Zadejte si internetové rádio do rychlých kontaktů

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Zadejte si internetové rádio do rychlých kontaktů

Příspěvek od kovik »

helmut.niederman píše:A kdy bude možné volat přes 822300400 nebo *8223004 ?
Když to funguje se SIP uri, tak by to mohlo fungovat i se stream uri ne ?
To same, musite to prohnat pres verejne cislo. (presmerujete si verejne cislo na R.K. a z *8223004 vytocte, verejne cislo)

Volat na stream by melo jit, nijak to neomezujeme. Jestli Vam neco nejde, poslete id hovoru a podivam se.
helmut.niederman píše: A proč se ve výpisu hovorů nezobrazuje skutečné stream URI ale zobrazuje se jen číslo SIP linky na které bylo voláno tedy *084086 ? Je to vidět i v právě probíhajících hovorech.
*084086 je interni linka pro stream, zadane uri se prenasi jako parametr a neni to volane cislo.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Zadejte si internetové rádio do rychlých kontaktů

Příspěvek od helmut.niederman »

Asi jsem se měl lépe vyjádřít pane Kovik. Já to myslel tak, že když mám v rychlých kontaktech pod volbou 200 uloženou SIP uri adresu a vytočím číslo 822300400 nebo *8223004 a po zadání PINU zadám rovnou číslo zkráceného kontaktu 200 tak mne hovor spojí se SIP uri, ale se STREAM uri to nefahčí. Jak je to možné ?
Uvedu to ještě polopaticky. Mám v rychlých kontaktech pod volbou 7 uloženou SIP uri adresu sip:telephreak@voip.telephreak.org
Pak z pevné linky O2 vytočím číslo 822 300 400 a zadám PIN, po zadání PINU, zadám číslo rychlých kontaktů 7 a po pár vteřínách jsem spojen se SIP URI adresou, když u tohoto kontaktu vymažu SIP URI adresu sip:telephreak@voip.telephreak.org a nahradím jej STREAM uri adresou nějaké rozhlasové stanice, Odorik hlásí, bohužel Odorik neumožňuje volání na tato čísla.

Šlo by to udělat ? Jde o to, že když u geografického čísla přesměruji hovory pro mobilní telefon 603 123 456 na číslo *8223004 tedy 603123456>*8223004 tak mohu z tohoto mobilního telefonu se zdarma dovolat na to číslo a pak už jen po zadání PINU zadám číslo 7 a mohl bych se dovolat na STREAM URI, a když mne po čase přestane ta stanice bavit, mohu rozhlasovou stanici přeladit jedině tak, že v průběhu hovoru zmáčknu * ( hvězdičku ) čímž se hovor s rychlým kontaktem 7 ukončí a automat mne vyzve k zadání dalšího telefonního čísla s kterým chci hovořit a tak mohu vytočit 8# ( rozhlasová stanice např. Radiožurnál ).

O to mi právě jde.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Zadejte si internetové rádio do rychlých kontaktů

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
ja to chapu, mysleli jsme, ze to pridavat nebudeme, ze bude stacit to prohnat pres verejne cislo, ale pravda je, ze usetrime cvakani 9mistneho cisla.

Pridano, prosim o test.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Zadejte si internetové rádio do rychlých kontaktů

Příspěvek od helmut.niederman »

Ano, funguje, velmi mockrát děkuji. ;)
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Zadejte si internetové rádio do rychlých kontaktů

Příspěvek od Kristovec »

To je šikovné,to * přepínání.To jsem nevěděl,že to jde i takto.
Já mám 2 Gea a 3 Nomády,takže ty 4 stanice,co poslouchám,volám přímo,ze SIM Odorik s VPN balíčkem.Každá má tedy své vlastní pevné číslo.

Ale - když voláte z O2 přes 822 300 400 tak přístup platíte. VPN slouží jak na běžné hovory tak i na rádia či Skype hovory zadarmo v rámci paušálu.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Zadejte si internetové rádio do rychlých kontaktů

Příspěvek od helmut.niederman »

Kristovec píše:
Ale - když voláte z O2 přes 822 300 400 tak přístup platíte.
To ano, platím, ale když si u geografické číslo nastavíte v paralelním zvonění toto přesměrování 603123456>*8223004 tak to znamená, že když z mobilního telefonu 603 123 456 vytočíte geografické číslo Odorik, ozve se telefonní linka 822 300400 kde už nic neplatíte. Pak je ještě dobré v nastavení Odorik nastavit mobilní číslo aby plechová huba nevyžadovala zadání PIN kódu. :idea:
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Zadejte si internetové rádio do rychlých kontaktů

Příspěvek od Kristovec »

helmut.niederman píše:
Kristovec píše:
Ale - když voláte z O2 přes 822 300 400 tak přístup platíte.
To ano, platím, ale když si u geografické číslo nastavíte v paralelním zvonění toto přesměrování 603123456>*8223004 tak to znamená, že když z mobilního telefonu 603 123 456 vytočíte geografické číslo Odorik, ozve se telefonní linka 822 300400 kde už nic neplatíte. Pak je ještě dobré v nastavení Odorik nastavit mobilní číslo aby plechová huba nevyžadovala zadání PIN kódu. :idea:
Tak,právě takto to mám já,VPN balíček a ze SIM na Nomáda a dál na rychlý kontakt.
Kdysi jsem volával 822 z budek,ale teď by to vyšlo strašně draho,asi 1,50 Kč/min navíc.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Zadejte si internetové rádio do rychlých kontaktů

Příspěvek od Kristovec »

vlk píše::shock: :D :?: :idea: :lol:
Děkuji. Mám hned použití. V Brně každoročně jsou ohnostroje na přehradě http://www.ignisbrunensis.cz/program-pr ... --568.html a celkem pravidelně nemám sebou radio, protože ho vůbec neposlouchám. Ted stačí jen do rychlých voleb zadat Kiss hady nejlépe pod číslem jeho frekvence 883 a mám vystaráno :-) http://www.listenlive.eu/czech-republic.html
Vyzkoušeno. No kvalita nic moc, (nějaké tipy, jak dosáhnout co nejlepší kvality?) ale lepší než nic.
Halo7 od firmy CPA má nečekaně dobrý zvuk a znatelně menší zkreslení při pasážích s hlasitou hudbou,než všechny mé ostatní mobily,Samsung SGH E250 a Galaxy Grand2,Nokia 303 Asha atd.To Halo jsou typicky seniorské mobily,8 a 6i zvuk nic moc,ale ta 7 je skutečně výborná,mohu doporučit.
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Zadejte si internetové rádio do rychlých kontaktů

Příspěvek od vlk »

kovik píše:Dobry den,
ja to chapu, mysleli jsme, ze to pridavat nebudeme, ze bude stacit to prohnat pres verejne cislo, ale pravda je, ze usetrime cvakani 9mistneho cisla.

Pridano, prosim o test.
Nevím, jestli je to bug nebo feature (je nutné pro každé radio mít solo veřejné číslo?).
Při callbacku nejde volat R.K., za kterým se skrývá radio adresa. Napřímo z "pevné" dané R.K. funguje, takže adresa radia je správně.
ID hovoru: 174507541 (to je ten callback na mobil)
ID hovoru: 174507501 1. pokus
ID hovoru: 174507506 2. pokus
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Zadejte si internetové rádio do rychlých kontaktů

Příspěvek od 5uch »

Asi jsem trochu natvrdlý - jak to zprovoznit na (hloupém) mobilu poslech rádia pomocí přesměrování nebo zpětného volání?

Stream se mi podaří "vytočit" zkrácenou volbou přímo v VoIP telefonu a funguje.
Když zkouším zpětné volání (zelené sluchátko u streamu v seznamu rychlých kontaktů), zazvoní VoIP telefon, vyzve mne to k zadání čísla. Zadám číslo na mobil, ten začne zvonit... a ticho. Patrně se jen propojily oba telefony.
xsouku04 píše: Na rádio si pak např. pomocí podmíněného přesměrování můžete přesměrovat libovolné číslo.
A u toho přesměrování mi nedochází, jak je to myšleno. Možná proto, že přesměrování nevyužívám, tak neznám finty s tím spojené.

Nakopne mne někdo správným směrem?

No a abych jen nebral... tady je mé oblíbené rádio:
http://stream-uk1.radioparadise.com:80/aac-128 (lepší je to ovšem poslouchat v počítači přes nějaký media player, přeci jen je to hudba).
Tam to ovšem jde i přímo z webu: https://www.radioparadise.com
Případně z aplikace pro Win 8 a Win 10: https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrdmwjx
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Odpovědět