Možnost zadat do rychlých kontaktů i DTMF tóny

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Možnost zadat do rychlých kontaktů i DTMF tóny

Příspěvek od xsouku04 »

Příklad, co je možné nyní vložit do rychlých kontaktů:

533533533#12w23s

nebo

*300116#s2s5s6

Kde # je odelovac
0-9 *# jsou dtmf tony --- do pondělí zatím není možné použít # - chyba o které víme
w je 0.5s pauza
s je 2s pauza

K čemu je to dobré? Pokud voláte často na linku, kde vás plechová huba chvíli zbytečně zdržuje, můžete si to přednastavit aby se to stalo automaticky. Možná tím někdo může i nastavovat např. věci jako domácí kotel a pod.

Pozor ne každý VoIP telefon umí DTMF tóny u příchozích hovorů přijmout tak, aby je převedl do slyšitelné podoby ve sluchátku.
Testujte tedy nejlépe hovorem na mobil, na telefonní číslo s IVR nebo na linku s adaptérem.
marekzavadil
Příspěvky: 16
Registrován: pát 02. bře 2012 12:05:31

Re: Možnost zadat do rychlých kontaktů i DTMF tóny

Příspěvek od marekzavadil »

Lze zadat do rychlych kontaktu take napriklad 777666555*3 ? (Volání přes jinou linku XXXXXXXXX*Y )
Nebo Anonymní hovor ? Myslim ze kdyz jsem to zkousel tak to nefungovalo.
Uživatelský avatar
Dollphinka
Příspěvky: 42
Registrován: pon 24. úno 2014 14:23:31

Re: Možnost zadat do rychlých kontaktů i DTMF tóny

Příspěvek od Dollphinka »

marekzavadil píše:Lze zadat do rychlych kontaktu take napriklad 777666555*3 ? (Volání přes jinou linku XXXXXXXXX*Y )
Nebo Anonymní hovor ? Myslim ze kdyz jsem to zkousel tak to nefungovalo.
Ano, do rychlých kontaktů si můžete zadat *0 pro vypnutí CLIP nebo volání přes jinou linku např. *3 za volaným číslem.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Možnost zadat do rychlých kontaktů i DTMF tóny

Příspěvek od kovik »

marekzavadil píše:Lze zadat do rychlych kontaktu take napriklad 777666555*3 ? (Volání přes jinou linku XXXXXXXXX*Y )
Nebo Anonymní hovor ? Myslim ze kdyz jsem to zkousel tak to nefungovalo.
Dobry den,
uz je mozne pridat do RK i Anonymní volani (*31* nebo #31#).
Uživatelský avatar
vitsoft
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06. bře 2015 18:51:04
Bydliště: Vítkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost zadat do rychlých kontaktů i DTMF tóny

Příspěvek od vitsoft »

Bylo by možné ke každému rychlému kontaktu nahrát přes web vlastní vyzváněcí tón v podobě krátkého souboru WAV/MP3?
Aby mi můj stolní Gandstream namísto You have a call from five five six ble ble ble raději přehrával třeba hlášku Volá babička!, případně přímo jejím hlasem Nazdar kůzlátka, volá vaše maminka.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost zadat do rychlých kontaktů i DTMF tóny

Příspěvek od xsouku04 »

vitsoft píše:Bylo by možné ke každému rychlému kontaktu nahrát přes web vlastní vyzváněcí tón v podobě krátkého souboru WAV/MP3?
Aby mi můj stolní Gandstream namísto You have a call from five five six ble ble ble raději přehrával třeba hlášku Volá babička!, případně přímo jejím hlasem Nazdar kůzlátka, volá vaše maminka.
Pokud vím, tak Grandstream umí jen několik různých vyzváněcích tónů a postup nahrání je poměrně složitý.

http://www.odorik.cz/w/grandstream_tele ... ci_melodie

O jiných možnostech nevím.
Uživatelský avatar
vitsoft
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06. bře 2015 18:51:04
Bydliště: Vítkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost zadat do rychlých kontaktů i DTMF tóny

Příspěvek od vitsoft »

Aha, takže hlášky o příchozím volajícím čísle a o počtu volných minut mého kreditu před odchozím hovorem se generují až ve firmware telefonu, to jsem nevěděl.
Našel jsem postup, jak dostat až tři vlastní vyzváněcí zvuky do telefonu http://www.grandstream.com/support/faq/ ... gtone-faqs, ale pokud nelze ringtone dynamicky volit podle příchozího čísla, není to k ničemu. Dík za odpověď.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost zadat do rychlých kontaktů i DTMF tóny

Příspěvek od xsouku04 »

vitsoft píše:Aha, takže hlášky o příchozím volajícím čísle a o počtu volných minut mého kreditu před odchozím hovorem se generují až ve firmware telefonu, to jsem nevěděl.
Ne, to se generuje u nás na ústředně. Ale zvonění se generuje na telefonu.
Odpovědět