Výpadek elektřiny v datacentru Master internet sobota večer.

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Výpadek elektřiny v datacentru Master internet sobota večer.

Příspěvek od xsouku04 »

Vypadá to, že nyní nejsou v provozu naše služby zřejmě díky výpadku elektřiny i záložních zařízení v Master internet Brno.
Stále nenaběhly dva důležité fyzické stroje. Na problému pracujeme.
tazatelx
Příspěvky: 31
Registrován: pát 19. dub 2013 19:03:54

Re: Výpadek elektřiny v datacentru Master internet.

Příspěvek od tazatelx »

Dobrý den, teď se rozhlížím, co se děje.

Potvrzuji, že nejde VoIP linka Odorik. Navíc jsem se v menu uživatelského prostředí nedostal na záložku „Linky“. Technické chyby nastávají - technika není dokonalá. Jen se přiznám, že trochu nechápu, jak může výpadek elektřiny vyřadit servery a další zařízení. Předpokládám, že jsou připojeny přes UPS.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek elektřiny v datacentru Master internet.

Příspěvek od xsouku04 »

tazatelx píše:Dobrý den, teď se rozhlížím, co se děje.

Potvrzuji, že nejde VoIP linka Odorik. Navíc jsem se v menu uživatelského prostředí nedostal na záložku „Linky“. Technické chyby nastávají - technika není dokonalá. Jen se přiznám, že trochu nechápu, jak může výpadek elektřiny vyřadit servery a další zařízení. Předpokládám, že jsou připojeny přes UPS.
Jsou, ale i to občas selže. Detaily selhání zatím neznáme.
Včera jsme dostali tento email cituji.
Vážený zákazníku,

dnes 6. února 2015 ve 14:20 došlo k selhání napájecí větve, na které jsou připojeny Vaše technologie v Master DC Brno. Aktuálně jsou díky našim záložním systémům všechna zařízení v provozu a veškeré námi poskytované služby jsou dostupné.

Situace si však vyžádá opravu na hlavním rozvaděči, která může být časově i technicky komplikovaná. Proto Vás touto cestou chceme upozornit na zvýšené riziko výpadku v následujících hodinách.
Včera večer ještě poslali oznámení, že je vše již v pořádku. Zjevně to ale dnes nějak pokračovalo, ale detaily nevím.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek elektřiny v datacentru Master internet sobota ve

Příspěvek od xsouku04 »

Kód: Vybrat vše

dnes 7. února 2015 v 18:40 došlo ke krátkodobému výpadku napájení na jednom z okruhů ve 4. patře Master DC Brno.  Důvodem byla porucha na rozvaděči, výpadek však nesouvisí se včerejším technickým zásahem.  Napájení bylo úspěšně obnoveno.  Příčinu dále analyzujeme a v nejbližší době Vám dáme podrobnější informace.
Tedy prý to ze včerejším varováním nesouvisí. Elektřina už běží, stále odmítá nastartovat jediný fyzický server.
Nyní funguje volání ze simkaret a zpětné volání. Stále nefunguje ale volání přes SIP a IAX.
Kad

Re: Výpadek elektřiny v datacentru Master internet sobota ve

Příspěvek od Kad »

Opravy na silnoproudých zařízeních vyžadují jisté postupy, které jsou i časově náročné. Tam už jde o život... Buďme trpěliví! Jistě si z toho někdo vezme ponaučení a vyřeší zálohy....
kalenicak

Re: Výpadek elektřiny v datacentru Master internet sobota ve

Příspěvek od kalenicak »

Dobry den, take jsem vypadek zaznamenal. Ale beru to v poho :) Jen by mne zajimalo jak se v teto situaci zachova moznost presmerovani hovoru. Mam u odorika pevnou linku a chtel jsem se zrovna vrhnout na nastavovani presmerovani hovoru na mobil, kdyz to po zadanem case na pevne nikdo nezvedne. Fungovalo by to presmerovani i pri takovemto vypadku? Ja si to chci nastavit jen pro pripad, kdyby mi doma vypadl net pro pevnou..
Dekuji
Zdenek

Re: Výpadek elektřiny v datacentru Master internet sobota ve

Příspěvek od Zdenek »

20:12 nejdou odchozí hovory ze sim a VOIP vůbec, dost nemilé :(
newuziv

Re: Výpadek elektřiny v datacentru Master internet sobota ve

Příspěvek od newuziv »

Důležité je, že se o výpadku ví a že nikdo nedělá mrtvého brouka. Je to technika, která může selhat, s tím nikdo nic nenadělá.
Pro odorik 1, že se k tomu vyjádřili. Když to padne IPVOXu ( teď každých 14 dnů ) nikdo o ničem neví....
atrex

Re: Výpadek elektřiny v datacentru Master internet sobota ve

Příspěvek od atrex »

Dobrý den,
mám sim odorik a odchozí hovory i po restartu telefonu nefungují, stejný problém máme na druhé sim
Zdenek

Re: Výpadek elektřiny v datacentru Master internet sobota ve

Příspěvek od Zdenek »

20:12 nejdou odchozí hovory ze sim a VOIP vůbec, dost nemilé :(
Odpovědět