Nové barevné telefony Grandstream

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Nové barevné telefony Grandstream

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
pri patecni uprave, jsem tam zanesl chybu, opravim.

Diky.
Jan Telefonista
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 24. led 2013 8:35:10

Re: Nové barevné telefony Grandstream

Příspěvek od Jan Telefonista »

kovik píše:Nejsem jisty, zda je dobre pochopena funkce prefixu *082*, neni to cislo_linky_kterou_chci_zvedat_dvema_hvezdickama, ale cislo linky, ktera muze prebirat hovor na verejne cislo,i kdyz z neho neni presmerovana.
Jako by tim rozsirim skupinu, ktera muze prebirat.
Delal jsem to podle navodu, nevylucuju, ze jsem to blbe pochopil, mozna taky jen blbe napsal, ale kazdopadne jsem zkousel to *082*cislo_te_druhe_linky mit nastaveno na obou linkach, ktere se mezi sebou muzou prebirat a neslo to. Az budu mit cas, muzu to zkusit jeste s wellem t20, ale potrebuju, aby mi to chodilo na analogovych prevodnikach ht702, proto jsem to na nem taky zkousel. Jaky by tam mel byt dial plan? Nicmene to, ze linka zvoni, i kdyz je vypnuta, je zrejme ten nechteny efekt paralelniho zvoneni :cry:
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Nové barevné telefony Grandstream

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
tak by to melo byt opraveno,
je potreba pri zmene presmerovani vypnout a znovu zapnout 'Protokol SIP' u linky na ktere je verejne cislo, tim se vyresetuje cache na proxy.

U *082* jsem odstarnil falesne zvoneni, pouze se podle ni pozna, kdo muze prebirat, ale uz se nechova jako *082.

Diky za testovani.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8140
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové barevné telefony Grandstream

Příspěvek od xsouku04 »

Už je to více než dva roky, Grandstream stále nemá vyladěné firmware (co se funkce BLF a náhodného nezatuhávání týče), tak jako bych si představovali. Problémy mají především dražší vícelinkové a více tlačítkové modely jako GXP2160 a GXP2140. Holt je to velká nepoučitelná firma, která nechápe, že u telefonu jsou některé funkce prostě zásadní...
Např. stále není možné u vícelinkových telefonů si vybrat linku, přes kterou chci volat, ve většině případů.

Proto jsme aktualizovali stránku na téma BLF.
Odpovědět