FAX to MAIL

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

FAX to MAIL

Příspěvek od megacruiser »

Do uživatelského rozhraní jsme přidali funkci "fax to mail". Díky ní již nepotřebujete pro příjem faxových zpráv klasický fax. Příchozí faxy přijdou ve formátu PDF do nastavené emailové schránky.
Funkce se zapíná zde: průvodce nastavením > Vlastní telefonní číslo / ... > Vlastní telefonní číslo > Paralelní vyzvánění
Email, na který budou faxy chodit, nastavíte zde: průvodce nastavením > Volání z internetu > Volání z libovolného SIP programu, VoIP telefonu ...

Obrázek
LOLEc

Re: FAX to MAIL

Příspěvek od LOLEc »

A odesilat fax pres web umite?
Zivan
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21. pro 2011 15:28:51

Re: FAX to MAIL

Příspěvek od Zivan »

Tak ja se hned zeptam...v nastaveni "paralelni vyzvaneni" vidim jen volbu "Pouzivat toto cislo jen pro fax". Chapu tedy spravne, ze bez zapnuti nemohu prijimat faxy a po zapnuti zas nemohu na tu linku volat? Bud tedy prijimam jen faxy nebo jen volani, oboji nejde.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: FAX to MAIL

Příspěvek od xsouku04 »

LOLEc píše:A odesilat fax pres web umite?
Odesílání zatím není. Je možné připojit klasický fax přes adaptér.
Pokud si ale něco naskenuji mohu to rovnou poslat emailem.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: FAX to MAIL

Příspěvek od xsouku04 »

Zivan píše:Tak ja se hned zeptam...v nastaveni "paralelni vyzvaneni" vidim jen volbu "Pouzivat toto cislo jen pro fax". Chapu tedy spravne, ze bez zapnuti nemohu prijimat faxy a po zapnuti zas nemohu na tu linku volat? Bud tedy prijimam jen faxy nebo jen volani, oboji nejde.
Ano, linka je buď normální nebo faxová. Jak ji přepnu na faxovou pro nic jiného než příjmání (případně i odesílání faxů) už nelze použít. Tedy veškeré nastavení paralelního zvonění zůstane nepoužito. Není to ale taková hrůza, protože extra geografické číslo stojí jen 20 Kč.


Případně si můžete fax zapnout jen na tu dobu, kdy vám bude někdo fax posílat.
george016

Re: FAX to MAIL

Příspěvek od george016 »

Moc děkujeme za zavedení služby.
vce
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 13. lis 2014 18:28:12

Re: FAX to MAIL

Příspěvek od vce »

xsouku04 píše:
Ano, linka je buď normální nebo faxová. Jak ji přepnu na faxovou pro nic jiného než příjmání (případně i odesílání faxů) už nelze použít. Tedy veškeré nastavení paralelního zvonění zůstane nepoužito. Není to ale taková hrůza, protože extra geografické číslo stojí jen 20 Kč.
Chtěl bych se zeptat, proč nelze linku s volbou "Používat číslo jen pro fax" použít k jiným odchozím hovorům (hlasovým). Celkem bez problémů jsem tak svou nomadickou linku nějakou dobu používal. Zjistil jsem ale, že v takovém případě zřejmě nefungují některá speciální čísla, např. *0811.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: FAX to MAIL

Příspěvek od xsouku04 »

To moje prohlášení je zastaralé. Faxovou linku lze použít na faxování, tedy příjem a odesílání faxů na vlastním faxovém zařízení. A vlastně i tedy pro běžné hovory. Pokud nevyplníte u dané linky email pro příjem faxů, bude faxová linka u příchozích hovorů normálně zvonit.
Ale nebude fungovat spousta věcí, které u faxování nemají běžně smysl. Jako třeba přepojování hovorů nebo různé speciální prefixy.
Pokud linku přepnete na faxovou, hovory jdou jinou cestou tak, že kodeky které mohou být použity jsou jen ALAW popřípadě T.38. Tedy jen ty, se kterými je možné faxovat.
Karlitos

Re: FAX to MAIL

Příspěvek od Karlitos »

Dobrý den,

přiznám se že to nastavení pro Fax stále pořádně nechápu.

Když mám aktivované "Používat číslo jen pro fax" a vyplněný email pro příjem faxů tak mi fax přijde mailem. Na číslo ale pak nejde volat.

Když nemám aktivované "Používat číslo jen pro fax" a zkusím na své číslo poslat Fax, tak mi zvoní telefon. A to i když mám u čísla vyplněný email pro příjem faxů.

Znamená to tedy že číslo mohu používat BUĎ pro příjem faxu A NEBO pro příjem volání ale obojí nejde ?
Znamená to, že také není možné používat číslo pro příjem hovorů a faxy dostávat mailem ?

Pokud tomu tak je, doufám že funkci "Používat číslo jen pro fax" lze nějak aktivovat přes API - to by mi rozhodně pomohlo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: FAX to MAIL

Příspěvek od xsouku04 »

Karlitos píše:Dobrý den,

přiznám se že to nastavení pro Fax stále pořádně nechápu.

Když mám aktivované "Používat číslo jen pro fax" a vyplněný email pro příjem faxů tak mi fax přijde mailem. Na číslo ale pak nejde volat.

Když nemám aktivované "Používat číslo jen pro fax" a zkusím na své číslo poslat Fax, tak mi zvoní telefon. A to i když mám u čísla vyplněný email pro příjem faxů.

Znamená to tedy že číslo mohu používat BUĎ pro příjem faxu A NEBO pro příjem volání ale obojí nejde ?
Znamená to, že také není možné používat číslo pro příjem hovorů a faxy dostávat mailem ?

Pokud tomu tak je, doufám že funkci "Používat číslo jen pro fax" lze nějak aktivovat přes API - to by mi rozhodně pomohlo.
Nastavení "Používat číslo jen pro fax" způsobí, že hovor jde přes jiný server, který podporuje jen kodeky vhodné pro faxování. Tedy přes linku jde pak volat i faxovat, ale nefunguje většina doplňkových funkcí, které mají smysl u hlasových hovorů. Např. přepojování, nahrávání hovorů a pod.

No a pokud ještě k této volbě vyplníte email pro přijímání faxů, budete dostávat faxy emailem. Tedy linku pak nelze použít na příchozí hovory, ale na odchozí ano.

Vzhledem k tomu, že u nás telefonní číslo stojí jednorázově 20 nebo 25 Kč, doporučuji si pořídit extra číslo jen na faxování. Výhod to má více. Např. ten, kdo s Vámi chce mluvit, má jistotu, že jej neuvítá fax. A dobře to také vypadá na vizitce nebo na webu.

Pokud faxujete jen do ČR, můžete pravděpodobně faxovat bez problémů i z obyčejné linky, je ale nutné použít jen kodek ALAW. Pro spolehlivé faxování do zahraničí je nutné použít volbu "Používat číslo jen pro fax" u dané linky.
To zaručí, že faxové kodeky budou použity po celé cestě hovoru.
Odpovědět