Nové datové balíčky až do 10 GB

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8154
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od xsouku04 »

Zkoumal jsem tu stránku. A vypadá to tak, že oni nakoupí SIM s kreditem 899 + usb modem, modem prodají zvlášť za cca 600 Kč a simkartu s kreditem pak mohou prodat s cca 45% slevou a ještě pro ně zbude nepatrná odměna.
Celé to zabalili do pěkné ale podle mě hodně nepřehledné stránky (na to, že nabízí jen dva produkty, tak zbytečně mlží). Možná je ale mlžení záměr, aby nebylo na první pohled zřejmé, o co jde a jak to přesně funguje. To může být užitečné snad jen k tomu, že to možná nepochopí případní zaměstnanci T-mobile, nebo někdo, kdo by to možná chtěl dělat taky.

Myslím, že habaďůrou by se to dalo nazvat, i když podvod to není.

Ten předplacený internet od T-mobile je dobrá věc pro občasné použití. Např. v tabletu.
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od utx »

xsouku04 píše:modem prodají zvlášť za cca 600 Kč a simkartu s kreditem pak mohou prodat s cca 45% slevou a ještě pro ně zbude nepatrná odměna.
Ona nabídka operátorů je v tomto trochu postavená na hlavu. Chcete 3GB dat měsíčně, třeba jen na léto, a vystačíte si se 100MB denně? 4× ročně kupte O2 sadu s modemem, modem zahoďte, a máte to za 300Kč měsíčně. Nedávno tu sadu zdražili z 1000Kč na 1500Kč, takže už to přestalo být výhodné. Ale pokud ještě seženete šestiměsíční sadu, je tam tentýž paradox.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od luky »

než 1,5GB za 300,- od O2 je už lepší varianta předplacenky Opencall 1,5G za 299,- (opencall je vlastněný O2). Pokud totiž projedete těch 1,5GB, tak máte možnost dokoupit si dalších 1.5GB za 145,- Kč. Nebo opakovaně 60MB za 12,- Kč. Ta dokoupená data platí jen do plánovaného konce původního balíčku.

Do tabletu ideální....(i když děti dokážou skrze youtube a hry projet měsíčně 20 GB). Větší balík dat pak jen přes neveřejné nabídky.

Jinak datovasimkarta.cz má zřejmě nižší slevy kvůli tomu, že na balení je blížící se exspirace (obvykle do 30 dní) do kdy je nutné službu aktivovat. Asi to od někoho skupují, kdo to nestihne prodat
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od helmut.niederman »

luky píše:než 1,5GB za 300,- od O2 je už lepší varianta předplacenky Opencall 1,5G za 299,- (opencall je vlastněný O2). Pokud totiž projedete těch 1,5GB, tak máte možnost dokoupit si dalších 1.5GB za 145,- Kč. Nebo opakovaně 60MB za 12,- Kč. Ta dokoupená data platí jen do plánovaného konce původního balíčku.

Do tabletu ideální....
Kámoš odjel na pracovní stáž do jedné vyspělé kapitalistické asijské republiky a po měsíci zkušenostech říká, že naši operátoři se mohou stydět a moc s tou nabídkou nikoho moc neoslní. Tam je běžné, že dostanete 1 TB za 30 €uro měsíčně a pak tam nabízí neomezený internet bez FUP limitu za 66 €uro. A lítáte na LTE, jen to fičí.

My jsme ostudou světa. Nechápe, na co si zdejší opové hrajou :roll:
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od luky »

jsou tady i neveřejné nabídky - 30GB za 490,- ale zase je to neveřejné, musíte se k tomu prokousat jak ke Svatému grálu. Štve mě, že TM, O2, VF rýžují na Češích, protože jim to umožní oni samotní i ČTÚ. Tito 3 operátoři by měli jen provozovat technickou síť a služby ať prodávají jiní. To je jako s vodou, jsou země v Evropě, kde neznají vodoměry, platíte jen paušál na osobu. Na Islandu nemají ani elektroměry - platíte zase paušál za osobu a můžete projet kWh kolik chcete.

Takových 500 MB v mobilu je žalostně málo. I tak musíte vše zakázat - data na pozadí, synchronizace, videa v 240, maily.... nebo hledat veřejné wifi stejně jako pokémony.
Klid začíná na 1,5GB.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od Pitomec »

Já mám co dělat abych měsíčně projel těch placených 300MB, teď od začátku měsíce spotřebováno pouhých 25MB. Kde je volná WiFi nebo UPC Wi-free, tam se připojím a jinak tak akorát čtu poštu. Být nonstop na nějaký ksichtoknize apod., to teda k životu fakt nepotřebuju :D
Obrázek
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od luky »

UPC? Nikdy. Raději drátem do oka
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od Pitomec »

Drát do oka nemůžu posoudit, ale UPC mám od roku tuším 2001 a úplně v pohodě. Za rok tak možná 2 nebo 3 výpadky max. A služba Wi-free se taky hodí, resp. je to bonus bez příplatku, tak proč ho nevyužít :)
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8154
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Drát do oka nemůžu posoudit, ale UPC mám od roku tuším 2001 a úplně v pohodě. Za rok tak možná 2 nebo 3 výpadky max. A služba Wi-free se taky hodí, resp. je to bonus bez příplatku, tak proč ho nevyužít :)
Co se týče výpadků, jistě se to hodně liší lokalita od lokality. Na naší pobočce v Praze Vladislavova 16 máme výpadky co chvíli. Průměrně snad jednou za měsíc několik hodin. Někdy je to každý týden. Problém občas popírají. Když to přiznají, říkají, že je to hromadný výpadek celé ulice. Výpadky si zapisujeme, abychom pak mohli podat stížnost v tom smyslu, že těch výpadků je jaksi dlouhodobě příliš. V Brně ulice Nové sady výpadky nejsou, nebo jsou příliš krátké a nenápadné na to, abychom to museli řešit.

Co se týče služby Wi-free, připadá mi, že je to dobré snad leda tak na zneužívání. Prostě někdo, kdo potřebuje internet do notebooku jen občas, ho může mít s Wi-free heslem svého známého úplně zdarma.
S UPC Wi-free mám ten problém, že se mi notebook nebo mobil občas sám připojí bez vyžádání a na velmi slabý a ze záhadných důvodů pochybně fungující UPC Wi-free a pak to spíše nefunguje než funguje, navíc v místě, kde jsou kvalitnější wifi sítě v dosahu. Abych to zkoušel na novém místě, dá trochu práce a výsledek je nejistý. No asi se to dá nějak vyladit, ale nepřijde mi to moc vhodné pro BFU, hold signál někde z vedlejšího vchodu je často docela mízérie. Pro zneužití - pořídit dědovi trvalý internet zdarma - wifi AP v režimu přijímač s velkou anténou - na občasné použití - mnohem vhodnější.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od Pitomec »

Dávat údaje na Wi-free je celkem riziko, protože každý průser jde pak na vrub majitele účtu. Potíže s připojením a celkově zvláštní chování (např. automatický odpojování) potvrzuju, ale pořád si myslím, že je to lepší než drátem do oka (byť ho nemám odzkoušený :D ).
Obrázek
Odpovědět