Nekvalitní zvuk u některých bran Grandstream např. GXW4224?

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nekvalitní zvuk u některých bran Grandstream např. GXW4224?

Příspěvek od xsouku04 »

Obrázek

Mám GXW 4224 V2.3B nejnovější firmware 1.0.5.5 .

Cena cca 12000 Kč včetně DPH.
http://www.odorik.cz/obchod/kategorie/t ... am-gxw4224

Umožňuje připojení 24 analogových telefonů a jednoducé centrální spravování všech linek.

Vše se zdá být v pohodě až na kvalitu hlasu viz obrázek. Tedy hůře neslyší uživatel GXW 4224 ale jeho protistrana.

Pokud nastavím TX Gain na +4 dB, je ořez stejný, ale je využita celá amplituda, tedy hovor je subjektivně kvalitnější.

Otázka pro soudruhy z Grandstreamu?

K čemu to to nastavení TX Gain je, když jediná použitelná hodnota je +4 dB?
Pokud má můj telefon příliš citlivý mikrofon (nebo dotyčný má ve zvyku až příliš do telefonu řvát) překřičení nelze zabránit. Tedy ne nastavením ATA adaptéru. Nezbývá než se uchylovat k metodám jako znecitlivění mikrofonu nalepení žvýkačky. :(
To si toho ještě nikdo ze zákazníků a distributorů Grandstreamu či "odborných" montážních firem nevšiml? A nebo že bych dělal nějakou chybu já? Vypadá to, jako kdyby všichni považovali za vrchol umu, pokud je vůbec něco slyšet a rozumět ...

Problém s amplitudou jen od -0,5 do 0,5 má i moje Nokia 515, i když tam nemůže dojít k překřičení - správně se totiž přizpůsobí. Proč dělá výrobcům supermoderních telefonních zařízení největší potíže správné seštelování zvuku? Ach jo.

Problém s nesmyslně omezenou amplitudou -0,5 až 0,5 má i řada GXW400X. Už jsem se to jednou snažil reklamovat u Grandstreamu, ale pohořel jsem na tom, že člověk, co se mnou komunikoval, nebyl vůbec schopen pochopit podstatu problému. Tam pro změnu nastavení RX Gain nemělo na nic vliv. Nezbývá než zkusit druhé kolo.

Naopak HT70X problém nemá vůbec! Jako kdyby to zařízení vyráběli v jiné fabrice, kde se těchto prohřešků nedopustili. U nových stolních barevných telefonů Grandstream GXP21XX je třeba nastavit Handset TX Gain (dB) 6, a pak k dokonalosti už chybí jen celkem málo. Zde to vypadá, že se mi podařilo ovlivnit rozsah decibelů, o které to lze zesílit, ale 12 dB mi tam už nechtěli dát, prý to nejde :(. U GXP21XX k ořezu nikdy nedojde (to je správně), jen trochu stále chybí využití celého rozsahu -1 až 1.

Položil jsem dotaz na fóru Grandstream. http://forums.grandstream.com/forums/in ... ic=20583.0
Pár dní počkám a pak se pokusím založit trouble ticket na https://helpdesk.grandstream.com/users/home
Přílohy
GXW4224_clipped_voice_for_no_reason.png
GXW4224_clipped_voice_for_no_reason.png (19 KiB) Zobrazeno 6615 x
Kad

Re: Závažný bug nejen u 24 portové brány Grandstream GXW4224

Příspěvek od Kad »

Tak to zde pročítám a kladu si sám sobě otázku: Pro nepřejdete na výrobky jiné značky? Od toho výrobce už bylo dost různých "problémů". Pravda je, že i jiní se průběžně "dovyvíjí", ale... Tak nevím... Přeji Vám trpělivost a štěstí!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Závažný bug nejen u 24 portové brány Grandstream GXW4224

Příspěvek od xsouku04 »

Kad píše:Tak to zde pročítám a kladu si sám sobě otázku: Pro nepřejdete na výrobky jiné značky? Od toho výrobce už bylo dost různých "problémů". Pravda je, že i jiní se průběžně "dovyvíjí", ale... Tak nevím... Přeji Vám trpělivost a štěstí!
Taky si to kladu, ale vypadá to, že ostatní, ač jsou často podstatně dražší, mají též svoje mouchy. Včetně Cisca.
Třeba takové CISCO SPA8000 se ukázalo při testech naprosto nepoužitelné http://www.telefonujeme.cz/viewtopic.ph ... sc&start=0
A navíc příšerně vrčelo a topilo. U Grandstreamu lze alespoň částečně doufat v nějakou nápravu, protože i když ne vždy ideálně, aspoň spolehlivě komunikují. Mě ale vždy dovede hrozně překvapit, jak i velké a "moderní" firmy dovedou dělat naprosto školácké chyby, které pak podstatným způsobem snižují užitečnost jejich výrobků a tedy i jejich zisky.

Podobné potíže mohou mít i jiní výrobci a tím, že zde o tom kriticky píši, mohu získat nějakou zpětnou vazbu, nebo někomu na internetu pomoci s obdobným problémem třeba i u jiné značky než Grandstream.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Nekvalitní zvuk u některých bran Grandstream např. GXW42

Příspěvek od Kabek »

Copak jejich zisky, ale je dost lidí, kteří k voip přistupují s nedůvěrou. Pak takový "výrobek" je jen utvrzuje v jejich nedůvěře a jak se říká - nejdou do toho. Ještě horší je, když si něco takového koupí od poskytovatele, pak už to jen šíří dál a na "reklamu" je zaděláno... Jistě mi rozumíte.

Já mám například vytipovaných pár telefonů, u kterých mohu každému s čistým svědomím říci ať to berou. Stejně tak bránu nebo bezšňůrák. Vše jsem měl doma a nějakou dobu jsem to "trápil", abych otestoval, co od toho mohu čekat. A že jsme se také učili za pochodu a zkoušeli jsme všechno možné i nemožné. Za ty dva roky jsme už něco pochytili a nějaké potvrzené závěry udělali.

Tak Vám přeji hodně štěstí!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekvalitní zvuk u některých bran Grandstream např. GXW42

Příspěvek od xsouku04 »

Tak na fóru Grandstream mi zatím nikdo neodepsal. Nikdo to ani nepotvrzuje ani nevyvrací. Tak jsem ještě přidal mé postřehy ohledně GXW-400X a též jak by to mělo vypadat tak, jak to funguje u Grandstream HT70X.
Není ale moc divu, protože forum Grandstreamu nemá větší návštěvnost než fórum Odoriku.
http://forums.grandstream.com/forums/in ... ic=20583.0

Update: 25.11 jsem též založil trouble ticket na https://helpdesk.grandstream.com/users/tickets

Obrázek

Jelikož GXW4004 a GXW4008 má kvalitnější i levnější náhradu s menší spotřebou (a pravděpodobně i poruchovostí) v podobě HT704 (případně dvakrát HT704), rozhodli jsme se, že modely GXW400X již nebudeme zákazníkům doporučovat a nabízet, dokud problém nebude vyřešen.

Nově tedy budeme nabízet HT704. za 1900 Kč vč. DPH.
Snížili jsme též cenu HT702 na 900 Kč vč. DPH.
Obrázek


Zařízení GXW42XX mají obdobný problém, který ale pokud se nastaví TX Gain na +4 dB není tolik závažný.
Bohužel zatím nevím o alternativě. Tedy v nabídce si zatím tyto typy ponecháme.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekvalitní zvuk u některých bran Grandstream např. GXW42

Příspěvek od xsouku04 »

Tak to vypadá, že bug, při kterém v jakékoli variantě nastavení volby TX Gain (v Profile1 nebo Profile2) se vůbec nic neměnilo, je opraven. Tedy všem, co mají GXW-400X, doporučuji nyní aktualizovat firmware a nastavit Gain TX: na +6dB.
Pro nové zájemce ale stejně doporučuji si koupit raději více kusů zařízení HT704, které tento problém nikdy nemělo a subjektivně se zdá, že kvalita zvuku je lepší. Také je HT704 levnější a tolik netopí.
Pravda HT704 neumožňuje funkci routeru, ale ten je stejně lepší mít zvlášť.

Brány GXW-4008 tedy nezačneme znovu nabízet k prodeji. Prodávat ale budeme nějaké bazarové použité kousky za sníženou cenu, kdyby někdo měl zájem.
Odpovědět