Dodatek ke smlouvě pro aktivaci roamingu a premium SMS

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Dodatek ke smlouvě pro aktivaci roamingu a premium SMS

Příspěvek od xsouku04 »

Možné podepisovat. Přesné instrukce jsou přímo na formuláři, který si vytisknete. Můžete ve dvou kopiích, pokud chcete mít kopii toho co jste podepsali - ale tu samozřejmě nemusíte ověřovat.

Vy výjimečných případech můžeme kromě tohoto podpisu požadovat i kauci. Zvážení je na nás ale bude se to celkem jistě týkat především cizinců nebo lidí s adresou na úřadě bez historie u nás.
Pokud máte u nás delší dobu pevnou linku nebo firemní účet, můžeme od oficiálního ověřování na poště upustit, ale nelze to nárokovat.
Přílohy
Dodatek_ke_smlouve.pdf
(50.66 KiB) Staženo 1023 x
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Dodatku ke smlouvě pro aktivaci roaming a premium SMS

Příspěvek od mobilemanic »

Brzy budu potřebovat variantu pro právnickou osobu, půjde použít také tento typ šablony?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Dodatku ke smlouvě pro aktivaci roaming a premium SMS

Příspěvek od Pitomec »

Jednak variantu pro právnickou osobu a druhak možnost to podepsat osobně na pobočce (nebo bez úředního ověření, které mě připadne jako zbytečnost, protože i samotná smlouva je uzavřená bez této nutnosti).
Obrázek
tom_speedy
Příspěvky: 71
Registrován: stř 10. říj 2012 17:02:51

Re: Dodatku ke smlouvě pro aktivaci roaming a premium SMS

Příspěvek od tom_speedy »

Pokud to mám chápat, jako dodatek ke smlouve, kterou jsem s Odorikem uzavřel na dálku. Proto bych se přimlouval vrámci jednoduchosti a zlevnění celého procesu. Jestli by to nešlo, aby tento text byl někde v menu na stránce Odorik a ten kdo by měl zájem, tak by údaje mohl vyplnit a odeslat a následně by mu přišel na mobil potvrzovací kod, který by to potvrdil. Například stejně nebo podobně jak to funguje u aktivace CLIP
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Dodatku ke smlouvě pro aktivaci roaming a premium SMS

Příspěvek od ViR »

tom_speedy píše:Pokud to mám chápat, jako dodatek ke smlouve, kterou jsem s Odorikem uzavřel na dálku. Proto bych se přimlouval vrámci jednoduchosti a zlevnění celého procesu. Jestli by to nešlo, aby tento text byl někde v menu na stránce Odorik a ten kdo by měl zájem, tak by údaje mohl vyplnit a odeslat a následně by mu přišel na mobil potvrzovací kod, který by to potvrdil. Například stejně nebo podobně jak to funguje u aktivace CLIP
Vzhledem k tomu, že u roamingu je možné, s ohledem na tok informací mezi MNO -> MVNE -> MVNO, snadno způsobit operátorovi škody řádově v jednotkách až desítkách tisíc Kč, potřebuje mít operátor v tomto případě maximální dosažitelnou jistotu o identitě účastníka.

Čili obávám se, že "zrychlení a zlevnění" procesu uzavření dodatku je věc druhořadá. U základní smlouvy totiž identita účastníka ověřována není (je maximálně jen deklarována a někdy ani to ne), a proto by bylo popření závazku ze strany účastníka mimořádně snadné.

Jinak řečeno, proces navržený miniTELem mi přijde přiměřený účelu.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Dodatku ke smlouvě pro aktivaci roaming a premium SMS

Příspěvek od Zedna »

Take bych se primlouval k moznosti overeni osobne na pobocce Odorik.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Dodatku ke smlouvě pro aktivaci roaming a premium SMS

Příspěvek od ViR »

Pitomec píše:Jednak variantu pro právnickou osobu a druhak možnost to podepsat osobně na pobočce (nebo bez úředního ověření, které mě připadne jako zbytečnost, protože i samotná smlouva je uzavřená bez této nutnosti).
Osobní podpis na pobočce by bylo užitečné zjednodušení. Otázkou je samozřejmě nepopiratelnost podpisu. Takže by pak bylo patrně vhodné doložit totožnost OP a dalším dokladem.

Jinak modifikace pro právnickou osobu je myslím triviální záležitost....

A jen na okraj - brání něco tomu, aby byla uzavřena taková smlouva na dálku, s využitím "zaručeného" elektronického podpisu?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Dodatku ke smlouvě pro aktivaci roaming a premium SMS

Příspěvek od Pitomec »

Uzavíral jsem dost smluv s poskytovateli elektronických komunikací a nikdy nikdo nechtěl úředně ověřený podpis. Dokonce tento není potřeba ani při založení účtu v bance a povolení třeba kontokorentu - stačí osobní návštěva a předložení občanského průkazu (žádný další doklad netřeba). Nedělal bych z toho kovbojku...
Obrázek
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Dodatku ke smlouvě pro aktivaci roaming a premium SMS

Příspěvek od ViR »

Pitomec píše:Uzavíral jsem dost smluv s poskytovateli elektronických komunikací a nikdy nikdo nechtěl úředně ověřený podpis. Dokonce tento není potřeba ani při založení účtu v bance a povolení třeba kontokorentu - stačí osobní návštěva a předložení občanského průkazu (žádný další doklad netřeba). Nedělal bych z toho kovbojku...
Samozřejmě. Ale je věcí smluvních stran, a zejména té, které může více tratit a ponese případné důkazní břemeno o identitě protistrany, jak si to nastaví.

A je úplně jedno, jak to dělá někdo jiný...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Dodatku ke smlouvě pro aktivaci roaming a premium SMS

Příspěvek od Pitomec »

Jedno je to pouze do té doby, než díky nesmyslným požadavkům začnou odcházet klienti jinam. Ale to samozřejmě není moje věc. Každopádně to lze řešit třeba vratnou kaucí, která bude po dobu povolených Premium SMS a roamingu složena na účtu poskytovatele. A mimochodem kauce je větší garancí, než nějaký podepsaný papír (třeba joudou s bydlištěm na Obecním úřadě a dluhy kam se podívá...).
Obrázek
Odpovědět