Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od mobilemanic »

No tak ona lenost je celá ten hlavní problém člověka - všechny tyhle funkce tam jsou, protože člověk je líný a chce si usnadňovat život. A to je asi v pořádku, to je přirozený vývoj. Bohužel, každé usnadnění je holt také zneužitelné. Jak píšu vedle na fóru 4smartu, asi nemá cenu moc o tom diskutovat, zvykejte si, a mne si myslím, že to řešení (globální) prostě nemá. Systému dokáže unikat jen těch pár jedinců, co to bude zajímat (v reálu tisíciny promile [můj nekvalifikovaný odhad :)]).
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od Georgius »

Co se týká českých novinářů, tak je/byla velmi poučná tato kniha:

Čelovský, Bořivoj. Konec českého tisku. 2., přeprac. a rozš. vyd. V Šenově u Ostravy: Tilia, 2002. 316 s. ISBN 80-86101-51-7.
Vasura
Příspěvky: 5
Registrován: úte 04. srp 2015 12:25:46

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od Vasura »

Pracuje se na tom abychom ztratili soukromí. Náš úřad na "ochranu osobnosti" je k smíchu.Viz. Britští a američtí špioni záměrně prolomili antivirový software, aby mohli číst zprávy svých občanů. http://wertyzreport.com/clanek/ghcq-nsa-kaspersky
zalesaka
Příspěvky: 6
Registrován: sob 27. črc 2013 16:55:38

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od zalesaka »

Proč Soukupe, proč se prosím pouštíte do takového tématu na webu VoIP operátora? Článek, který uvádíte jen dokazuje, že se na servery Microsoftu "něco posílá". To, že je to právě to, co uvádí tento web, jsou pouze nepodložené domněnky.
Doporučuji zhlédnout: http://www.zive.cz/clanky/tyden-zive-ma ... fault.aspx
Bohužel tihle dva "novináři" tomu vůbec nepomohli, protože naprosto všechno co uvádí jsou jen nepodložené domněky ve stylu Microsoft to určitě nedělá a je spousta jiných vysvětlení. V podstatě jsou zrovna tihle dva ještě horší než ty které kritizují. Pravda je, že to možná nebude tak hrozné jako článek naznačuje, ale je na Microsoftu, aby se hájil přesnou specifikací toho co vlastně sám sobě posílá.
Navíc informace o nás Microsoft shromažďuje již dlouho, ale stejně tak i Google a podobné společnosti.
A je na těchto společnostech aby zveřejnili co všechno za informace přesně shromažďují a za jakým účelem. Pak se můžeme bavit o tom jestli jsou nějaké důkazy o tom, že to není pravda a shromažďují i to co popírají.
Váš názor na to, že Windows 10 jsou posledním systémem je také dost podivný - "Windows se kousne, něco prostě přestane fungovat..."
To jste asi nepochopil. To že jsou Windows 10 poslední verzí říká sám Microsoft. Já naopak tvrdím že to je nesmysl. Protože pokrok se nějak verzovat musí.
A upgradovat důležité vlastnosti operační systému jen tak mimochodem na pozadí prostě dříve nebo později povede k tomu, že něco přestane fungovat.
Všechny novinky zkrátka budou v updatech. Pokud teď vycházely nové verze, většina lidí prováděla upgrade, takže byly programy a všechen balast v systému zachován, takže to vyšlo nastejno jako kdyby probíhaly průběžné aktualizace. Pokud chtěl někdo mít systém čistý, provedl čistou instalaci. A tu budete moci přece provést kdykoli i na Windows 10 (tovární nastavení), takže nějak nechápu Váš názor.
Představte si že mi díky automatické update přestane jednoho dne fungovat nějaký program nebo funkce kterou nutně potřebuji.
Co potom mám jako dělat? Např. jsem Grafik a můj oblíbený program prostě od jistého data začne padat.

A když provedu tovární nastavení, tak se mi tam opět začnou stahovat ten tisíc a jeden update až se to opět dostane do stavu kdy mi to nefunguje jak potřebuji?

Čas od času je dobré udělat tlustou čáru, říci že je to už nová verze a to i kdyby byl postupný přechod možný.

Postupný přechod má např. Linuxová distribuce Debian. Jeho verze s postupnými upgrady se jmenuje Debian testing.
Pro ostrá nasazení se to ale nedoporučuje, protože změnou vždy může přestat něco fungovat!!! Představte si jaká by to byla hovadina, kdyby např. android zrušil jednotlivé verze a tvářil se, že vše bude fungovat na všem.

Microsoft nikdy nepřišel s ničím pokrokovým jako první. A operační systém bez verzí s automatickým updatem není pokrok ale hovadina.
Otázkou jen je, jak dlouho mu bude trvat, než si to připustí.
Předpokládám, že do pěti let to bude zřejmé.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od xsouku04 »

Zde je další zastánce Microsoftu. Jeho argumentace ale opět nedosahuje ani úrovně článku, který znevěrohodňuje a kritizuje.

http://www.root.cz/clanky/postrehy-z-be ... c-tu-bezi/

Spíše to svědčí o ubohé úrovni "bezpečnostní expertů". Možná je to také tím, že experti na úrovni zatím se zastávání se Microsoftu moc nespěchají, protože není prostě moc na čem stavět.
Je úsměvné, jak časté je to, když někomu začnou docházet argumenty, začne to házet na nehoráznou ruskou propagandu. Pokud kolem sebe nějakou nehoráznou propagandu vidím, je to ta protiruská.


Update 12:38 První seriózní a zdá se nestranný pokus ověřit to co se píše v článku. https://systemoverlord.com/blog/2015/08 ... ng-on-you/ To co píší v původním článku se nepodařilo zopakovat.
Update2 19:38 Další pokus znovu naměřit podivné chování Windows selhal. http://blog.robseder.com/2015/08/16/wha ... d-privacy/
Polak

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od Polak »

Posilam radu,zvuk byl u mne vypnuty když se zapnul test mikrofonu z ozvěnou zvuk naskoči ,nejspiš tam chybí zpětna vazba na mikrofon,pří telefonovani ozvěna není slyšet.Preji pekny den.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od xsouku04 »

Dnes jsem dostal hlášení dalšího člověka. Neví proč, ale najednou mu volání z Odorik.exe ve Windows 10 funguje.
Že by automatická aktualizace?
Nejde mu ale vytáčet čísla, které má uložená jako rychlé kontakty, z toho rolovátka. Píše to, že je číslo moc dlouhé.
xsys
Příspěvky: 54
Registrován: stř 06. bře 2013 15:24:54
Bydliště: Brno

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od xsys »

ve Windows 10 je nutne nastavit mikrofon pres pravou mysi na ikonu reproduktoru vedle hodin, pak Zarizeni pro zaznam, a tam vybrat ten spravny a nastavit jako Vychozi, pripadne ve Vlastnostech je mozne nastavit zesileni a dalsi veci. U vsech PC kde jsem daval Win10 to zdetekovalo 1 nebo 2 nepouzite mikrofonni zarizeni a jako vychozi to nastavilo nektery z nich.
Obrázek

Btw. umoznuje odorik.exe prihlaseni cislem a heslem, namisto pinu? Pin mam vypnuty.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od xsouku04 »

xsys píše:Btw. umoznuje odorik.exe prihlaseni cislem a heslem, namisto pinu? Pin mam vypnuty.
Ne, to umí všechny ostatní VoIP telefony. Ale i u nich je nutné mít aktivovaný správný "mikrofon", který má správně nastavenou citlivost.
Tedy díky za rady.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Na Windows 10 nefunguje v Odorik.exe mikrofon

Příspěvek od konrad »

BTW ke sledování, už od XP mám na počítačích Zemana AntiLogger Free https://www.zemana.com/AntiLoggerFree, na W10 vyzkouším SpyShelter Stop-Logger Free https://www.spyshelter.com/
Naposledy upravil(a) konrad dne sob 29. srp 2015 19:11:43, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět