Možnost aktivovat si VPN balíček 3000 minut

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Quba
Příspěvky: 2
Registrován: pát 20. čer 2014 22:21:31

Re: Možnost aktivovat si VPN balíček 3000 minut

Příspěvek od Quba »

Mě by zajímalo, jestli by bylo možné mít nižší cenu SMS při spotřebě cca 200 měsíčně. Chtěl bych je využít na odesílání upozornění na důležité emaily a podobně.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost aktivovat si VPN balíček 3000 minut

Příspěvek od xsouku04 »

Quba píše:Mě by zajímalo, jestli by bylo možné mít nižší cenu SMS při spotřebě cca 200 měsíčně. Chtěl bych je využít na odesílání upozornění na důležité emaily a podobně.
Odesílání přes API? http://www.odorik.cz/w/api:sms

Je to cena 1 Kč do všech sítí.
Quba
Příspěvky: 2
Registrován: pát 20. čer 2014 22:21:31

Re: Možnost aktivovat si VPN balíček 3000 minut

Příspěvek od Quba »

xsouku04 píše:
Quba píše:Mě by zajímalo, jestli by bylo možné mít nižší cenu SMS při spotřebě cca 200 měsíčně. Chtěl bych je využít na odesílání upozornění na důležité emaily a podobně.
Odesílání přes API ? http://www.odorik.cz/w/api:sms

Je to cena 1 Kč do všech sítí.
Odesílání přes API je ideální pro automatické posílání upozornění, ale cena SMS je vyšší než při psaní z mobilu do vlastní sítě. Alespoň za stejnou cenu jako z mobilu to nejde?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost aktivovat si VPN balíček 3000 minut

Příspěvek od xsouku04 »

Quba píše:
xsouku04 píše:
Quba píše:Mě by zajímalo, jestli by bylo možné mít nižší cenu SMS při spotřebě cca 200 měsíčně. Chtěl bych je využít na odesílání upozornění na důležité emaily a podobně.
Odesílání přes API ? http://www.odorik.cz/w/api:sms

Je to cena 1 Kč do všech sítí.
Odesílání přes API je ideální pro automatické posílání upozornění, ale cena SMS je vyšší než při psaní z mobilu do vlastní sítě. Alespoň za stejnou cenu jako z mobilu to nejde?
Nižší cenu lze docílit jedině "zneužitím" nějakého "neomezeného" tarifu na SMS. A to neděláme.

Můžete zkusit využít třeba tuhle "lowcost SMS"
http://www.smsmanager.cz/sms-sluzby/ceny/
Pozor, ceny jsou bez DPH.

Otázka je, jaká bude spolehlivost a rychlost doručení.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Možnost aktivovat si VPN balíček 3000 minut

Příspěvek od luky »

xsouku04 píše:
TomasK píše:Dobrý den,
Jsou při tomto balíku nadále zpoplatněný SMS do VPN?
Ano jsou. Balíček, kde by bylo i neomezené posílání SMS, bychom mohli také nabídnout, ale byl by ale trošku dražší. A jsem toho názoru, že pokud někdo může "neomezeně" volat, už si nepotřebuje neomezeně SMSkovat.
Ledaže by to byl nějaký školák pod lavicí, a to ať raději dává pozor.
dobrý den,
je to tak. Ale někdy člověk posílá sms, protože prostě nemůže volat. Vždy raději volám... nicméně bych byl rád, kdyby byly sms ve "VPN" zdarma. Alespoň nějaké stanovené množství.
A že by to bylo dražší?: Když nějaký školák ve VPN pošle sms zdarma namísto provolání hovoru zdarma, tak to hlavně vyjde levněji operátora.
speedy
Příspěvky: 26
Registrován: úte 08. led 2013 11:34:05

Re: Možnost aktivovat si VPN balíček 3000 minut

Příspěvek od speedy »

Dobrý den,

oživuji starší téma, jelikož se chci ujistit. Je balíček VPN jen na volání GSM čísel Odorik? V ceníku je uvedeno, že je to na geografická i GSM čísla a v menu Linky je uvedeno pouze na GSM. Prosím jak to tedy je?
Děkuji
Přílohy
vpn.jpg
vpn.jpg (171.26 KiB) Zobrazeno 6532 x
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost aktivovat si VPN balíček 3000 minut

Příspěvek od xsouku04 »

T-mobile má v tomto ohledu problém s přesně vyjadřovat, tedy pokud jsem já něco špatně nepochopil. Na můj dotaz, jak to je, VPN prý platí jen na GSM čísla, ale když jsme to namátkou kontrolovali, tak je nulová cena i na naše geo i nomád čísla.
Tedy u T-mobile je rozpor v tom, jak si myslí, že to účtují, a jak to účtuje doopravdy, což je možná něčí chyba, na kterou by mohli přijít a opravit to. Zatím je to tedy tak, že je to zdarma i na naše geo čísla, ale pokud by to v T-mobile opravili, museli bychom to změnit i my u nás, abychom na podobných hovorech neprodělávali.

Tedy je to ta lepší varianta, ale není úplně jisté, jestli je to tak navždy. I když v T-mobile něco opravit je dlouhý proces, tedy že by to někdo opravil jen tak sám od sebe, není až zas tak pravděpodobné. A množství takových hovorů je relativně nízké.
Odpovědět