Odorik virtuálním mobilním operátorem

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od GeBu »

Já mám rámcovku, kde mám 100 MiB za 49 Kč, ale zatím jsem to nepoužíval, protože i doma i v práci mám internet a mám obyčejný mobil. Po cestě do/z práce si raději čtu časopisy.
Pitomec píše:Nesežere to skoro nic, ale pořád je problém, že musíš platit ten měsíční datový balíček.
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od enigmatic »

Pitomec píše:Nesežere to skoro nic, ale pořád je problém, že musíš platit ten měsíční datový balíček. Ty tam jsou doby, kdy měl VF základní připojení účtované po kB, což by na callback bylo ideální. Dneska už si darebáci berou min. připojení na den za dvacku, což je o ničem.
Připojení na skok u Vodafone v rámci předplacenky pořád funguje s cenou 0,06 Kč / kB. V EU to bylo s cenou 0,04 Kč / 2-3 kB což bylo na dovolené velice příjemným překvapením. Pokud bude připojení na skok fungovat i u nulového tarifu na míru tak to bude dokonalé.
Alesh11

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Alesh11 »

Zedna píše:Na dnes byly avizovane informace o nabidce Odorika jako virtuala (a prvni SIM karty) a ani ted vecer stale nic.
Asi se neco pokazilo a Odorik ma nejake potize ...
:(
Co já vím, tak na žáčátku tohoto vlákna p. Soukup napsal, že by měly být SIM karty. Nic o spuštění virtuála :shock:
Návštěvník

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Návštěvník »

Moc nerozumim tomu kolik me bude stat callback volani s odorikem ze zahranici. Jedu do anglie a tam si z meho mobilu pres aplikaci objednam zpetne volani na mobilni cislo ktere se nachazi v CR. Kolik zaplatim za minutu a z ceho se sklada cena?
Alesh11

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Alesh11 »

Zedna píše:
Návštěvník píše:mná smyslm po zlevnění callbeckusi vůbec pořizova Odoričí SIM a odvádět desátky GTS
Jak uz jsem zde psal, chce to pouze sehnat libovolneho GSM/virtualniho operatora, ktery nabidne data v mobilu.
Rad si poslechnu rady, kde se da sehnat nejlevnejsi internet v mobilu (bez ohledu na ceny volani/SMS)
bez dalsich nevyhod (vysoke poplatky za prechod, vysoky mesicni pausal, nemoznost roamingu, absence premium SMS, ...).
Zatim mi vychazi jako zajimave nabidky BleskMobil, RelaxMobil.
Prosim poradte dalsi ...

Co třeba šedivák Bonerix? 1 GB za 195 Kč, paušál 1 Kč, úvazek 12 měsíců.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od GeBu »

Budeš platit příchozí hovor na tu SIM v zahraničí - jeho cena zatím známá není. Callback v zahraničí je lepší přes místní SIM.
Návštěvník

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Návštěvník »

Pro upresneni dotazu (CallBack anglie) cislo je mobilni cesky T-mobile. S porizenim Odorik SIM karty nepocitam.
Palo Dostal

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Palo Dostal »

Podle me budete platit roamingovy poplatek Vasemu operatorovi T-mobile za prichozi hovor + 1.18 Kc za Callback
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od enigmatic »

Návštěvník píše:Moc nerozumim tomu kolik me bude stat callback volani s odorikem ze zahranici. Jedu do anglie a tam si z meho mobilu pres aplikaci objednam zpetne volani na mobilni cislo ktere se nachazi v CR. Kolik zaplatim za minutu a z ceho se sklada cena?
Cena se bude skládat ze dvou položek u Odoriku a z jedné položky u mobilního operátora. V případě objednání zpětného volání přes aplikaci s použitím dat to budou dvě položky u Odoriku a dvě položky u mobilního operátora. V každém případě volat přes Odorik zpětným voláním vyjde mnohem levněji, protože příchozí hovor v roamingu je za cenu 2,17 Kč a odchozí hovor je za 7,47 Kč. Kupodivu tarifikace byla u mobilního operátora taky po vteřinách. (17 vteřin za 61 haléřů) Ceny platí pro EU samozřejmě s operátorem Vodafone.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Zedna »

enigmatic píše: Připojení na skok u Vodafone v rámci předplacenky pořád funguje s cenou 0,06 Kč / kB. V EU to bylo s cenou 0,04 Kč / 2-3 kB což bylo na dovolené velice příjemným překvapením. Pokud bude připojení na skok fungovat i u nulového tarifu na míru tak to bude dokonalé.
60Kc/1MB ti pripada jako dokonale?!?
Bezna cena je 1Kc/1MB

Jedine ze by se to pouzivalo JEN na callback a nic jineho, pak by to bylo skutecne zajimave.
Ale jako obecne pouzitelna data v mobilu je to zlodejina na ntou, ba primo lichva.

EDIT:
Na Androidu by to i pro ten callback bylo nepouzitelne, protoze pri kazdem pripojeni se stejne Android a ruzne aplikace pokuseji o ruzne aktualizace/synchronizace apod., takze ve vysledku by tech dat bylo urcite hodne a pri te lichvarske cene by to nakonec vyslo hodne draho.
Odpovědět