FAX to MAIL

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Karlitos

Re: FAX to MAIL

Příspěvek od Karlitos »

Děkuji za odpověď.

Původně jsem si myslel, že existuje možnost nějakého automatického přepínání fax/telefon. Zkusil jsem na svém routeru Fritz!Box nastavit fax - který to zařízení softwarově implementuje - na stejné číslo, které používáme pro telefonování a pak se zase nefungoval příjem hovorů. Takže chápu proč to nefunguje u Odorika tak, jak jsem si myslel.

Přijímat Fax potřebuji tak jednou, maximálně dvakrát do roka, zvážím buď koupi dalšího čísla a nebo si nastavení faxu pro mé číslo aktivuji, když budu chtít fax přijmout. Není možné toto udělat přes API ? Velmi by se to hodilo, to je tak na deset řádků v Pythonu :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: FAX to MAIL

Příspěvek od xsouku04 »

Předpokládám, že přijímat fax půjde spolehlivě i na obyčejném čísle. Možné problémy (a proto nutnost přepnutí) jsou hlavně s odchozími hovory do zahraničí. Kudy jdou příchozí hovory na naše čísla, nemůžeme ovlivnit, dobrá kvalita a správný kodek po celé cestě potřebná pro přenos faxu je starostí volajícího operátora. Tedy pro příchozí faxy u nás to není třeba.
stejk
Příspěvky: 1
Registrován: ned 05. čer 2016 8:09:12

Re: FAX to MAIL

Příspěvek od stejk »

Dobrý den,
v "Email pro SMS, faxy a hlasové zprávy" mám zadaný svůj email. Potřeboval bych ale odesílat tyto zprávy na více email (mé přítelkyně). Do políčka je možné zdat jen jeden email? Zkoušel jsem vložit dva emaily oddělené středníkem. A zkoušel jsem taky pro oddělení emailů použít čárku. V obou případech (po odeslání (tlačítko Uložit) takto zadaných dvou emailů) mi webové rozhraní rozbrazí varování "Email pro zasílání hlasových zpráv je neplatný.". Je nebo není možné zadat dva cílové emaily? Pokud to možné není = umožníte do budoucna rozšíření této možnosti (alespoň na dva cílové emaily) ? Děkuji.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: FAX to MAIL

Příspěvek od xsouku04 »

stejk píše:Dobrý den,
v "Email pro SMS, faxy a hlasové zprávy" mám zadaný svůj email. Potřeboval bych ale odesílat tyto zprávy na více email (mé přítelkyně). Do políčka je možné zdat jen jeden email? Zkoušel jsem vložit dva emaily oddělené středníkem. A zkoušel jsem taky pro oddělení emailů použít čárku. V obou případech (po odeslání (tlačítko Uložit) takto zadaných dvou emailů) mi webové rozhraní rozbrazí varování "Email pro zasílání hlasových zpráv je neplatný.". Je nebo není možné zadat dva cílové emaily? Pokud to možné není = umožníte do budoucna rozšíření této možnosti (alespoň na dva cílové emaily) ? Děkuji.
Tohle zatím není v plánu. Nicméně řešení existuje. Nechte si to extra k tomu zřízený email, které má nastaveno forwardování (doslání) na více různých emailů.
Nebo to můžete nechat posílat na svůj email a nastavit si podmíněné přesměrování i na email přítelkyně - pravidlo můžete uvázat na email odesilatele.
Odpovědět