Pozor na premium SMS v Androidu

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
vpe
Příspěvky: 86
Registrován: ned 04. bře 2012 3:23:10

Re: Pozor na premium SMS a děravý android

Příspěvek od vpe »

xsouku04 píše:
alfi píše: Dotaz na Odorik, jak se k tomuhle konkrétnímu problému staví APMS, příp. samotný Airtoy? APMS takové porušení kodexu obvykle tvrdě postihuje (=zákazník zjevně nemohl být předem informován o ceně služby apod.) a stejně tak Airtoy je myslím dost velký na to, aby si nedovolil provizi z takového provozu vyplácet dál. (nehledě na to, že pokud je příjemcem firma či osoba v ČR, je obvykle snadno dohledatelná i třeba Policií.. jen se takové zjišťování protáhne i prodraží).
O existenci apms.cz jsem nevěděl, kontaktovat Airtoy mne nenapadlo, nečekal jsem, že by to mohlo být k něčemu dobré. Je pravda, že kdyby se podvody tohoto typu rozšířily nad přijatelnou mez, business s premium čísly to zabije, protože si tyto služby naprostá většina lidí povypíná a jakékoli použití tohoto čísla by působilo více neseriózně než nyní. Tedy krýt nějakého podvodníčka asi není v zájmu Airtoy ani velkých mobilních operátorů. Děkuji za tip. Poslal jsem email do Airtoy s kopíí do APMS a T-mobile. Jsem zvědav na reakce.
Tak co reakce?
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Pozor na premium SMS a děravý android

Příspěvek od xtonda »

vpe píše: Apple instalaci mimo obchod samozrejme umoznuje! Aplikace se nainstaluje s varovanim.
Ale iOS neumozňuje zadnym zpusobem odesilat SMS, nez z vestaveneho rozhrani iOS (tedy aplikace treti strany NEMUZE odeslat SMS, muze leda nasypat data pro sms do ios rozhrani pro SMS, takze nejde prehlednout podobne zaskodnick jednani..
Se sideloadingem to není tak jednoduché - je potřeba zajistit podpis v rámci iOS Developer Enterprise Program viz
http://ios.wonderhowto.com/how-to/sidel ... g-0147456/
Běžné aplikace sideloadovat nelze.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na premium SMS a děravý android

Příspěvek od xsouku04 »

vpe píše: Tak co reakce?
Zákazníkovi jsme tyto SMS odpustili, protože k výši škody přispělo i to, že náš systém to naúčtoval se značným zpožděním. Později jsem se dozvěděl, že T-mobile údajně tyto SMS stornoval, tedy myslím (doufám), že škody neplatil ani Odorik. Oficiálně jsme ale o tom informování nebyly. Na moje emaily nikdo neodpověděl.

Tedy dopadlo to dobře. Nicméně stejně mohu vřele doporučit tento typ SMS mít prostě zakázaný a případně si je povolit jen na tu dobu, kdy je je vědomě hodláte využívat. Že tyhle SMS půjde zpětně stornovat, nelze garantovat.
Je také možné, že dotyčný podvodníček odešle jen jednu či dvě SMS/měsíc a vy si toho ani nevšimnete.
Jelikož se většinou nikdo podobnými zážitky veřejně nechlubí (i když jsou asi poměrně časté), přišlo mě to též zajímavé se o podobnou zkušenost podělit. O podobných možných slabostech androidů je ve zvyku mlčet.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Pozor na premium SMS a děravý android

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše:
vpe píše: Tak co reakce?
Zákazníkovi jsme tyto SMS odpustili, protože k výši škody přispělo i to, že náš systém to naúčtoval se značným zpožděním. Později jsem se dozvěděl, že T-mobile údajně tyto SMS stornoval, tedy myslím (doufám), že škody neplatil ani Odorik. Oficiálně jsme ale o tom informování nebyly. Na moje emaily nikdo neodpověděl.

Tedy dopadlo to dobře. Nicméně stejně mohu vřele doporučit tento typ SMS mít prostě zakázaný a případně si je povolit jen na tu dobu, kdy je je vědomě hodláte využívat. Že tyhle SMS půjde zpětně stornovat, nelze garantovat.
Je také možné, že dotyčný podvodníček odešle jen jednu či dvě SMS/měsíc a vy si toho ani nevšimnete.
Jelikož se většinou nikdo podobnými zážitky veřejně nechlubí (i když jsou asi poměrně časté), přišlo mě to též zajímavé se o podobnou zkušenost podělit. O podobných možných slabostech androidů je ve zvyku mlčet.
No já bych si radši koupil Iphone, prý jeho iOS je zabezpečenější a lepší, jenže nemám 15 až 20 litrů na to, abych koupil nejnovější IPhone, nehorázná je cena, a člověk spíše platí za to applíčko jablíčko, než za hardware, nechápu proč Iphony jsou tak drahé... Každopádně, jsem slyšel, že Iphony jsou bezpečnější.
vpe
Příspěvky: 86
Registrován: ned 04. bře 2012 3:23:10

Re: Pozor na premium SMS v Androidu

Příspěvek od vpe »

O tom to je, chudi maji android a bohati iphone, alespon takto se to dneska deli na zakladnich skolach... Ta bezpecnost ios je dana omezenimi, zadna karta pametova a ani mac adresa okolnich wifi vysilacu, zadne sdileni pres bluetooth apod...

Apropos, apple casto nemel hitech hardware, ale tak nejak celek vice slape, nez u androida, z vice duvodu... Ostatne na iphone4S (mam ja) z 2011? Vychazeji updaty OS dodnes... U androida? Ty oficialni tezko.
vpe
Příspěvky: 86
Registrován: ned 04. bře 2012 3:23:10

Re: Pozor na premium SMS v Androidu

Příspěvek od vpe »

xtonda píše:
vpe píše: Apple instalaci mimo obchod samozrejme umoznuje! Aplikace se nainstaluje s varovanim.
Ale iOS neumozňuje zadnym zpusobem odesilat SMS, nez z vestaveneho rozhrani iOS (tedy aplikace treti strany NEMUZE odeslat SMS, muze leda nasypat data pro sms do ios rozhrani pro SMS, takze nejde prehlednout podobne zaskodnick jednani..
Se sideloadingem to není tak jednoduché - je potřeba zajistit podpis v rámci iOS Developer Enterprise Program viz
http://ios.wonderhowto.com/how-to/sidel ... g-0147456/
Běžné aplikace sideloadovat nelze.
Tak urcite musi byt podepsana developerem, jak jinak by je mohl testovat...

Takove aplikace se nainstaluji kliknutim na url v safari...

Viz treba cinska utilitka distribuovana na ruskem serveru, vypinajici LTE (kdyz to jeste apple nedovoloval), to byl ten pripad.
Odpovědět