Cestujete? Podívejte se na možnosti pořídit si místní SIM.

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Cestujete? Podívejte se na možnosti pořídit si místní SI

Příspěvek od GeBu »

Já jsem měl vždycky Kyivstar a ten měl pověst nejlepšího pokrytí a i to bylo v některých vesnicích slabé, že lidi, když chtěli volat lezli na strom, střechu apod. Ale to jsem se pohyboval opravdu v zapadlých vesnicích.
Kristovec píše:Vesnice - nevím.Byl jsem jen v Užhorodu.Ale možná to nebude špatné,signál všech UA operátorů dosáhl až do Michalovců,asi 30 km.
Petr-II nepřihlášen

Re: Cestujete? Podívejte se na možnosti pořídit si místní SI

Příspěvek od Petr-II nepřihlášen »

To Rakousko mně nikdo neporadí?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestujete? Podívejte se na možnosti pořídit si místní SI

Příspěvek od xsouku04 »

Petr-II nepřihlášen píše:To Rakousko mně nikdo neporadí?
Rakousko je pěkně popsáno zde.
http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Austria
Viz můj odkaz v na začátku tohoto vlákna.

Pokud nerozumíte anglicky, použijte google translate. https://translate.google.com/translate? ... t=&act=url
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Cestujete? Podívejte se na možnosti pořídit si místní SI

Příspěvek od Kristovec »

Petr-II nepřihlášen píše:To Rakousko mně nikdo neporadí?
Míval jsem rakouský T-Mobile.
Tarif 1000 - za 10 € 1000 minut,1000 SMS a 1000 MB.Pak,myslím,zavedli i tarify 1 500 a 2 000.Teď už nevím,jak to mají.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Cestujete? Podívejte se na možnosti pořídit si místní SI

Příspěvek od Kristovec »

GeBu píše:Já jsem měl vždycky Kyivstar a ten měl pověst nejlepšího pokrytí a i to bylo v některých vesnicích slabé, že lidi, když chtěli volat lezli na strom, střechu apod. Ale to jsem se pohyboval opravdu v zapadlých vesnicích.
Kristovec píše:Vesnice - nevím.Byl jsem jen v Užhorodu.Ale možná to nebude špatné,signál všech UA operátorů dosáhl až do Michalovců,asi 30 km.
To je u nás taky,což o to.Ale hlavně - zapomeňte na LTE a 3G asi jen v Kievu,jinak EDGE.I ve 120 000 Užhorodu,listopad 2014.
Teď vede life:) bombastickou reklamní kampaň své začínající 3G sítě,testy až 56 MBps!!!!! LTE tady tak 20 až 30 MBps. :lol:
Ale to,že šli až v Michalovcích,i Kiivstar,a ten asi nejsilněji,mně dost překvapilo,SK sítě končily kousek za hranicí.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Cestujete? Podívejte se na možnosti pořídit si místní SI

Příspěvek od GeBu »

Známí s námi běžně volají přes Skype z mobilu včetně video hovorů a kvalita je úplně jinde než u nás. Už minimálně rok. Řekl bych, že to přes Edge nepůjde.
Kristovec píše:zapomeňte na LTE a 3G asi jen v Kievu,jinak EDGE.I ve 120 000 Užhorodu,listopad 2014.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Cestujete? Podívejte se na možnosti pořídit si místní SI

Příspěvek od Kristovec »

GeBu píše:Známí s námi běžně volají přes Skype z mobilu včetně video hovorů a kvalita je úplně jinde než u nás. Už minimálně rok. Řekl bych, že to přes Edge nepůjde.
Kristovec píše:zapomeňte na LTE a 3G asi jen v Kievu,jinak EDGE.I ve 120 000 Užhorodu,listopad 2014.
Hm,nevím.Ale podle toho,jak se life naparuje jsem předpokládal,že 3G tam není.Jsou asi ještě užvaněnější,než ti naši.No,mrkněte se sám. www.life.ua Stojí to za to.Komici.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Cestujete? Podívejte se na možnosti pořídit si místní SI

Příspěvek od Kristovec »

Malá perlička.Ve Vyšném Nemeckém,hranice s Užhorodem,jsem nutně musel volat,ale O2.SK nikde.Volat přes UA OPy jsem nechtěl,nejsou v Eurotarifu a dát asi 1,50 €/min ne,tak jsem šel pár km zpět k nějaké tamní dálnici.Tam jsem si zavolal,ale přes Maďary,O2.SK nebylo ani tam.Ale 0,228 €/min v rámci Eurotarifu se přece jen dá unést,proti 1,50 €.Takže ani v SK není to pokrytí kdovíjaké.
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 109
Registrován: stř 08. srp 2012 16:35:05

Re: Cestujete? Podívejte se na možnosti pořídit si místní SI

Příspěvek od peekaa »

jadu píše:Děkuji za odpověď, čekal jsem to přeci jen o fous výhodnější; T-mobile má v 1. zóně balíček 100MB za 185Kč na 30 dní...
Jo, ale myslím, že je v tom Odorik nevině.Firmy jako T-mobile, O2, .., kteří mají firmy ve všech státech, si to sami sobě účtují daleko levnější a cizím firmách pořádně přitlačí....
Kad

Re: Cestujete? Podívejte se na možnosti pořídit si místní SI

Příspěvek od Kad »

Na cestování je i toto zajímavé:

V období od 15. 6. 2015 do 15. 9. 2015 bude všem zákazníkům, kteří využijí roamingového volání v zóně 1 – EU, a to volání v rámci zóny a volání do ČR, účtována speciální cena za volání. Cena za uvedená volání bude snížena z ceny 6,30 Kč/min. na 2,20 Kč/min. Speciální cena za volání je platná pro všechna volání uvedeného druhu započatá v období od 15. 6. 2015 do 15. 9. 2015. Speciální cena dle této nabídky bude automaticky účtována všem zákazníkům MOBILU OD ČEZ, není ji třeba nijak aktivovat či objednávat.

http://www.cez.cz/cs/mobil/roaming-a-me ... olani.html
Odpovědět