Nová verze programu Odorik.exe

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nová verze programu Odorik.exe

Příspěvek od xsouku04 »

Změny ve verzi 1.2.23
  • Po spuštění je defaultně vypnuta volba test mikrofonu ozvěnou
  • Defaultně se používá kodek PCMA (dříve to byl speex ) - tedy běžně by měla být lepší kvalita hlasu.
  • Pokud zadané telefonní číslo obsahuje mezery a pomlčky, jsou před vytočením čísla automaticky odstraněny. Hodí se, pokud chcete vložit číslo např. z webu nebo nějaké aplikace. Příklad: číslo +420-608 424 631 se změní na +420608424631.
  • Funguje volání na sipa, sip uri a pod, pokud je máte uložené v rychlých kontaktech
  • Aplikace použije náhodný lokální port (výhoda, že kolize s jiným programem je tak téměř vyloučena) a na sip.odorik.cz se přihlašuje "pro jistotu" na port 6688. Pokud je zrovna tahle změna ke škodě (nemělo by se stát), použijte starší verzi.
Změny ve verzi 1.2.24 (aktualizováno 20.2.2014 13:40)
  • Opravena chyba díky které telefon po zmáčknutí DTMF klávesnici havaroval (viz fotky níže).


Telefon můžete stáhnout ze stránek jeho návodu: http://www.odorik.cz/w/odoriktelefon
Aktualizovat můžete tak, že si smažete (nebo přejmenujete )váš původní Odorik.exe a stáhnete nový na stejné místo. To je vše.
Pokud máte uložený SIP pin na počítači, budete jej nuceni zadat znovu a poté si jej můžete uložit.
Přílohy
Odorik_telefon.png
Odorik_telefon.png (13.73 KiB) Zobrazeno 10503 x
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nová verze programu Odorik.exe

Příspěvek od lifdo69 »

Při volání na ustřednu, nebo i během hovoru a pokusu o zadání čísla, po kliku na klavesnici aplikace spadne. Win XP SP3.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze programu Odorik.exe

Příspěvek od xsouku04 »

lifdo69 píše:Při volání na ustřednu, nebo i během hovoru a pokusu o zadání čísla, po kliku na klavesnici aplikace spadne. Win XP SP3.
A dělá to i starší verze http://www.odorik.cz/images/OdorikStary2.exe?
Je to ta, co byla ke stažení do dneška.
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nová verze programu Odorik.exe

Příspěvek od lifdo69 »

Stará verze vyhodí toto:
Stará verze
Stará verze
Bez názvu.JPG (88.95 KiB) Zobrazeno 10397 x
Nová toto jen tuto tabulku :
Nová
Nová
od.JPG (28.43 KiB) Zobrazeno 10397 x
Ale dělají to obě dvě.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nová verze programu Odorik.exe

Příspěvek od helmut.niederman »

Ano potvrzuji, když se dovolám na určité telefonní číslo kde je hlasový automat, tak nefungují DTMF tóny a program se kousne. :roll:
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nová verze programu Odorik.exe

Příspěvek od lifdo69 »

helmut.niederman píše:Ano potvrzuji, když se dovolám na určité telefonní číslo kde je hlasový automat, tak nefungují DTMF tóny a program se kousne. :roll:
Zkoušel sem to i na běžný hovor a i při tom se to stalo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze programu Odorik.exe

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:Ano potvrzuji, když se dovolám na určité telefonní číslo kde je hlasový automat, tak nefungují DTMF tóny a program se kousne. :roll:
Předpokládám, že se jedná o dva různé problémy. Při DTMF to opravdu padá, nicméně jak ze starší verzí tak s novou.

Co se týče bezdůvodné spadnutí během hovoru, předpokládám, že to bude způsobenou ovladači zvukové karty.
Program totiž používají tisíce lidí a nikdo jiný tohle nepozoruje.
Nemáte někde po ruce USB sluchátka nebo USB zvukovou kartu jestli to dělá též? Co to přesně píše, když kliknete na to "klepněte sem".
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Nová verze programu Odorik.exe

Příspěvek od GeBu »

Mám, ale ne po ruce - dostanu se k ní až v pondělí.
xsouku04 píše:Nemáte někde po ruce USB sluchátka nebo USB zvukovou kartu jestli to dělá též? Co to přesně píše když kliknete na to "klepněte sem".
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze programu Odorik.exe

Příspěvek od xsouku04 »

GeBu píše:Mám, ale ne po ruce - dostanu se k ní až v pondělí.
xsouku04 píše:Nemáte někde po ruce USB sluchátka nebo USB zvukovou kartu jestli to dělá též? Co to přesně píše když kliknete na to "klepněte sem".
Ale já jsem myslel lifdo69, kterému ten program padá při běžném hovoru.
Těm, co to nepadá, to předpokládám nemusí testovat :)
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nová verze programu Odorik.exe

Příspěvek od lifdo69 »

Mě to padá při běžném hovoru jen v případě že dám nějaké číslo na té klávesnici. Kartu nebo sluchátka, to bohužel nevedu. Ale na co při běžném hovoru mačkat klavesnici. toto jsem jen zkoušel. Na volání to spíše nepoužívám mám voip bránu s eshopu.
Odpovědět