Směrování příchozích hovorů na základě čísla volajícího

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
polni
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 17. lis 2011 16:53:26

Re: Směrování příchozích hovorů na základě čísla volajícího

Příspěvek od polni »

Pane Kabek, děkuji za odpověď, to co jste napsal zní logicky. Provedl jsem několik experimentů. Jako otravné číslo, které je třeba potlačit, jsem dal číslo svého mobilu a to jsem zapsal s >*0821 do paralelního vyzvánění linky. Když jsem volal na číslo jiného mého VoIP operátora (je to Haloo) s přesměrováním, číslo mobilu se správně přeneslo a zobrazilo ve výpisu i po přesměrování a telefon vyzváněl. Když jsem volal přímo na geo číslo linky, telefon nevyzváněl a v mobilu se ozvalo halali a konec, tak bych chtěl aby se to chovalo i u hovoru přes Haloo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Směrování příchozích hovorů na základě čísla volajícího

Příspěvek od xsouku04 »

polni píše:Pane Kabek, děkuji za odpověď, to co jste napsal zní logicky. Provedl jsem několik experimentů. Jako otravné číslo, které je třeba potlačit, jsem dal číslo svého mobilu a to jsem zapsal s >*0821 do paralelního vyzvánění linky. Když jsem volal na číslo jiného mého VoIP operátora (je to Haloo) s přesměrováním, číslo mobilu se správně přeneslo a zobrazilo ve výpisu i po přesměrování a telefon vyzváněl. Když jsem volal přímo na geo číslo linky, telefon nevyzváněl a v mobilu se ozvalo halali a konec, tak bych chtěl aby se to chovalo i u hovoru přes Haloo.
Potřeboval bych znát, o jaký hovor se jedná. http://www.odorik.cz/w/hlaseni_problemu
Jinak lepší než číslům, která chcete blokovat, dávat falešné zvonění než obsazeno. Při falešném zvonění totiž otravovi nedojde, že je automaticky blokován a nebude tak měnit číslo, z kterého to zkouší.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Směrování příchozích hovorů na základě čísla volajícího

Příspěvek od Pitomec »

To si ale zase otrava může myslet, že mu hovor schválně nepřijímám a začne volat z čísla jiného...
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Směrování příchozích hovorů na základě čísla volajícího

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:To si ale zase otrava může myslet, že mu hovor schválně nepřijímám a začne volat z čísla jiného...
To je také možné. Často ale otrava nechce nutně s vámi mluvit, ale stačí mu jen otravovat, tedy vyzvánění je pro něj dostatečné uspokojení, protože se domnívá, že vás tím ruší a rozčiluje. Vyzvánění je ze strany otravy časově náročnější a dříve se též příjemně unaví, což jej trochu uklidní.
Spokojení jste tak oba, což je ideální stabilní stav.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Směrování příchozích hovorů na základě čísla volajícího

Příspěvek od Kabek »

Některé telefony mají i tabulku "nežádoucích čísel", pak se dotyčný sice dovolá, ale telefon nezvoní a v seznamu nepřijatých je vidět, že volal.... Dokonce Panasonic KX-TG6611 se přihlásí a volanému spustí tarifikaci, ať ho to něco stojí.
polni
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 17. lis 2011 16:53:26

Re: Směrování příchozích hovorů na základě čísla volajícího

Příspěvek od polni »

ID hovoru: 146468119 dne 7.1.2016 čas 11:08:18
ID hovoru: 146733245 dne 9.1.2016 čas 14:59:27
Vyzkoušel jsem blokování v SPA 2102 tak, že jsem dal do Cfwd Sel1 Caller a Cfwd Sel1 Dest otravné číslo. Otravovi to oznámí, že je obsazeno a telefon nezvoní a je pokoj. Stejně bych byl rád kdyby to fungovalo i s použitím nástrojů jen Odorika, jak ve uvedeno výše.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Směrování příchozích hovorů na základě čísla volajícího

Příspěvek od xsouku04 »

polni píše:ID hovoru: 146468119 dne 7.1.2016 čas 11:08:18
ID hovoru: 146733245 dne 9.1.2016 čas 14:59:27
Vyzkoušel jsem blokování v SPA 2102 tak, že jsem dal do Cfwd Sel1 Caller a Cfwd Sel1 Dest otravné číslo. Otravovi to oznámí, že je obsazeno a telefon nezvoní a je pokoj. Stejně bych byl rád kdyby to fungovalo i s použitím nástrojů jen Odorika, jak ve uvedeno výše.
Myslím, že jsem našel chybu u nás. Je to tím, že u nás interně pracujeme v mezinárodním formátu, kdežto hovor od ha-loo a dalších k nám doputuje v národním formátu. Porovnáváním mezinárodního a národního čísla není podmíněné směrování rozpoznáno a tudíž nezafunguje. Pokusíme se to opravit zítra.
polni
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 17. lis 2011 16:53:26

Re: Směrování příchozích hovorů na základě čísla volajícího

Příspěvek od polni »

Děkuji, už to funguje i s jinými operátory.
Odpovědět