to i na VoIP "pevnou."
Spocklw
Příspěvky: 12
Registrován: úte 16. črc 2013 10:29:55

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Spocklw »

tom_speedy píše:No tak poměrně jednoduchým počtem se dá zjistit, že Odorik je výhodný až pro více volající.
1Kč denně za měsíc => 30Kč (mimochodem šikovný marketing 1Kč zní lépe než 30Kč chápu, že je to proto, když se dá SIM tzv. "uspat")
(41min x 1,69Kč) + 30 = 99,29Kč

K tomu nejlevnější běžně dostupná předplacenka např. Blesk
41min x 2,5Kč = 102,50Kč

Tohle jsem uvedl jako ukázku a za sebe musím říct, že zůstávám tak co jsem a v případě potřeby použiju callback.
Na druhou stranu pro ty, kdo mají SIM na příjem a téměř nevolají má Bleskmobil měsíční "paušál" 33,33 Kč - minimální dobití 200 Kč a platnost kreditu 180 dní.
Iwo
Příspěvky: 36
Registrován: pát 24. kvě 2013 0:52:03

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Iwo »

No tak to je opravdu moc, jestli bude 300Kc za prenos cisla. Pokud to Bleskmobil dotuje, protoze to ma zadarmo, tak proste takovou castku u nikoho neobhajim. Bude teda za prenos cisla 300 + 100 za SIM nebo jenom 300,- ? Jestli me vstupni naklad vyjde vic nez na ty 3 kila, tak pujdu asi k tomu Bleskmobilu taky a u Odorika zustanu jen na IPtel. :-/
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Zedna »

Spocklw píše:Na druhou stranu pro ty, kdo mají SIM na příjem a téměř nevolají má Bleskmobil měsíční "paušál" 33,33 Kč - minimální dobití 200 Kč a platnost kreditu 180 dní.
U BleskMobilu je tech 33Kc mesicne ve forme minimalniho plneni, tzn. ze tyto penize nepropadnou, pouze je musim utratit.
Kdezto u Odorika tech 30Kc mesicne propadne bez uzitku jako poplatek za nic.
Návštěvník

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Návštěvník »

[/quote]

Na druhou stranu pro ty, kdo mají SIM na příjem a téměř nevolají má Bleskmobil měsíční "paušál" 33,33 Kč - minimální dobití 200 Kč a platnost kreditu 180 dní.[/quote]

Nevolají-li, pak to je těch 200 (na začátku 150) na rok!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od xsouku04 »

Zedna píše:Nabidka Odoriku je dobra, bohuzel zitra prijde asi na radu to horsi:
zrejme vysoky poplatek za prenos cisla, uz avizovana nemoznost premium SMS a mozna i vysoka zaloha na roaming (tedy nemoznost roamingu) :-(

Zde je mala tabulka srovnani ceny za data v mobilu Odorik x Relax:
1. radek je mesicni spotreba dat v MB
2. a 3.radek je mesicni castka za pausal + data
(Odorik ma pausal 30Kc a 1Kc/1MB, Relax ma pausal 50Kc a 0.5Kc/1MB)

Kód: Vybrat vše

MB         0 10 20 30 40 50 60  70  80  90 100 150 200 300 500 1000
-------------------------------------------------------------------
Kc Relax  50 55 60 65 70 75 80  85  90  95 100 125 150 200 200  200
Kc Odorik 30 40 50 60 70 80 90 100 110 120 130 180 230 330 530 1030
Relax:
nikdy neutratíte více než 150,- Kč za měsíc. V okamžiku, kdy stáhnete
v daném měsíci data v hodnotě 150,- Kč, Vám přestáváme další data účtovat
a do konce měsíce stahujete zdarma.
Vzhledem k tomu, ze Relax nema poplatek za SIM ani prenos cisla (ma jen 300Kc za prenos cisla od nich jinam), tak zatim jako viteze vnimam spis Relax.

EDIT:
Nutno ale take uznat, ze Odorik ma uctovani 1+1, Relax 60+1 (toto ale nehraje roli pri vyuzivani callbacku)
a Odorik ma uctovani dat po 1kB, Relax po 100kB - to uz je rozdil
Na mne relaxmobil působí jako typická reklamština. Volal jsem nyní na linku 840 999 888 a ptal se, jak mi zpomalí internet po té, co utratím 150 Kč. Bylo mi řečeno, že to záleží na hodně věcech. Třeba jaký mám mobil nebo na tom, v jakém jsem městě. Řekl jsem, že jsem v Brně a že tady je pokrytí dobré. Prý v Brně se zpomalí internet na 16 kbit/s. Tak jsem se ještě zeptal na Prahu, Jihlavu a Jilemnici a tam se prý internet zpomalí na 21.6 kbit. Nevím, ale vypadá to jako marketingová finta, protože podle mého názoru relaxmobil nemá informace o tom, v jakém městě je simkarta přihlášena... Navíc fakt, že o tom, jak internet vlastně omezí, vůbec nepíší, považuji za krajně neférové. Možná to ještě sami nevědí a budou to prostě dělat tak, aby nezkrachovali. Vytiskl jsem si jejich dlouhé všeobecné podmínky, ale nechce se mi to číst...

Jinými slovy data od Odorik.cz jsou výhodná pro toho, kdo si běžně vystačí s desítkami MB/měsíc. Pokud potřebujete stovky nebo dokonce tisíce MB/měsíc, je lepší si pořídit druhou datovou simkartu, nejlépe od nějakého šedivky.

Podle mne sází na to, že spotřebovat více jak 300 MB na běžném mobilu, je obtížně a málo kdo z běžných uživatelů taková data spotřebuje. Že jeho internet vlastně není vůbec neomezený se asi ani nedozví.
Většina lidí si pro běžné použití ale vystačí s desítkami MB měsíčně.
Další věc je jejich zaokrouhlování 100KB + 100KB. Hrozně záleží na tom, jakým způsobem je to vlastně provedeno.
Do logů se totiž zapisuje třeba i přenesených 400 bytů. Pokud by mělo dojít k zaokrouhlení nahoru po každém i minimálním spojení, cena by mohla být podstatně jinde a takové občasné chatování by mohlo vyjít podstatně dráž než na Odoriku. Ostatně účtování a zaokrouhlování přenesených dat je skrytý nikde nepopsaný způsob, jak se dá podstatným způsobem ovlivnit množství naúčtovaných dat. Často to bez zaokrouhlování vůbec nejde. Je ale rozdíl zaokrouhlovat matematicky nebo nahoru...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od xsouku04 »

Návštěvník píše:kde je ceník odorik mobilních služeb nemůžu to najít děkuji
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... &start=140

Tady uprostřed. S oficiálním uveřejněním nespěchám, myslím, že není třeba, aby se konkurence inspirovala.
Odpovědět