Mobilní datové balíčky

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od xsouku04 »

jiri.filip píše:xsouku04: Prosím i o úpravu callback aplikace pro Symbian ve stejném smyslu. Mobily NOKIA pořád používá dost uživatelů.
Jasně, Nokii má spousta lidí. Nicméně Nokie a jejich aplikace obvykle tolik dat jako Android telefony nesežerou a tak naprosté většině vyjde výhodněji účtování za přenesené MB.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od xsouku04 »

jiri.filip píše:xsouku04: Podle návodu v tomto tématu jsem se právě díval do svého profilu, ale v nastavení zatím nevidím žádnou možnost volby datového balíčku. Buď nevidím, nebo se někde vloudila chybička? ;)
Jste na účtu se simkartou a na lince, kde je simkarta, nemůžete najít tohle?

Obrázek
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od jiri.filip »

Chybička se vloudila. Ovšem na mé straně.:-) Omlouvám se, již je všechno v pořádku.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od helmut.niederman »

Já bych radši chtěl jiný datový balíček a to třeba 15 GB dat za 500,- Kč. :D Já nevím ale zatímco v Asii už mají rychlost dat v Gb/s a datové balíčky v GB u nás v Evropě pořád jedeme šourákem po Mb/s s MP FUP limitem. :roll:
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od jiri.filip »

xsouku04: Svým příspěvkem ohledně úpravy callback aplikace i pro Symbian jsem reagoval na tuto předchozí větu:
"Spíš bych to viděl tak do API přidat zapínání balíčků a pak to doprogramovat do aplikací jako Odorik callback pro android. Tam by šlo tedy vypínat, zapínat a měnit datové balíčky."
Tzn. aby i uživatelé symbianových Nokií měli možnost (de)aktivovat datové balíčky v aplikaci Odorik. Z Vaší věty to jednoznačně nevyplývalo.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od luky »

datový balíček by měl být vždy dostatečně dimenzovaný. Byly doby, kdy se člověk trápil s Opera mini.... ale klidně, i displeje byly malé, nejel Flash, někdo si dokonce nenačítal obrázky atd atd.
Dneska máte 5" telefon s LTE a plnohodnotný prohlížeč. A to je jiné kafe. Žádné přepínání se na wifi, rozvažovat co stáhnu z 3g nebo LTE a co doma z wifi a podobné nesmysly.... Počítat, jestli mi zbývají ještě nějaké MB....., obnovovat... No já nevím, balíček by měl začínat někde na 1GB jako úplný standard a hotovo.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od Pitomec »

Teď jde o to, jestli toto nadšení sdílí i všichni ostatní (tedy hlavně ti, kteří měsíčně stáhnou něco kolem 100MB a museli by platit za min. 1GB) :?:
Obrázek
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od Georgius »

Myslím, že jádrem problému jsou nechutně předražená data v ČR - viz moje rakouská zkušenost - za 10€ simkarta (10€ kredit na provolání) včetně tuším 1 GB netu na rok, teď koukám, že aktuálně prodávají 1GB balíček za 4€ (110 Kč). Prostě jiný kraj, jiný mrav - oni ti rakušáci mají asi hlouběji do kapsy :evil:.
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od lifdo69 »

Pitomec píše:Teď jde o to, jestli toto nadšení sdílí i všichni ostatní (tedy hlavně ti, kteří měsíčně stáhnou něco kolem 100MB a museli by platit za min. 1GB) :?:
Každý to má jinak, mě stačí 200mb max. Tahat videa přes simku to mě přijde napr. Pokud mám doma přípojku tak platím za ni a ještě za net v mobilu s vysokým datovým limitem, to mi přijde jako zbytečnost. Jedině že bych neměl doma připojení na net a měl jen ten mobil, tak to by ten balíček musel mýt aspoň 4Gb. Zaleží na použití a to hodně.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od ViR »

Pitomec píše:Teď jde o to, jestli toto nadšení sdílí i všichni ostatní (tedy hlavně ti, kteří měsíčně stáhnou něco kolem 100MB a museli by platit za min. 1GB) :?:
Tak to je můj případ. V mobilu mám datový tarif 100 MB/měs. za 36 Kč a běžně se vejdu. Pravda, doma mám optiku, v kanceláři VDSL, u rodičů a na chalupě WiFi od místních ISP... Plus všude i u dětí a pod. samozřejmě vlastní lokální wifiny, takže mobil se mi na ně automaticky pověsí, když jsem v dosahu. Takže já opravdu nějaký daty naditý mobilní tarif nepotřebuji. A z technické podstaty mobilní internet nikdy nebude mít garantovanou kvalitu, protože u něj je to všechno jen o statistice... Ale chápu, že každý to má jinak. Ovšem není úplně to pravé ořechové, považovat vlastní potřeby za potřeby všeobecné :-).
Odpovědět