Dodatek ke smlouvě pro aktivaci roamingu a premium SMS

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatek ke smlouvě pro aktivaci roamingu a premium SMS

Příspěvek od xsouku04 »

ViR píše: Čistě technická - je to číslo v síti Vodafone zadáváno včetně mezinárodní předvolby? Bez ní to totiž může být problém.
To je pravda, to mi připadá nejpravděpodobnější. Už jsme zde měli stížnost, že jedno jediné číslo nejde volat, ostatní ano, a bylo to tím, že to měl člověk uložené jen v národním formátu.
odorikfanda
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 12. zář 2013 10:49:49

Re: Dodatek ke smlouvě pro aktivaci roamingu a premium SMS

Příspěvek od odorikfanda »

Takze cislo uz je doma, tak jsem to mohl konecne zkontrolovat a cislo je v mezinarodnim formatu +420 a ani jedna ze tri sms, co byly poslany na ceske VDF cislo nedorazila:(
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatek ke smlouvě pro aktivaci roamingu a premium SMS

Příspěvek od xsouku04 »

odorikfanda píše:Takze cislo uz je doma, tak jsem to mohl konecne zkontrolovat a cislo je v mezinarodnim formatu +420 a ani jedna ze tri sms, co byly poslany na ceske VDF cislo nedorazila:(
Ok tak mne napadají celkem dvě vysvětlení. Buď je to chyba italského operátora, nebo SMS schválně zahodil Vodafone, protože si myslel, že to poslal někdo z webu :( A to oni, pokud je odesilatelem české číslo, spolu s T-mobilem běžně dělají.
Jestli přišla doručenka, to asi nevíte? To by ukazovalo na to, že to úmyslně zahazuje Vodafone. Předpokládám, že je SMS u nás řádně naúčtovaná? Můžete poslat ID těch SMS. Je otázka, jestli to má ale smysl nějak pitvat, protože velcí operátoři jsou hrozně arogantní a tohle se navíc špatně vyšetřuje/dokazuje, když už to navíc nejde ani zopakovat.

Navíc tento problém je mezi italským operátorem a českým Vodafone. Bude tedy nesmírně obtížné, aby si navzájem vyjasnili, u koho je problém. T-mobile a Odorik.cz to pak už jen přeúčtovávají, přes nás ale vůbec ta SMS nejde.
Pravděpodobně by mohlo pomoci změnit italského operátora na jiného. To v je v roamingu možné a dají se tím řešit různé potíže.
vrksah
Příspěvky: 33
Registrován: stř 04. pro 2013 15:22:40

Re: Dodatek ke smlouvě pro aktivaci roamingu a premium SMS

Příspěvek od vrksah »

Bohužel, u vodafone jsou s SMS stále problémy. Znám několik lidí, co od něj kvůli nespolehlivosti odešli.
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Re: Dodatek ke smlouvě pro aktivaci roamingu a premium SMS

Příspěvek od mdvo »

Dobrý den,
nejdřív přišel roaming s několikaměsíčním zpožděním, nyní pro změnu stále čekám už skoro dva měsíce na zprovoznění premium SMS. Kdy budou? Proč byly slibovány, když nefungují? Pro mne je to zcela nezbytná funkce, takže prosím nezačínat diskuzi, zda je to důležité či zda nejde použít jiných způsobů.
Děkuji za fundovanou odpověd.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Dodatek ke smlouvě pro aktivaci roamingu a premium SMS

Příspěvek od Largon »

Dobrý den,
ode dneška přibyla uživatelům s podepsaným dodatkem do rozhraní možnost aktivovat si premium SMS.
5icz
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. led 2014 20:03:16

Re: Dodatek ke smlouvě pro aktivaci roamingu a premium SMS

Příspěvek od 5icz »

Prevod mobilniho cisla k odorikovi probehne u mne za mesic. Poslal jsem Dodatek ke smlouve pro aktivaci roamingu postou. Jak poznam, ze odorik dodatek dostal a roaming si muzu aktivovat? (nastaveni sveho mobilniho cisla zatim nikde nevidim)
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Dodatek ke smlouvě pro aktivaci roamingu a premium SMS

Příspěvek od Hooonza »

Nastavení bude vidět - u mobilu. A přijde email.
Dokud není mobil, asi nebude co a kde nastavit.
5icz
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. led 2014 20:03:16

Re: Dodatek ke smlouvě pro aktivaci roamingu a premium SMS

Příspěvek od 5icz »

Ok, prave mi prisel email, ze si mohu aktivovat roaming.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Dodatek ke smlouvě pro aktivaci roamingu a premium SMS

Příspěvek od Pitomec »

xsouku04 píše:
Pitomec píše:Tak sem si tam z mobilního čísla Odoriku zavolal, automat mně řekl že se můj požadavek zpracovává a nic se dál nedělo, žádná odpověď. Cena hovoru dle výpisu na webu nula, akorát mě překvapilo, že v kolonce "cena min" je uvedeno 2,59?! Nemá být na nomáda 1,49?
A kdybyste měl aktivní premium SMS a předtím udělal registraci, tak vám za to prozvonění strhnou peníze.

Cena 2.59 je bohužel v pořádku. 1,49 je cena na mobilní a pevná čísla. Na jiná čísla platíme vyšší poplatek za originaci hovoru.
Dneska jsem to konečně zkusil a za prozvonění se nestrhlo vůbec nic (až za prémiovou SMS šel kredit o minus 29Kč). Ale pořád mně vrtá hlavou, proč je cena za minutu tarifikována 2,59Kč (ID hovoru: 88850315), když v samotném ceníku je uvedeno 2,39Kč (viz obr. v příloze) a navíc nomadická čísla jsou oproti geografickým takto znevýhodněna :roll:
Přílohy
910.jpg
910.jpg (198.44 KiB) Zobrazeno 7708 x
Obrázek
Odpovědět