Návrh - balíčky volných minut a SMS naruby

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Freeman
Příspěvky: 31
Registrován: pon 24. lis 2014 19:05:09

Re: Návrh - balíčky volných minut a SMS naruby

Příspěvek od Freeman »

Být nějaký hlasový balíček za 31Kč aby dorovnal balíček dat, rád si ho pořídím, i pokud by tam nebyla žádná úspora. S tím systémem účtování problém nemám.
DuckDaffy
Příspěvky: 28
Registrován: pát 05. srp 2011 18:09:46

Re: Návrh - balíčky volných minut a SMS naruby

Příspěvek od DuckDaffy »

S účtováním balíčků naruby problém nemám, klidně dobiju 1000 Kč a pak jen používám, v tomhle je Odorik.cz skvělý. :)
Chápu, že BFU může být z účtování naruby zmatený, ale pochopit se to dá a za ty peníze to rád přetrpí, ne?

Ocenil bych hlavně balíčky na SMS, kde je přes net obvyklá cena 1 Kč (gibosms.cz, smsbrana.cz, sms.sluzba.cz), což mi ale furt přijde dost, když brány operátorů posílají zdarma (s omezeními) a ve skutečnosti je to jen pár bajtů.
Bohužel Odorik.cz z netu (app. Free SMS Sender nebo Oskárek SMS) za 1 Kč posílá indentifikaci "Odorik.cz", což dost komplikuje komunikaci, musím se důsledně podepisovat a často psát i tel. číslo, což je nežádoucí práce navíc...
Nešlo by i s tím s pomocí TM něco dělat?
Anebo ten balíček tedy, alespoň za 0,50 Kč. ;)
6162

Re: Návrh - balíčky volných minut a SMS naruby

Příspěvek od 6162 »

Ty balíčky asi nebudou,že jo???
Ať v sobě neživíme plané naděje....
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh - balíčky volných minut a SMS naruby

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den, více o nově přidaných balíčcích zde:
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... &start=140
Jéža

Re: Návrh - balíčky volných minut a SMS naruby

Příspěvek od Jéža »

megacruiser píše:
> Dobrý den, více o nově přidaných balíčcích zde:
> http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... &start=140

Na tomto odkazu jsou pouze informace k datovým balíčkům a zde se diskutovalo o balíčku minut a SMS. Také mi přijde, že se to nějak přestalo řešit. Prosím tedy o info, zda se toto alespoň řeší. Díky, Jirka
B4S

Re: Návrh - balíčky volných minut a SMS naruby

Příspěvek od B4S »

Zdravím, dostal jsem se do zdejšího fóra v rámci hledání nejvýhodnějších SMS balíčků. Mám hromadu hraček jako fotopasti, spy kamery a GPS trackery, které fungují na principu SIM karet a jimi odesíláné SMS. Jelikož předem nevím, jak často budu s jednotlivými zařízeními komunikovat (kolik SMS/měsíc budou odesílat) tak bych ocenil nějaký průběžný SMS balíček bez nutnosti nákupu předem (a starostmi s propadnutými SMS) typu: 1-100 SMS (0,56 Kč - tj.bez slevy), 100-200 SMS (0,46 Kč), 200-300 SMS (0.36Kč)...atd. Vše průběžně účtováno 0,56 Kč až do konce měsíce a poté vratka v podobě bonusů.
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Návrh - balíčky volných minut a SMS naruby

Příspěvek od vlk »

Balíčky vznikly: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=3389
Taky by se mi líbilo zůstat u filosofie: platím dle toho jak volám, skutečně.

Líbil by se mi princip Oyster card (MHD předplacená karta v Londýně). V Londýně mají různé tarify podobně jako u nás (pásma, denní, týdenní, měsíční, jednorázové, navíc to, že jízda metrem je dražší než autobusem a cena ve špičce a mimo špičku a z toho plynoucí variace i v tarifech), nicméně majitele Oyster to nemusí až tak zajímat, prostě jezdí a pokud na jednorázových lístkách za dané období by překročil cenu denní jízdenky, tak se mu další jízdy už nenaúčtují. Když pak jede metrem, opět se mu naúčtuje cena jednorázové jízdenky, opět maximálně do ceny denní jízdenky platící i v metru. Mají složitý tarif, ale prakticky cestující ho nemusí znát, platí vždy tu nejvýhodnější cenu. https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/o ... ntcmp=1683

Nešlo by něco zavést i u telefonování doufaje, že to neporuší vaši velkoobchodní nabídku. Chápu, že VPN v síti lze jen dopředu, ok bude to možnost mimo systém "Oyester card". Ale fakt bych byl nejraději, aby jakkoliv složitý systém byl zpětně dle útraty. Dle systému provolám x, přeúčtuje se mi cena na y, provolám x+x1, přeúčtuje se mi cena na y-y1.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh - balíčky volných minut a SMS naruby

Příspěvek od xsouku04 »

Bohužel o vhodném balíčku se nemůže rozhodnout až zpětně, protože je nutné jej předem aktivovat u T-mobile. My jen předprodáváme velkoobchodní nabídku, tedy vlastně nic změnit nemůžeme. A protože část lidí s těmito balíčky může evidentně ušetřit, balíčky nabízíme.
Odpovědět