Nové barevné telefony Grandstream

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové barevné telefony Grandstream

Příspěvek od xsouku04 »

Z linky na kterou bych chtěl zvonící hovor přebrat bych mohl vytočit třeba přidělený kód
*0822*300116 kde 300116 je číslo zvonící linky, kterou chci přebrat.
V praxi ale bez BLF stejně přebírám jen pár linek okolo, které slyším, že vyzvání, takže bych si bohatě vystačil s několika rychlými kontakty.

Myslím, že to by neměl být problém u nás udělat, musíme to prozkoumat.
xmichald
Příspěvky: 33
Registrován: pon 16. led 2012 23:10:50

Re: Nové barevné telefony Grandstream

Příspěvek od xmichald »

Tady jsem učinil o BLF na Yealink před 2 lety archivní záznam. Je tam napsáno, jak se to aktivuje. A dobře jsem udělal - už bych si teď (rychle) nevzpomněl. Zkoušel jsem to dnes na aktuálním FW a funkčnost se zdá zachovaná...

http://www.telefonujeme.cz/about8249.html

Jinak dodatek: Second dial tone na Grandstreamu je sice teoreticky pěkná věc pro uživatele starých PBX, akorát je tam bug jako .... Jakmile to spadne jednou do regexpu, kde je second dialtone (,) už se to z něj (zdá se) nevyhrabe. Tak jsem byl moc optimistický. Tuším jsem to o víkendu někoho viděl urgovat na fóru, asi už je to tam dlouho a nikdo u Grandstreamu si z toho nic moc nedělá... Řešení je možná udělat instance všech regexpů (s čárkou), ale zkoušet to teď nemám čas ani chuť...

S tím zvukem vyzkouším, ale vadí mi spíše to šumící sluchátko a nic moc hlasitý telefon. Ale porovnávám s Avaya apod., takže je jasné, že jsem v tomto ohledu trošku zaujatý... Nicméně přijde mi subjektivně, že i Yealink T-26P má lepší zvuk než Grandstream.
Jan Telefonista
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 24. led 2013 8:35:10

Re: Nové barevné telefony Grandstream

Příspěvek od Jan Telefonista »

xsouku04 píše:Myslím, že to by neměl být problém u nás udělat, musíme to prozkoumat.
Diky. Vyzvedavat to nejakym silenym kodem zjednodusenym pres zkraceny kontakt by mi v mojem pripade asi stacilo. Ale jestli by nebylo nejlepsi mit univerzalni vyzvedavaci kod, protoze treba ve firme pres zed tezko rozlisite cislo linky, ktera zvoni, abyste ji mohl zvednout ;-) Nase ustredna well mpbx nam brzo pochcipa uplne a budu zrejme toto potrebovat, nakoupim 5 dvoulinkovych prevodniku. Ustrednu od wellu, ktera vyzvedavani resi kodem *4 uz kupovat nebudu, protoze je draha, od zacatku tu a tam zasekava se a po dvou letech provozu mele z posledniho, i kdyz je uz nekolikrat zresetovana a znovu nastavena. Na tech. podore joyce uz nemaji ani pana Krafka, to byl guru.
xmichald píše:Nicméně přijde mi subjektivně, že i Yealink T-26P má lepší zvuk než Grandstream.
Nevim, jak zneji grandstreamy, ale welly maji opravdu super zvuk, i ty nejnizsi T20.

Jinak jsem si vsiml, ze je pro welly T2x novy firmware, pokusmo jsem ho nahral do 2 pristroju, webove rozhrani se zda mnohem sviznejsi a uz se telefon nehlasi jako well, ale yealink, zmizlo i logo well. Bohuzel to web rozhrani hodne zmenili, hlavne system prihlasovani, takze mi prestaly fungovat skripty, ktere kontorlovaly registraci wellu a v pripade nerezaregistrovane linky well pres curl pristroj zrestartovaly. No treba je novy firmware bezchybny a nebudou uz zadne restarty potreba :-) Ty t20 jsou proti ustredne well mpx uplne jina liga, pritom oboji vyrabi yealink, ale uz bych si nekoupil ani ty t20. Tenkrat staly lehce pres tisicovku, dneska cca 1700, to je cena uplne mimo. Voip telefon bych koupil leda na recepci.

Celkove nevim, co je na tech voip telefonech tak drahe, kdyz huawei G300 s androidem prijde na 2000 a to ma v sobe jeste 3g modul, 512MB ram, velkou flash a rychlej cpu. Jestli to takhle povedou, tak uz neprodaji nic, protoze to kazdej radeji vyresi aplikaci v chytrem telefonu. Od reseni pres GSM me zatim odrazuje jen to, ze ti softwarovi klienti nejsou nic moc.
xmichald
Příspěvky: 33
Registrován: pon 16. led 2012 23:10:50

Re: Nové barevné telefony Grandstream

Příspěvek od xmichald »

jinak jsem si vsiml, ze je pro welly T2x novy firmware, pokusmo jsem ho nahral do 2 pristroju, webove rozhrani se zda mnohem sviznejsi a uz se telefon nehlasi jako well, ale yealink, zmizlo i logo well.
Takže vlastně návrat ke kořenům... Já jsem tam ten FW Yealink rval už před lety, protože byl oproti FW pro Well napřed. Pak to tech. opatřením zakázali. Tzn. nyní už to jde i oficiálně. FW vypadá rozumně a svižně, ale systematičtěji otestuji v provozu až poté, co vyřeším brum sluchátka jeho výměnou. Prý celkem častý problém u starších telefonů T-2xP... Mám asi jednu z prvních sérií co se objevila v ČR pod značkou Well...

Co se mi na tom novém FW fakt líbí je, že při vytáčení dohledává čísla z historie a nabízí je dynamicky na displeji. To je pěkné vylepšení UX...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové barevné telefony Grandstream

Příspěvek od xsouku04 »

Jan Telefonista píše: Diky. Vyzvedavat to nejakym silenym kodem zjednodusenym pres zkraceny kontakt by mi v mojem pripade asi stacilo. Ale jestli by nebylo nejlepsi mit univerzalni vyzvedavaci kod, protoze treba ve firme pres zed tezko rozlisite cislo linky, ktera zvoni, abyste ji mohl zvednout ;-)
Nojo ale co když bude zvonících hovorů více na různých linkách? To je u větších zákazníků běžný jev. Doporučuji nastavit tak, aby i za zdí vyzváněli různé linky různým způsobem a vy tedy poznáte, kterou linku chcete převzít.
Jan Telefonista píše: Nase ustredna well mpbx nam brzo pochcipa uplne a budu zrejme toto potrebovat, nakoupim 5 dvoulinkovych prevodniku. Ustrednu od wellu, ktera vyzvedavani resi kodem *4 uz kupovat nebudu, protoze je draha, od zacatku tu a tam zasekava se a po dvou letech provozu mele z posledniho, i kdyz je uz nekolikrat zresetovana a znovu nastavena. Na tech. podore joyce uz nemaji ani pana Krafka, to byl guru.
Podle mne je to jiný výrobce s podobným jménem. http://www.yeastar.com/products/MyPBX-U100.asp Joyce.cz má tendenci (naštěstí je to už přechází) si všechno přejmenovat na Well, čímž dělají ve věcech ještě větší chaos. Jejich přidaná hodnota v podobě technické podpory je minimální a neodpovídá navýšení ceny. Proto od nich nic nekupujeme ani nedoporučujeme.
xmichald píše:Nicméně přijde mi subjektivně, že i Yealink T-26P má lepší zvuk než Grandstream.
Ano, Yealink má o něco málo lepší zvuk, ale není to něco, kvůli čemu by bylo rozumné si připlácet 900 Kč, téměř dvojnásobná cena oproti.

Grandstream gxp1160

Také je důležité, jak dobře Vás slyší ten druhý. Tady je Yealink na tom také nepatrně lépe, ale není vhodný pro někoho, kdo má ve zvyku mluvit hodně nahlas. (i když i to se dá seštelovat, i když je to hodně složité)

Na VoIP telefonech je podle mě drahé především to, že se nevyrábí v tak velkých sériích jako mobilní telefony. Navíc ještě mají výrobci bohužel tendenci vyrábět až nesmyslně moc různých typů, čímž si to dále více zhoršují. A často než vyladí jeden model, mají nový opět nevyladěný.
Bohužel android není plnohodnotná náhrada z více důvodů. VoIP telefon má předpokládanou životnost několikanásobně delší než mobil, tedy náklady na pořízení přepočtené na měsíc aktivního provozu nejsou až tak hrozné. Nejvyšší výdaje (co se dlouhodobých nákladů týče) jsou ty, co platíte každý měsíc ...
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Nové barevné telefony Grandstream

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
pripravili jsme nove prebirani hovoru, viz http://www.odorik.cz/w/blf:callpickup_bez_blf.

Zatim funkce neni nasazena na ostre proxy, prosim piste pripominky.

Jeste bych chtel podekovat panu Janu Telefonistovi za velmi cenne rady z praxe.

Dekuji
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Nové barevné telefony Grandstream

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
nove prebirani hovoru, viz http://www.odorik.cz/w/blf:callpickup_bez_blf, je nasazene.
Jan Telefonista
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 24. led 2013 8:35:10

Re: Nové barevné telefony Grandstream

Příspěvek od Jan Telefonista »

Dobry den, tak to je super. Hned jsem to chtel zkusit, prvni zadrhel hned na zacatku, protoze kvuli paralelnimu zvoneni je potreba prirazeni dalsich verejnych "fake" cisel, na ktera nikdo nikdy nebude volat, ale to cert vem, plytvani neobnovitelnymi zdroji jsem uz komentoval v jinem vlaknu ;) Proc se vlastne tolik branite paralelnimu zvoneni na *linkach?

Zpatky k veci: zkusil jsem do paralelniho zvoneni nastavit pres to *082*cislo_linky_kterou_chci_zvedat_dvema_hvezdickama a to mi bohuzel nefunguje. Slysim *082*linku zvonit, vytocim ** a misto toho mam obsazovaci ton. Zkousel jsem to na prevodniku ht702, call featury mam vyple. Edit: krom toho, ze to nefunguje, tak kdyz se k nejake lince prida do paralelniho zvoneni *082, cislo pak volajicimu zvoni i kdyz je vypnute :(

Mmch: nebyl by na tohle lepsi extra thread? ;)
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Nové barevné telefony Grandstream

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
Mohlo by to byt dialplanem, ze GS nepusti hovor dal.

Nejsem jisty, zda je dobre pochopena funkce prefixu *082*, neni to cislo_linky_kterou_chci_zvedat_dvema_hvezdickama, ale cislo linky, ktera muze prebirat hovor na verejne cislo,i kdyz z neho neni presmerovana.
Jako by tim rozsirim skupinu, ktera muze prebirat.

Popisu na prikladu:
Verejne cislo AAA je v paralernim zvoneni presmerovano na linky B a opezdene na linku C, takze prijde hovor na AAA a zacne zvonit linka B ted muze linka C vytocit ** a prevezme hovor.
Jestli chci, aby tento hovor mohla prebrat linka D bez toho, aby zacla vyzvanet pridam si ji do par. zvoneni pod cislo AAA, nebude zvonit, ale bude moct prebirat.
Je to tak udelane, aby pouze majitel verejneho cisla mohl rozhodnou, kdo bude moci `ukrast` hovor.

A je nutne, jak pisu v navodu, resetovat sip, kdyz se prida dalsi par. zvoneni.

Zrejme bude potreba prepsat ten navod a potom bychom udelali novinku a tim i nove vlakno.

Diky za testovani.
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: Nové barevné telefony Grandstream

Příspěvek od Forrrest »

Taky jsem to zkoušel, a taky se mi bohužel ozývá obsazovací tón (u obou variant). Btw, šlo by to tímto způsobem vzít i na Skypu? To by se mi hodilo, ať si můžu vypnout zpožděné paralelní vyzv. (delší hovory beru na Skypu - sluchátkách, ale ne zase tak často).
Odpovědět