Planovaná odstávka manipulace se SIM 21.8. - 24.8.

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Planovaná odstávka manipulace se SIM 21.8. - 24.8.

Příspěvek od megacruiser »

Upozorňujeme zákazníky, že T-Mobile plánuje odstávku části svého systému starající se o manipulaci se SIM kartami virtuálních operátorů.

Odstávka je plánována na období:
pátek 21.8.2015, 19:00 hod. – pondělí 24.8.2015, 12:00 hod.

Po dobu odstávky nebude možné provádět žádné změny v nastavení Vašich SIM karet (včetně například i aktivace anebo uspání SIM karty). Pokud o nějaké změny SIM karty v našem rozhraní v této době zažádáte, budou provedeny po ukončení odstávky.

Je možné, že v pondělí 24.8. budou také s mírným zpožděním dokončeny plánované mobilní portace.
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 21.8. - 24.8.

Příspěvek od vlk »

Protože ten den zrovna v 5:00 proběhne portace do Odoriku, konečně, a tedy budu nastavovat metodou pokus omyl hodně věcí včetně asi SIM služeb, chci si upřesnit, že veškeré změny, které zadám do 19:00 se provedou před odstávkou? Nebo je třeba odečíst ještě nějaký čas na provedení změn? Kolik? 30 minut, hodinu, dvě hodiny?
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 21.8. - 24.8.

Příspěvek od Largon »

Změny nastavení SIM karet jsou standardně hotové do 3 minut, takže stihnout to před odstávkou by neměl být problém.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 21.8. - 24.8.

Příspěvek od helmut.niederman »

CO mi nejde do hlavy je to, že mi společnost 3TON poslala informaci o plánované odstávce a výpadku systému. SMS přišla z telefonního čísla +420791924488 a co je divné a to mi nejde do hlavy, že mi to poslala na SIM kartu Odorik.... na můj dual simkový telefon, kde ve druhém slotu používám Twist kartu. SIM kartu 3TON sice vlastním, ale ta momentálně není v žádném telefoně. Tak tady už dochází k telekomunikačním paranormálním jevům a nebo se ty sítě Odorik a 3TON skrze GTS nějak kříží. :lol:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 21.8. - 24.8.

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:CO mi nejde do hlavy je to, že mi společnost 3TON poslala informaci o plánované odstávce a výpadku systému. SMS přišla z telefonního čísla +420791924488 a co je divné a to mi nejde do hlavy, že mi to poslala na SIM kartu Odorik.... na můj dual simkový telefon, kde ve druhém slotu používám Twist kartu. SIM kartu 3TON sice vlastním, ale ta momentálně není v žádném telefoně. Tak tady už dochází k telekomunikačním paranormálním jevům a nebo se ty sítě Odorik a 3TON skrze GTS nějak kříží. :lol:
Osobně si myslím, že jste jim to číslo někde uvedl :)
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 21.8. - 24.8.

Příspěvek od MaT »

Přijde mi, že tyhle "odstávky" dělají nějak moc často. A jsou dost dlouhé. Kdyby v tom systému aspoň něco zásadního vylepšovali, přidávali nějakou novou funkcionalitu...
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 21.8. - 24.8.

Příspěvek od mobilemanic »

Třídenní odstávka API? No to snad ten moloch jeden namyšlenej nemyslí vážně?

Pane Soukup, toto už překračuje meze přípustné slušnosti. Bylo by možné se k tomu za vedení Odoriku vyjádřit a sdělit, zda zvažujete nějaké kroky proti T-Mobilu? V rámci Vaší smlouvy je něco takového možné? Ono totiž, že systémy pro své vlastní koncové zákazníky by si na takto dlouhou dobu nikdy nedovolili odstavit, ukazuje jak mizerné služby vlastně poskytují - a zjevně virtuálům poskytují služby ještě o něco horší.

Máte alespoň nějakou možnost udělat manuální zásah, pokud to bude vážně potřeba? Třeba že zavoláte někam na T-M hotline kde to alespoň někdo nastaví ručně?

A proč to píšu? Samozřejmě mi jde o manipulace s datovými balíčky a roamingem... Pokud toto jednou nebudu čekat a v tom období překvapen zjistím, že to potřebuji, pravděpodobně mne to vytočí minimálně "dozelena".. :-/
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 21.8. - 24.8.

Příspěvek od vlk »

Marně hledám popis procesu portace na wiki, našel jsem jen http://www.odorik.cz/obchod/kategorie/s ... -odorik-cz. Už jsem zjistil, že výměna SIM karty večer nebyl dobrý nápad, protože tím pádem jsem čekal ráno marně na přihlášení nové SIM karty, než mě napadlo restartovat mobil.

Nyní čekám na to až se mi místo zprávy "Přenos čísla je objednán na 21. 08. 2015, 05:00 hod." (https://www.odorik.cz/ucet/nastaveni_volani.html) zobrazí nastavení SIM karty. Kdy to tak bývá?

Nebo lépe je někde takto relativně podrobně popsán proces portace k odorikovi?
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 21.8. - 24.8.

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den,
nastavování SIM je již aktivní. Tabulku s nastavením v našem uživatelském rozhraní aktivujeme až ve chvíli, kdy je v systému T-Mobile SIM karta označena jako aktivní. Tato funkce zatím není automatická, automatizaci a tedy i zrychlení připravujeme.
Popis portace mobilního čísla je součástí stránky http://www.odorik.cz/obchod/kategorie/s ... -odorik-cz
resp. http://www.odorik.cz/w/eshop:sim#prenes ... _operatora
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 21.8. - 24.8.

Příspěvek od xsouku04 »

mobilemanic píše:Třídenní odstávka API? No to snad ten moloch jeden namyšlenej nemyslí vážně?

Pane Soukup, toto už překračuje meze přípustné slušnosti. Bylo by možné se k tomu za vedení Odoriku vyjádřit a sdělit, zda zvažujete nějaké kroky proti T-Mobilu? V rámci Vaší smlouvy je něco takového možné? Ono totiž, že systémy pro své vlastní koncové zákazníky by si na takto dlouhou dobu nikdy nedovolili odstavit, ukazuje jak mizerné služby vlastně poskytují - a zjevně virtuálům poskytují služby ještě o něco horší.

Máte alespoň nějakou možnost udělat manuální zásah, pokud to bude vážně potřeba? Třeba že zavoláte někam na T-M hotline kde to alespoň někdo nastaví ručně?

A proč to píšu? Samozřejmě mi jde o manipulace s datovými balíčky a roamingem... Pokud toto jednou nebudu čekat a v tom období překvapen zjistím, že to potřebuji, pravděpodobně mne to vytočí minimálně "dozelena".. :-/
Myslím, že jsme příliš malí na to, abychom mohli T-mobile a jiné molochy stavět do latě. Konstruktivnější je zaměřit se na vlastní nedokonalosti. Právě jsme rozeslali informační SMS všem, kteří dělali nějakou změnu ohledně nastavení datových balíčků v posledních třech měsících. Data si totiž mohou přikoupit ještě dnes. Tedy doufáme, že překvapených lidí moc nebude.

Text SMS
Tento vikend bude probihat planovana odstavka u T-mobile a nebude mozne nakupovat datove balicky. Muzete tak ucinit dnes do 19 hodin.Vice info na foru Odorik.
Obrázek koláči je převzat ze strany 37 tohoto dokumentu. https://www.ctu.cz/cs/download/art/oop/ ... 8_2015.pdf
ČTÚ naznal, že žádná další regulace cen, za které se prodává virtuálům, není třeba. Virtuálům se daří.
Kratší tisková zpráva je zde https://www.ctu.cz/cs/download/tiskove- ... 082015.pdf

Nejúspěšnější "virtuál" Bonerix je v podstatě taková šedivka (nenašel jsem veřejně ceník) na 100% vlastněná O2, která snad měla být z přehledu také vyřazena a Tesco mobile je vlastněno O2 z 50%. Překabátěná šedivka je myslím i Moraviatel. A ten Travel, to je myslím zkrachovalý Eurekago? Terms to je Gomobil.cz, který zjevně trpí stejnými technickými nedostatky T-mobile jako Odorik.cz. Kdyby Odorik.cz nebyl zahrnut mezi ostatní (0,67%) měl by přibližně 0,03% všech aktivních simkaret v ČR.
Mobil.cz, Blesk, Oskarta, Kaktus z přehledu vypadli, protože nejsou virtuálové, ale jen přejmenované značky.
Záhadné BEI je COOP? DH Telecom = Opencall - tam bude předpokládám ale tak 1/4 možná i výrazně více SIM jen tak pasivně čekat na to, až propadne.

Jestli jsem v něčem nepřesný, napište.

Aby to neznělo pro Odorik tak pesimisticky, přidávám ještě něco.

Odorik je malý. Přesto si ale ekonomicky nevede špatně.

Co se týče veřejných nabídek pro méně a středně volající je nejvýhodnější na trhu.

Podívejte se na srovnání pro zákazníka.
Nebo obrázek v příloze. Snažil jsem se zobrazit vždy ten nejvýhodnější tarif pro každého operátora, aby to nebylo moc přeplácáno. Někteří to s těmi možnostmi přehání a přitom často ani jedna možnost není moc výhodná a to bez ohledu na množství provolaných minut. Vynechal jsem ty nabídky, které by se beztak překrývali s nějakými jinými. Další podstatné úspory je možné docílit používáním VoIP.
Přílohy
porovnani_tarifu.png
porovnani_tarifu.png (64.22 KiB) Zobrazeno 7593 x
trzni_podil_MVNO.png
trzni_podil_MVNO.png (94.47 KiB) Zobrazeno 7608 x
Odpovědět