Podmíněné zrušení poplatků za aktivní SIM

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Podmíněné zrušení poplatků za aktivní SIM

Příspěvek od Pitomec »

Já bych to neřešil, u mě to bylo konkrétně tak, že jsem kartu aktivoval 4.12.2013 a do 2.1.2014 jsem tam měl útratu přesně 100,33 (součet: hovory+SMS+poplatek za aktivní SIM kartu+mobilní data) a poplatek za tu aktivní SIM kartu se účtoval jak včera 3.1.2014, tak i dnes 4.1.2014, byť částka už stovku překročila a šlo o rovných 30 dní (jenom podotýkám, že od 5.12.2013 do 3.1.2014, což je taky 30 dní, byla útrata 100,44). Ale jak píšu - nemá smysl to řešit a navíc dneska se přímo z té linky provolalo 60Kč, takže v pohodě, zítra už tam 0,70Kč jistě nebude.

P.S. A taky není :-)
Obrázek
ivko
Příspěvky: 3
Registrován: pon 19. srp 2013 11:59:25

Re: Podmíněné zrušení poplatků za aktivní SIM

Příspěvek od ivko »

xsouku04 píše: Ne bohužel takto se to nezapočítává, protože hovor jde přes tu druhou linku a CLIP může být obecně jakékoli číslo.
Díky za odpověď, a pokud použiji z přihlášené nomadické linky identifikaci mobilní linky (sdílená identifikace linky), to se započítá?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podmíněné zrušení poplatků za aktivní SIM

Příspěvek od xsouku04 »

ivko píše:
xsouku04 píše: Ne bohužel takto se to nezapočítává, protože hovor jde přes tu druhou linku a CLIP může být obecně jakékoli číslo.
Díky za odpověď, a pokud použiji z přihlášené nomadické linky identifikaci mobilní linky (sdílená identifikace linky), to se započítá?
Myslím, že ano, prostě ten hovor bude na tu mobilní linku, tak se to započítává.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podmíněné zrušení poplatků za aktivní SIM

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Já bych to neřešil, u mě to bylo konkrétně tak, že jsem kartu aktivoval 4.12.2013 a do 2.1.2014 jsem tam měl útratu přesně 100,33 (součet: hovory+SMS+poplatek za aktivní SIM kartu+mobilní data) a poplatek za tu aktivní SIM kartu se účtoval jak včera 3.1.2014, tak i dnes 4.1.2014, byť částka už stovku překročila a šlo o rovných 30 dní (jenom podotýkám, že od 5.12.2013 do 3.1.2014, což je taky 30 dní, byla útrata 100,44). Ale jak píšu - nemá smysl to řešit a navíc dneska se přímo z té linky provolalo 60Kč, takže v pohodě, zítra už tam 0,70Kč jistě nebude.

P.S. A taky není :-)
Je to tím, že samotné poplatky za aktivní simkartu se do útraty nezapočítavají. Původně jsem předpokládál i napsal, že se budou započítavat i ty, ale vzápětí jsem se dozvěděl, že to kolega udělal jinak, tak jsem definici opravil.
V každém případě by to ale mělo být uděláno tak, aby to bylo snadno kontrolovatelné.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Podmíněné zrušení poplatků za aktivní SIM

Příspěvek od Pitomec »

OK, o nic nejde. Jenom v to v úvodním příspěvku tohoto vlákna nebylo uvedené dost srozumitelně, protože je tam

Kód: Vybrat vše

Pokud za volání a internet z naší SIM karty utratíte v součtu alespoň 100 Kč za posledních 30 dní, nebudeme vám účtovat poplatek za aktivní SIM 0.7 Kč/denně.
A pak

Kód: Vybrat vše

Do útraty se započítávají všechny útraty na dané lince, i hovory z internetu pokud bylo použito callerid daného mobilního čísla na dané lince.
takže ani zmínka o SMS a poplatku za aktivní SIM. To mě poněkud zmátlo a měl jsem zato, že se tam opravdu započítá komplet vše.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podmíněné zrušení poplatků za aktivní SIM

Příspěvek od xsouku04 »

Tak jsem to také původně myslel, když jsem to psal, původně tam byla ještě věta, že i poplatky samotné se započítávají, kterou jsem později smazal. Definici jsem tedy upravil. Ještě zvážíme co je lepší aby to nedělalo zmatky. Protože strhávání poplatků musí být zákazníkem snadno kontrolovatelné - když třeba někomu chybí koruna do toho, aby další den neplatil poplatek, rád si určitě zavolá :).
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Podmíněné zrušení poplatků za aktivní SIM

Příspěvek od helmut.niederman »

Pane Soukupe chci se zeptat abych v tom měl jasno, pokud dejme tomu během jednoho dne provolám 100,- Kč na informační linky 14xxx, modré linky 84x xxx xxx budu mít od druhého dne u SIM karty zrušen poplatek za aktivní SIM kartu ? A pokud ano, platí to i v případě, pokud budu tuto částku provolám z VOIP softwarového telefonu u linky Odorik ke které je namapovaná SIM karta Odorik ? 8-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podmíněné zrušení poplatků za aktivní SIM

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:Pane Soukupe chci se zeptat abych v tom měl jasno, pokud dejme tomu během jednoho dne provolám 100,- Kč na informační linky 14xxx, modré linky 84x xxx xxx budu mít od druhého dne u SIM karty zrušen poplatek za aktivní SIM kartu ? A pokud ano, platí to i v případě, pokud budu tuto částku provolám z VOIP telefonu u linky Odorik ke které je namapovaná SIM karta Odorik ? 8-)
Ano takto to bylo zamýšleno. Pokud tam ale není chyba, nebo to Michal nepochopil špatně. Zdá se, že něco špatně tam je, jak kdosi psal, že se to přestane účtovat až po třiceti dnech. Zítra se na to předpokládám podívá.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Podmíněné zrušení poplatků za aktivní SIM

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše:
helmut.niederman píše:Pane Soukupe chci se zeptat abych v tom měl jasno, pokud dejme tomu během jednoho dne provolám 100,- Kč na informační linky 14xxx, modré linky 84x xxx xxx budu mít od druhého dne u SIM karty zrušen poplatek za aktivní SIM kartu ? A pokud ano, platí to i v případě, pokud budu tuto částku provolám z VOIP telefonu u linky Odorik ke které je namapovaná SIM karta Odorik ? 8-)
Ano takto to bylo zamýšleno. Pokud tam ale není chyba, nebo to Michal nepochopil špatně. Zdá se, že něco špatně tam je, jak kdosi psal, že se to přestane účtovat až po třiceti dnech.
Aha, ono by bylo dobré i zpřesnit pro sichr kdy budu mít zrušen poplatek za aktivní SIM kartu v případě klasického telefonování a do jakých směrů volání to funguje ? Aby si někdo nemyslel, že jsou z toho nějaké typy odchozích hovorů vyloučeny např. mezinárodní, barevné linky atd !
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podmíněné zrušení poplatků za aktivní SIM

Příspěvek od xsouku04 »

Vyloučeno není nic, právě kromě samotných poplatků, které se strhly v minulých dnech. Jinak zelené linky se vylučují samy :)
Odpovědět