Nahrané hovory jako mp3, komprese podle délky

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nahrané hovory jako mp3, komprese podle délky

Příspěvek od helmut.niederman »

V jakém programu přehraji formát OPUS ?
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: Nahrané hovory jako mp3, komprese podle délky

Příspěvek od v.kopp »

helmut.niederman píše:V jakém programu přehraji formát OPUS ?
Já jsem přehrál tímto: http://www.slunecnice.cz/sw/vlc-media-player/
Opus sice není v seznamu formátů uveden ale přehrál to.
Teď jsem přehrál "opus" v nízké kvalitě a je opravdu lepší než mp3 v nízké kvalitě.
butrus
Příspěvky: 62
Registrován: sob 18. kvě 2013 18:25:32

Re: Nahrané hovory jako mp3, komprese podle délky

Příspěvek od butrus »

xsouku04 píše:Byl by zájem, aby si zákazník mohl vybrat, zda-li chce ogg soubory nebo mp3? A stačilo by nastavení na uživatele, nebo raději na linku? Na uživatele by to snad stačit mohlo.
Máme zde hlášení, že mp3 soubory jsou cca 3xkrát větší a přitom rozdíl v kvalitě subjektivně žádný.
Jednoznačně ano. Na uživatele by stačilo. Případně byste mohli vyzkoušet ještě Opus, ten vyhrává na celé čáře...

MP3 je zastaralý dinosaurus, ještě k tomu zatížený patenty.
butrus
Příspěvky: 62
Registrován: sob 18. kvě 2013 18:25:32

Re: Nahrané hovory jako mp3, komprese podle délky

Příspěvek od butrus »

butrus píše:
xsouku04 píše:Byl by zájem, aby si zákazník mohl vybrat, zda-li chce ogg soubory nebo mp3? A stačilo by nastavení na uživatele, nebo raději na linku? Na uživatele by to snad stačit mohlo.
Máme zde hlášení, že mp3 soubory jsou cca 3xkrát větší a přitom rozdíl v kvalitě subjektivně žádný.
Jednoznačně ano. Na uživatele by stačilo. Případně byste mohli vyzkoušet ještě Opus, ten vyhrává na celé čáře...

MP3 je zastaralý dinosaurus, ještě k tomu zatížený patenty.

Aaa, tak koukam, ze nez jsem tuhle diskuzi docetl (teprve ted jsem tuto vlastnost objevil), tak uz to mate naimplementovano :-D.

Jinak, pokud do Opusu rekomprimujete PCMu/a, tak dle meho nema cenu vetsi bitrate nez ca. 30kbp/s.
Odpovědět