Nové datové balíčky až do 10 GB

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od xsouku04 »

MaT píše:Rád bych se zeptal, jestli už není nějaký časový rámec, kdy bychom se mohli dočkat dalších datových balíčků - konkrétně mě zajímá cokoliv mezi současným 150 MB a 1000 MB. Mně by docela dost pomohlo, kdyby byl třeba i 300MB balíček za 2 x 69 Kč. Při současném stavu totiž každý měsíc musím balíček obnovovat a to je docela "vopruz", jak jsme tu už mnohokrát probírali...
Časový rámec je, už to mělo být. Ale T-mobile jej nedodržuje.
Má přibýt balíček 500 MB na 30 dní a také by mělo být snadnější si 150 MB obnovit v jednom kroku, např. přes Odorik aplikaci přes API.
Předpokládám, že by to snad tak do měsíce mohlo být. Jinak problém trochu je v tom, že balíček 300 MB je pro nás nepatrně dražší než 2 krát 150 MB.
Proto 300 MB nyní nenabízíme.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od MaT »

Jak moc nepatrně? Pokud je to dražší u dodavatele (T-Mobile), klidně bych to přenesl i na zákazníka. Kdyby to místo 2x69 Kč (tzn. 138 Kč) bylo třeba 150 nebo 160 Kč, tak bych to pořád ještě bral a bylo by to pro mne mnohem pohodlnější, než takhle - případně i s nějakou tou vylepšenou obnovou. A nebo už se i ví, za kolik asi bude těch 500 MB? Kdyby to bylo tak do těch 200 Kč (ale samozřejmě čím méně, tím lépe), tak bych 300MB balíček asi neřešil...

Jen si prostě říkám že ta možnost "použij jen jeden balíček za 69 Kč a když to nebude stačit, tak teprv zaplať další" pro mě nepřináší žádnou přidanou hodnotu navíc, neboť do těch 150 MB jsem se snad ještě nevešel ani jednou. :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od xsouku04 »

Přibude možnost 500 Mb a 100 Mb na 30 dní.
Už to v podstatě mělo být, ale není.
Automatickou obnovu toho balíčku 150 MB chceme udělat. Nyní se ale musí dělat ve dvou krocích, což je pro nás riziko. Nejdříve balíček vypnout, počkat až to bude a pak jej opět zapnout. A kdyby T-mobile začal mít poruchu ve vypnutém stavu, mohla by simkarta na několik hodin nebo dnů uvíznout ve stavu - platím za data.
Proto čekáme, až půjde balíček obnovit v jednom kroku, což už mělo být dávno, ale pořád to odkládají.
Nicméně nyní by to opravdu měla být otázka jen týdnů.
Beda1943

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od Beda1943 »

Ja pouzivam datovou SIMku od T-MOBILE, nema to zadne balicky, nemusim nic aktivovat, deaktivovat a stoji to 0.40 kc/1MB. Je to po zaplaceni kreditu aktivni rok a potom je jeste nejaky mesic na aktivaci. Pouzivam to s USB modemem, nebo s Wi-Fi routerem ZTE MF60, pripoji az 8 bazmeku. Pouzivam to jen na email.
Pri vycerpanem limitu 200MB a snizeni rychlosti me to chodi slusne, jen mam problem s emailem na Seznamu. WEB to nacte, ale email to nenacte, i kdyz po nacteni to pise ze jsem prihlaseny.
Mam stary telefon a tam mam SIMku mobil.cz, ma moznost jen jednu SIM.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od xsouku04 »

Beda1943 píše:Ja pouzivam datovou SIMku od T-MOBILE, nema to zadne balicky, nemusim nic aktivovat, deaktivovat a stoji to 0.40 kc/1MB. Je to po zaplaceni kreditu aktivni rok a potom je jeste nejaky mesic na aktivaci. Pouzivam to s USB modemem, nebo s Wi-Fi routerem ZTE MF60, pripoji az 8 bazmeku. Pouzivam to jen na email.
Pri vycerpanem limitu 200MB a snizeni rychlosti me to chodi slusne, jen mam problem s emailem na Seznamu. WEB to nacte, ale email to nenacte, i kdyz po nacteni to pise ze jsem prihlaseny.
Mam stary telefon a tam mam SIMku mobil.cz, ma moznost jen jednu SIM.
Předpokládám, že mluvíte o tomto. Taky používám. Na nárazové využití tabletu několikrát za rok super.
A pro PC se může také hodit, tedy pokud dovedete mít pod kontrolou, co se PC zrovna rozhodne stahovat.

http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=21&t=880

https://www.t-mobile.cz/predplaceny-int ... 3986774087

Nechápu ale tu věto o limitu. Tam přece závisí na kreditu a není-li kredit, není internetu.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od xtonda »

0,4 Kč za 1 MB je pořád docela dost, to je 1 GB za 400 Kč. Karty Twist Online lze koupit zde http://www.datovasimkarta.cz/ za polovinu ceny přednabitého kreditu, pak vyjde 1 MB na 0,2 Kč. Tohle se hodí fakt jen když se potřebuji připojovat nepravidelně a přenášet nepříliš velké objemy dat. Navíc se po každé session přenos zaokrouhlí na celý 1 MB, takže to ani není vhodné jako datová karta do smartphonu, projetí trasy metra B by mohlo přijít na desetikorunu.

Já sem míval několikrát kartu od Vodafone, prodávala se s modemem s tarifem aktivovaným na rok za 1300 Kč, 1,5 GB FUP na měsíc tak vyšel na stovku a v ceně byl navíc modem a kredit 200. Už to nejde koupit, takže mám přes sestru co dělá u O2 z programu O2 Friends&Family 10 GB za 250 Kč, až skončí léto sundám si to na 3 GB za 150 nebo 1,5 GB za 100.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od helmut.niederman »

Nejlepší je to u O2, koupíte si datovou SIM kartu za 300,- Kč a máte 1,5 GB, pak už jen stačí dobít za 300,- Kč a pořád máte 1,5 GB nebo ještě lepší si dobít za 500,- Kč a máte 3GB a k tomu můžete pak ještě telefonovat, po určité době, kdy je karta aktivovaná.
dali
Příspěvky: 26
Registrován: stř 14. kvě 2014 0:33:54

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od dali »

Mohu se zeptat kde se ta O2 karta da koupit?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od Pitomec »

Nemyslel habaďůru z odkazu výše (http://www.datovasimkarta.cz/)?
Obrázek
dali
Příspěvky: 26
Registrován: stř 14. kvě 2014 0:33:54

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od dali »

Datovasimka.cz habadura neni. Mam od nich sim t-mobile a dodani vcetne danoveho dokladu bez jakychkoliv problemu na druhy den. Ale o2 ma nizky, nevyhovujici, denni limit. Proto t-mobile.
Odpovědět