Mobilní datové balíčky

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od Pitomec »

Já už se taky vejdu - Android letěl do šuplíku, mám obyčejnou Nokii a klid k tomu. Cokoliv potřebuju udělat, to počká až jsem u PC :D
Obrázek
Návštěvník

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od Návštěvník »

[quote="Georgius"]Myslím, že jádrem problému jsou nechutně předražená data v ČR - viz moje rakouská zkušenost - za 10€ simkarta (10€ kredit na provolání) včetně tuším 1 GB netu na rok, teď koukám, že aktuálně prodávají 1GB balíček za 4€ (110 Kč). Prostě jiný kraj, jiný mrav - oni ti rakušáci mají asi hlouběji do kapsy :evil:.[/quote]
Souhlasím.Uz jsem zminoval denní balícky O2.sk kde 400 MB stojí 0,50 Eur,tedy 14 Kc.
Polsky OP Plus má mesícní 1 GB za 13 PLN,tedy 85 Kc.
Totéz i s predplacenym voláním,po dobití sazba 0,09 PLN min.
Tedy - 0,60 Kc min.,tedy - Odorikova internetová cena za GSM hovory do vsech sítí.
Aspon ze chlast máme levny.Ríkají to Dánové.Ale volat by tady asi nechteli.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od MaT »

A přeci jen se zeptám - je šance, že by se někdy objevil i nějaký balíček, který by byl tak nějak "mezi" těmi dvěma? Těch 390 už je na mě dost, ale 150 MB je zase příliš málo...

To a pak ještě roaming a pak bych snad konečně také přešel. Zatím migruji rodiče - těm absence roamingu nevadí a data také nepoužívají a s voláním jsou spokojeni - hlavně co se týče ceny. :-)
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od MaT »

Návštěvník píše:Aspon ze chlast máme levny.Ríkají to Dánové.Ale volat by tady asi nechteli.
Tak to je otázka, jestli by tady opravdu tak moc nechtěli volat. Kdo ví, třeba mají u nich doma takový tarif, že když jsou tady u nás a volají v roamingu, volají za méně, než většina lidí tady volá v rámci svých národních tarifů. Já už bych se na tom našem "specifickém telekomunikačním trhu" nedivil fakt ničemu. :-)
marty73
Příspěvky: 1
Registrován: ned 16. úno 2014 11:05:05

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od marty73 »

Taky se přidám s dotazem na datový balíček jako Mat. Moje spotřeba dat je cca 400 - 600 MB měsíčně, volám přes VoIP u Odorika a pošlu tak 20 SMS měsíčně. Zatím je mým "favoritem" tarif CALLPRO ;-) kde za 500MB a 20 SMS zaplatím cca 200Kč. Pro se ptám jestli je reálné jestli se dočkáme datového balíčku na 500 - 700 MB za měsíc.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od xsouku04 »

marty73 píše:Taky se přidám s dotazem na datový balíček jako Mat. Moje spotřeba dat je cca 400 - 600 MB měsíčně, volám přes VoIP u Odorika a pošlu tak 20 SMS měsíčně. Zatím je mým "favoritem" tarif CALLPRO ;-) kde za 500MB a 20 SMS zaplatím cca 200Kč. Pro se ptám jestli je reálné jestli se dočkáme datového balíčku na 500 - 700 MB za měsíc.
Mohli bychom nabídnout balíček 600 MB, ale bohužel cena za MB není nižší než u toho balíčku 150 MB.
Tedy lepší je soudím přidat něco jako automatické obnovování balíčku 150 MB, protože pokud byste to celé nevyužil, tak ušetříte.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od MaT »

No, kdo ví, možná některé měsíce bych si i s těmi 150 MB vystačil - a je fakt, že celkovou útratu by mi to mohlo snížit. Ale stejně by bylo fajn, kdyby se ledy trochu pohnuly a velká trojka dala virtuálům ještě trochu lepší velkoobchodní nabídku, než je to teď.

Teď ještě čekám, mají mě zavolat z Vodafonu - psal jsem jim, že se mi nechce platit 220 Kč za 1200 MB, že by mě asi stačila ta polovina a že bych si tudíž představoval platby tak do 120 Kč měsíčně, tak uvidíme, co nabídnou. :-)

S přechodem k Odorikovi stejně ještě vyčkávám kvůli jedné věci - roaming. Nějaké nové zprávy, případně alespoň nějaký odhad, kdy by to tak mohlo být?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od helmut.niederman »

Chci se zeptat, když si aktivuji balíček za 1500 MB = 390,- Kč a během měsíce jej vyčerpám, je možné ten balíček v rámci měsíce reaktivovat za nějaký nižší poplatek např. 100,- Kč ? Například TescoMobil to takhle má, že za reaktivaci si účtuje nižší sazbu a pak v dalším měsíci se účtuje plná sazba. Nebo Odorik to má tak nastavené, že když za dva dny ten balíček 1500 MB vyčerpám a chci jej reaktivovat musím bohužel opět zaplatit plnou sazbu tedy 390,- Kč ?
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od popescu »

Dá se nějak koupit další datový balíček ještě před vyčerpáním toho stávajícího? Vím, že mi ten můj současný nebude do konce měsíce stačit, ale čekat přesně na chvíli, kdy mi dojde, abych se pak v módu snížené rychlosti proklikával celým tím pavoukem voleb až do temného zákoutí odorik webu, kde se nastavení nachází, je představa, která mě vůbec neláká.

Co se týče avizovaneho automatického obnovování balíčků, můžu navrhnout, aby se při jeho implementaci pamatovalo na zavedení nějaké podmínky, která by tuto funkci ke konci měsíce deaktivovala? Příklad: 1. až 25. den v měsíci se mi 150MB balíček obnovuje automaticky ihned po spotřebování toho předchozího, ale od 25. dne v měsíci toto pravidlo neplatí a v případě spotřebování balíčku se přepne na účtováni po kB nebo na sníženou rychlost.

Vím, že máte plné ruce práce nejen s roamingem, ale tohle chybí jako sůl.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od Pitomec »

A proč od 25 dne? Co třeba v únoru, který má jenom 28(29) dní celkově? Nebo někdo by to chtěl už 20. Osobně si myslím, že stačí styl Vodafone, který mě přes SMS upozorní při dosažení 75, 90 a 100% limitu dat. A já si pak sám můžu (nemusím) data dokoupit.
Obrázek
Odpovědět