Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od xsouku04 »

Máme zde hlášení od dvou různých uživatelů.
Pokud někdo volá z nového Windows 10 a používá Odorik.exe, volaný jej neslyší.
Jestli je možné tento nedostatek obejít nějakém zvláštním nastavením, nevíme.

Které další programy (VoIP) nefungují?

Pokud počítač používáte na práci, nebo nemáte čas řešit případné potíže různého typu, doporučujeme s upgradem operačního systému vyčkat. Nejen kvůli Odorik.exe.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od helmut.niederman »

Zřejmě si tím Microsoft nechce kanibalizovat svůj Skype, proto blokuje VOIP programy. Četl jsem ale, že Microsoft chce dělat hokusy pokusy s aktualizacemi bez vědomí uživatelů, a dokonce se spekuluje, že je nechce pustit k některým nastavením. Mám podezření, že Microsoft si vytvořil Velkého Bratra který bude šmírovat uživatele. Bez internetu údajně počítač nenabotujem, respektive nespustím operační systém. Zlaté XPčko. :idea:
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od aplet »

Nevím co všichni máte stim sledováním.Sledovat vas můžu kdokoliv a pokud máte pocit že jste sledovan nepoužívejte počítač ani notebook a nemusíte mít obavy že jste sledovan.Jistě ste pro microsoft a veškeré tajné služby zaujimavej .Microsoft již leta monitoruje své uživatele.Bohužel moderní technologie má i své negativa.=-O
dali
Příspěvky: 26
Registrován: stř 14. kvě 2014 0:33:54

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od dali »

Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od xsouku04 »

dali píše:Mala spekulace na toto tema je zde :-) http://aeronet.cz/news/analyza-windows- ... h-a-hlasu/
Pokud je to, co píší, pravda a vypadá to opravdu věrohodně, je to dostatečný důvod k tomu s přechodem nespěchat nebo se dokonce zamyslet nad přechodem na Linux.
Nebo snad chcete, aby Váš hlas a všechna hesla, tedy vše, co napíšete na klávesnici, shromažďoval někde Microsoft?
A co když budete chtít pracovat offline, nebo jen s pomalým nebo drahým připojením na internet?

Co mne také u nových Windows 10 zaráží, je jejich údajná automatická aktualizace a prohlášení, že Windows 10 je poslední Windows. To bude mít za následek dříve nebo později, že se Windows kousne nebo prostě jen pokazí bez přičinění jeho uživatele a už jej nerozchodíte.
V lepším případě jen prostě přestane něco fungovat. Třeba nějaké aplikace.
Úmysl nijak neoznačovat novější verze je podle mne totální nesmysl a je jen otázka maximálně několika let, než se na to přijde.
Tedy podle mého názoru Windows 10 je poslední verzí Windows jen do té doby, než se přijde na to, že tento koncept je nesmysl.
A nebo se budou Windows označovat datem, ke kterému jsou aktuální? Nebo budou číslovat servicepacky?

Zjevně jsou automatické aktualizace nutností k tomu, aby si nikdo nemohl být jistý, že všechny špehovací kanály jsou ucpané. Každou aktualizací je totiž možné přidat nové nebo změnit něco tak, aby předchozí opatření nefungovala. Věřím ale, že vzniknout kvalitní aplikace třetích stran, které tyto pochybné záležitosti umožní mít uživateli pod kontrolou.

Také věřím, že na podobné téma nebudou hlavní média moc psát, protože ty jsou vesměs už nyní řízena z USA. Česká média věčně opakují zprávy Reuters a podobných "nestranných" agentur a to často, i pokud se to týká třeba i jen nízkého stavu vody na Labi.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od GeBu »

Nemyslím si, že by hlavní média byla přímo řízena - podle mne je to zatím ve fázi lenosti a nevzdělanosti redaktorů. Málo kdo je dneska, jako byl Štětina v době válek v Čečně, ochoten přímo na místě riskovat krk. Málo kdo zná jiný jazyk než angličtinu.
xsouku04 píše:Také věřím, že na podobné téma nebudou hlaví média moc psát, protože ty jsou vesměs už nyní řízena z USA. Česká média věčně opakují zprávy Reuters a podobných "nestraných" agentur a to často i pokud se to týká třeba i jen nízkého stavu vody na Labe.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od xsouku04 »

Lenost a fakt, že novinářům dělá moc dobře hlazení jejich nezralých eg od mocných lidí, má svoje místo v procesu ovlivňování médií a tím i veřejného mínění.

http://literarky.cz/tema/87-tema-na-ten ... ni-novinai

Pokud by si Udo Ulfkotte ve své knize "Koupení novináři" vymýšlel (uvádí tam spousty konkrétních příhod a jmen), žalovali by ho a donutili knihu stáhnout. Místo toho jde ale jeho kniha na dračku a nikdo s tím nic nedělá. Jen se o tom nesmí psát. Proto jste o tom nejspíše ještě neslyšeli. Žalovat si netroufnou, protože to by to mohlo ještě více medializovat. Zvláště až by ten soud prohráli. A tak loutky dostaly za úkol jen mlčet.

Update 23.08.2015 Snažil jsem se najít překlad knihy do češtiny nebo alespoň do angličtiny, protože německy moc neumím. Není. To se nenajde žádné vydavatelství co by se nebálo nebo je v tom snad něco jiného?

Svoje místo v tomto špinavém boji mají i mediální agentury.

http://www.svetkolemnas.info/novinky/do ... praktikach

Udělají např. průzkum, ze kterého vyjde najevo, že čtyři lidi z pěti lidí věří, že Windows 10 jsou bezpečné, i když ve skutečnosti většina lidí, co o tom něco ví, má svoje pochybnosti. A "novináři" se pak mají čeho chytit. Téměř všechny průzkumy jsou zde proto, aby ovlivnili veřejné mínění a hrozně záleží koho přesně se ptáte a jak formulujete otázku. Tedy vždy se dá průzkum udělat tak, aby vyhovoval jeho zadavateli.


NSA a podobní špehouni vědí, že nejjistější je špehovat přímo v koncovém zařízení a také věřím, že nebudou mít větší potíže si to u veřejnosti obhájit. Mají na to přece své nástroje. To co dělá NSA a jejich přisluhovači je velmi drahé a nákladné, nedělají to jen tak z nudy, ale proto, aby mohli svět opravdu ovlivňovat ve svůj prospěch.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od aplet »

Pánové zvykejte si že soukromí již skončilo jak se říká velký bratr všechno vidí =-O co se týče novinářu ty napisou jenom co im povolí nebo řeknou.Čechách neexistují objektivne noviny ,možná na západe ale take neznámB-)
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od GeBu »

No jo - oni jsou holt novináři stejní lidé jako my: stejně jako jsou dobří učitelé jsou i takoví, kteří poznamenají děti na celý život, stejně jako jsou dobří zedníci, tak jsou takoví, kterým urazit pracky a to stejné jsou novináři. Stejně jako my se neumí bránit svým slabostem a v kritických situacích selhávají. Nikomu o pravdu nejde - nedá se unést.
Vybrali jsme si cestu materialismu a tak jsou u moci nejlepší materialisti a jejich poskoci. Jinde zase vládne něco jiného.
Ježíš jasně říká, kdo je vládcem tohoto světa, o co mu jde a jakými metodami (s námi) pracuje.
MiroslavPuchalter
Příspěvky: 20
Registrován: stř 20. lis 2013 7:12:16

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od MiroslavPuchalter »

Já jsem teď zkoušel Odorik.exe na Windows 10 a funguje. Akorát se mi zdá, že na druhé straně jsem hůře slyšet a přitom mikrofon mám naplno.

Jinak já používám Zoiper a ten jede na Windows 10 úplně bez problému. Kvalita v obou směrech perfektní.

Pro telefonování používám Logitech USB Headset H390 (tzn. ne přes integrovanou zvukovku).
Odpovědět