Mobilní datové balíčky

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od xsouku04 »

popescu píše:Jo, já zase potvrzuju, že v roamingu chodí SMSky s cenami opakovaně, až je to otravné. Pohybuju se často v Rakousku a chodí třeba každé dvě tři hodiny.
Pokud se GTS s T-mobile nepolepší, tak bychom mohli přidat volbu tohle vypnout.
Pokud se totiž pohybujete v EU ve vnitrozemí, žádné jiné ceny nejsou.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od MaT »

Tak to bych se docela přimlouval za to takové SMSky vypnout. Jak tu už padlo - po EU je to všude stejné, mimo EU se zase tak často nedostanu a aby mě to když jsem někde v cizině otravovalo třeba 4x, to není moc příjemné...

Možná je to nějaké specifikum T-Mobile - před tím u Vodafone SMSka obvykle přišla vždycky jen poprvé, když jsem byl v dané zemi. Pak třeba když jsem tam byl týden, tak nic. Až kdyby se člověk do stejné země dostal znovu po pár měsících... No a teď posledně v Německu jedna kamarádka si také posteskla, že těch SMSek jí přišlo víc - a má myslím přímo T-Mobile, žádného virtuála. Takže aspoň můžeme zamítnout konspirační teorii, že to je další způsob, jak se snaží T-Mobile prudit zákazníky svých virtuálů - proste je to jen neschopnost a šlendrián a otravují s tím i vlastní zákazníky. :-)
martv
Příspěvky: 44
Registrován: úte 22. led 2013 1:26:57

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od martv »

Taky potvrzuji, během 4 dnů v UK těch identických SMSek přišlo asi 7.
5icz
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. led 2014 20:03:16

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od 5icz »

Mam pocit, ze SMSKy o cenach v roamingu chodi, kdyz se zmeni roamingovy operator. Tzn. muze to chodit docela casto, pokud je horsi signal. Obcas mi prijde behem tydne jedna, nekdy je to nekolik SMS behem par hodin. Kdyby to slo vypnout (minimalne aspon v EU) bylo by to super. Dost to otravuje. Jo a potrvzuji, ze s vodafone, ktereho jsem mel predtim, chodila jen jedna SMS behem roamingu v jedne zemi.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od alfi »

naopak já mám pocit, že tahle "welcome" sms u TM a vodafonu chodí pro každou navštívenou síť, i když jsou ceny pro všechny stejné. taky to využívají v jejím textu = "Vítejte v Rakousku v síti T-Mobile...". ale zato pro každého takového operátora chodí max. jednou za týden. pak je zvláštní, že totéž neumí nabídnout i virtuálům..
občas si welcome zprávu pošle i sám navštívený operátor, tohle se mi stalo tuším v Srbsku, kde propagovali nějaké místní počasí a kurzy vůči dolaru a euru :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:naopak já mám pocit, že tahle "welcome" sms u TM a vodafonu chodí pro každou navštívenou síť, i když jsou ceny pro všechny stejné. taky to využívají v jejím textu = "Vítejte v Rakousku v síti T-Mobile...". ale zato pro každého takového operátora chodí max. jednou za týden. pak je zvláštní, že totéž neumí nabídnout i virtuálům..
občas si welcome zprávu pošle i sám navštívený operátor, tohle se mi stalo tuším v Srbsku, kde propagovali nějaké místní počasí a kurzy vůči dolaru a euru :)
Ptal jsem se na to a prý budou algoritmus, který to zasílá, vylepšovat do konce roku. Právě z toho důvodu, aby toho tolik nechodilo.
Pokud to i poté bude pro některé uživatele příliš, přidáme dobrovolnou možnost u nás v rozhraní si to vypnout úplně.
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od misa »

Přijde mi, jestli to T-mobile (alespoň pro virtuály) náhodou neposílá v nějakých pravidelných vlnách všem lidem v roamingu. V září nám dokonce s přítelem přišla tahle uvítací roamingová smska i den po návratu do ČR (oběma nám přišla ve shodný čas).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od xsouku04 »

misa píše:Přijde mi, jestli to T-mobile (alespoň pro virtuály) náhodou neposílá v nějakých pravidelných vlnách všem lidem v roamingu. V září nám dokonce s přítelem přišla tahle uvítací roamingová smska i den po návratu do ČR (oběma nám přišla ve shodný čas).
to si nemyslím.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od alfi »

misa píše:Přijde mi, jestli to T-mobile (alespoň pro virtuály) náhodou neposílá v nějakých pravidelných vlnách všem lidem v roamingu. V září nám dokonce s přítelem přišla tahle uvítací roamingová smska i den po návratu do ČR (oběma nám přišla ve shodný čas).
to byste našli i ve vašich výpisech = např. zákazníci s posledním hovorem-sms-datováním v roamingu v konkrétní zemi a přijaté "welcome" SMS v přesně stejný čas? :-)

dívám se do svého výpisu a přijatých SMS a zrovna 100% to nesedí = některé SMS nejsou ve výpise, ale jinak to odpovídá:
1. welcome SMS 24.10. 16:29 ve výpise není (slovensko)
24.10.2014 17:44:41 SMS zpráva - T - Mobile Hungary
26.10.2014 00:41:44 SMS zpráva - Vodafone HUN Hungary
mezitím placená SMS z Pannon GSM Hungary, welcome tam nedorazila
27.10.2014 14:25:12 SMS zpráva - T - Mobile Hungary? (asi, dorazila až 16:25)
28.10. 14:11 není ve výpise , opět přejezd na slovensko
28.10.2014 19:01:33 SMS zpráva - Connect Austria
celkem 6 welcome zpráv, shodou okolností s identickým obsahem = ve stejné zóně, během 5 dnů, navštíveno nejméně 5 roamingových sítí. škoda, že ve výpisech z roamingu není vidět odesílatel.
Fex
Příspěvky: 32
Registrován: úte 07. kvě 2013 20:34:58

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od Fex »

xsouku04 píše: Jste na účtu se simkartou a na lince, kde je simkarta, nemůžete najít tohle?

Obrázek
Já jsem se patrně do takové situace dostal, možnosti datového balíčku nevidím. Může to být tím, že se snažím aktivovat datový balíček pro linku, na které byl teprve před cca hodinou dokončen přenos mobilního čísla od jiného operátora? Ve výše uvedeném menu (viz. Váš obrázek) u téhle linky stále svítí, že portace byla objednána na dnes 5:00 hod., ve skutečnosti už se ale z čísla dá volat.
Odpovědět