Vytáčet čísel přímo z Outlooku, Thunderbirdu nebo Firefoxu

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vytáčet čísel přímo z Outlooku, Thunderbirdu nebo Firefoxu

Příspěvek od xsouku04 »


Update 28.2.2014
Tohle vlákno má svého novějšího a aktuálnějšího sourozence.
Pokračujte prosím zde.

Snadné vytáčení čísel z kontaktů uložených v Outlooku

Vytáčení čísel přímo z webových stránek (Firefox) nebo těl emailů (Thunderbird) - nezávislé na operačním systému - děkuji nicku ivohajny za upozornění


Proč je to důležité? V mailovém klientu často pracujete s kontakty jako emailová adresa, poštovní adresa a telefonní čísla. Je proto praktické mít možnost daná čísla vytočit přímo bez toho, aby bylo nutné je opisovat nebo kopírovat do jiného programu. Navíc kontakty v Outlooku i Thunderbirdu je možné snadno synchronizovat s mobilním telefonem nebo např. google kontakty.

Proč bylo vybráno zrovna tohle řešení (a další alternativní možnosti), je rozebráno v již existujícím vláknu http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=3013
informator
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 22. lis 2012 9:25:39

Re: Možnost vytáčet hovory přímo z Outlooku nebo Thunderbird

Příspěvek od informator »

Funguje to. Fajn. Ovšem jen z adresáře. Nejde ale volat číslo z nějaké emailové zprávy. Když vím, že už to číslo nikdy nebudu potřebovat, tak si jej nebudu ukládat. Ale tím pádem jej musím vytočit ručně.
Takže bych si představoval, kdyby to spíše bylo schopno označit čísla vyskytující se ve zprávě. Něco jako aplikace skype je umí vyhledávat na webu a pak nabízí volání přes skype. Popřípadě bych si jej označil sám a kliknul třeba pravým tlačítkem a vyvolal službu Call. A tím se dostávám ke stejné problematice takového vytáčení hovorů z web prohlížeče. Vyhledám stránku s kontakty, označím číslo a dám vytočit.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost vytáčet hovory přímo z Outlooku nebo Thunderbird

Příspěvek od xsouku04 »

informator píše:Funguje to. Fajn. Ovšem jen z adresáře. Nejde ale volat číslo z nějaké emailové zprávy. Když vím, že už to číslo nikdy nebudu potřebovat, tak si jej nebudu ukládat. Ale tím pádem jej musím vytočit ručně.
Takže bych si představoval, kdyby to spíše bylo schopno označit čísla vyskytující se ve zprávě. Něco jako aplikace skype je umí vyhledávat na webu a pak nabízí volání přes skype. Popřípadě bych si jej označil sám a kliknul třeba pravým tlačítkem a vyvolal službu Call. A tím se dostávám ke stejné problematice takového vytáčení hovorů z web prohlížeče. Vyhledám stránku s kontakty, označím číslo a dám vytočit.
Pro volání náhodných kontaktů na webu nebo v emailu (či podobně) bych raději šel cestou konfigurace nějakého programu pro práci clipboardem. Postup by byl tedy takový, že kdybych chtěl volat číslo, zkopíroval bych jej pomocí copy a paste do clipboardu. Teprve ten by sám rozpoznal, že je to číslo a nabídl vytočení. Přidávat ikonky na volání ke všemu, co by možná mohlo být telefonní číslo, mi přijde poněkud nešikovné. Až budu mít čas, zkusím něco takového najít a nastavit.
v6ak
Příspěvky: 62
Registrován: úte 27. lis 2012 16:58:15

Re: Možnost vytáčet hovory přímo z Outlooku nebo Thunderbird

Příspěvek od v6ak »

Na callback toto bude fajn, radši bych to ale propojil s nějakým VoIP programem, třeba Linphone.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost vytáčet hovory přímo z Outlooku nebo Thunderbird

Příspěvek od xsouku04 »

v6ak píše:Na callback toto bude fajn, radši bych to ale propojil s nějakým VoIP programem, třeba Linphone.
Tak jsem našel první elegantní řešení, které dovolí vytáčet z libovolné aplikace pod Windows.

http://www.ocrdial.com/en/ Myslím, že by to mělo dobře fungovat právě s výše uvedeným SIPTAPI. Tedy i s Odorikem. Telefonní číslo to dovede načíst z lobovolného programu - stačí kliknout prostředním tlačítkem.
Je to zdarma na vyzkoušení 30 dní, potom chtějí 19 EUR za počítač.

Ještě musím najít něco co je zdarma - i když tam bude navíc potřeba krok s nakopírováním do clipboardu.

Jinak v Linuxu jsou tyto věci velmi jednoduché, např stačí správně nakonfigurovat Akci pro Klipper , bohužel hledám něco pro Windows, nebo univerzálního.

Podobný projekt je http://www.smartdial.de/home.html ale nepochopil, odkud ty kontakty sbírá také funguje přes TAPI.

http://bluemars.org/clipx/ - Uses regular expressions to analyze your clipboard and construct URLs to navigate to, or programs command lines to run.
informator
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 22. lis 2012 9:25:39

Re: Možnost vytáčet hovory přímo z Outlooku nebo Thunderbird

Příspěvek od informator »

OCR dial je asi to co bych si představoval. I tu cenu bych byl ochoten zaplatit. Jedná se o jednorázovou cenu za licenci a ne o nějaké pravidelné periodické platby, což se u SW poslední dobou stává módou. Avšak se mi nepodařilo to rozchodit.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost vytáčet hovory přímo z Outlooku nebo Thunderbird

Příspěvek od xsouku04 »

informator píše:OCR dial je asi to co bych si představoval. I tu cenu bych byl ochoten zaplatit. Jedná se o jednorázovou cenu za licenci a ne o nějaké pravidelné periodické platby, což se u SW poslední dobou stává módou. Avšak se mi nepodařilo to rozchodit.
Ten OCR dial je třeba použít společně s SIPTAPI, které je také třeba nastavit. V kterém kroku to selhává? Až budu mít čas, vyzkouším to. Nyní hlavně hledám řešení zdarma přes ten usnadněný clipboard.
v6ak
Příspěvky: 62
Registrován: úte 27. lis 2012 16:58:15

Re: Možnost vytáčet hovory přímo z Outlooku nebo Thunderbird

Příspěvek od v6ak »

Clipboard je nic moc – to už rovnou mohu pastnout do SIPového programu (akorát případně doplnit *086), nebo do callbacku. Na callback mám skript, pro větší pohodlí při pastování z webu (není vhodné pastovat rovnou do konzole) bych si mohl napsat přes zenity jednoduché GUI.

Spíš jsem chtěl si zaregistrovat callto: nebo tel:, což by možná ještě šlo, ale předat to Linphone se mi nedaří.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost vytáčet hovory přímo z Outlooku nebo Thunderbird

Příspěvek od xsouku04 »

Moje představa je taková, že kdybych chtěl volat nějaké číslo, tak jej zkopíruji do clipboardu (Ve windows označím a zmáčknu CTRL+C, V linuxu stačí jen označit) a poté ještě navíc zmáčknu nějakou mnou definovanou hotkey. Třeba CTRL+F11. Což bude pro můj skript znamenat následující. Podívej se jestli v clipboardu je volatelné číslo, pokud ano tak jej za mě vytoč. Ušetřím si nejen přepínání do telefonu, pastnutí toho čísla ale pravděpodobně i ruční opravu do volatelného formátu.
ivohajny

Re: Možnost vytáčet hovory přímo z Outlooku nebo Thunderbird

Příspěvek od ivohajny »

Přes callback to jde z rozšíření pro Firefox Telify, tam je taky custom URL a zápis pak je:
https://www.odorik.cz/ucet/sluzby_z_webu.html?sluzby_podmenu=callback&callback_prvni_cislo=*XXXXXX&callback_druhe_cislo=$0&callback_line=XXXXXX&callback_volej=&pin=PIN&prihlasit=
Odpovědět