Objednávání hovorů z Firefoxu/Thunderbirdu/Outlooku bezpečně

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Objednávání hovorů z Firefoxu/Thunderbirdu/Outlooku bezpečně

Příspěvek od xsouku04 »

Dnes byl zveřejněn návod jak si bezpečně objednávat zpětné volání přímo z Firefoxu/Thunderbirdu.
Stačí kliknout na telefonní číslo, které se objeví na webové stránce, nebo v těle emailu.

Obrázek

Obrázek

Vytáčet tak snadno můžete přímo z Vaších google kontaktů na webových stránkách https://www.google.com/contacts/,
nebo třeba z webových stránek služby http://www.phonecopy.com/cs/ - která dovoluje synchronizaci s téměř všemi mobilními telefony na trhu i např. s Outlookem. Google kontakty je možné synchronizovat jak s Outlookem tak Thunderbirdem, mobilní telefony jsou podporovány jen s OS Android a IPhone.

Instalace spočívá ve dvou krocích.

1) Registrujte si na svém počítači speciální URL (protokol) "odorik", aby bylo možné hovor objednat libovolnou aplikací přímo z Vašeho počítače jen "načtením" speciálního URL.

2) Nastavte si doplněk (addon) pro Firefox/Thunderbir - Telify, který dané speciální URL používá.


Pokud používáte Chrome, lze použít doplněk (addon) Skype Links, který kromě url "skype:" podporuje též nastavení pro URL "tel:" nebo "callto:", které můžete použít též pro Odorik.


Pokud na poštu používáte Outlook a chcete mít možnost vytáčet kontakty jednoduše přímo s outlooku, bude se Vám hodit starší návod na Outlook.

Obrázek

I když to možná na první pohled vypadá složitě, zkušený uživatel by s tím neměl strávit déle než 5 minut.

Pokud se vyskytne nějaký zádrhel, na který by bylo dobré v návodu upozornit, prosím podělte se.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Objednávání hovorů z Firefoxu/Thunderbirdu/Outlooku bezp

Příspěvek od 5uch »

Díky, protokol jsem nainstaloval a s aplikací Dialer.exe (součást Windows) to funguje!
Bohužel, na Win 8.1 mám jako email klienta Live Mail, který (zdá se) vytáčení nepodporuje. :(

Pozn.:
Snad jen dodat, že to vytáčení připomíná zpětné volání - v aplikaci vytočím cílové číslo, začne zvonit můj vlastní telefon.
Když ho zvednu, začne to volat a vyzvánět na cílový telefon.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Objednávání hovorů z Firefoxu/Thunderbirdu/Outlooku bezp

Příspěvek od 5uch »

Ještě dotaz k tomu rozšíření Skype Links pro Chrome - jak to má fungovat?
Nainstaloval jsem, nastavil Link Type na callto: ... a nic. V kontextovém menu po označení čísla není nic vhodného k vytáčení, kliknutí na čísla nedělá nic.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Objednávání hovorů z Firefoxu/Thunderbirdu/Outlooku bezp

Příspěvek od xsouku04 »

5uch píše:Ještě dotaz k tomu rozšíření Skype Links pro Chrome - jak to má fungovat?
Nainstaloval jsem, nastavil Link Type na callto: ... a nic. V kontextovém menu po označení čísla není nic vhodného k vytáčení, kliknutí na čísla nedělá nic.
Ten "protokol" "callto: " je třeba si nainstalovat podle návodu http://www.odorik.cz/w/siptapi:registrace_protokolu
A ideálně jej nejdříve vyzkoušet ve firefoxu. Tam je možné to zadat přímo místo adresy webu a vyzkoušet funkčnost.
Callto se přidá do registrů kliknutím na callto.reg
Odpovědět