Planovaná odstávka manipulace se SIM 16.1. – 17.1.

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Planovaná odstávka manipulace se SIM 16.1. – 17.1.

Příspěvek od megacruiser »

Upozorňujeme zákazníky, že T-Mobile plánuje odstávku části systému starající se o manipulaci se SIM kartami.

Odstávka je plánována na období:

sobota 16.1.2016, 20:00 hod. - neděle 17.1.2016, 22:00 hod.

Po dobu odstávky nebude možné provádět žádné změny v nastavení Vašich SIM karet (včetně například i aktivace anebo uspání SIM karty). Pokud o nějaké změny SIM karty v našem rozhraní v této době zažádáte, budou provedeny po ukončení odstávky. Výpadek se nedotkne fungování mobilních služeb.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 16.1. – 17.1.

Příspěvek od Georgius »

Co takhle zakládat vlákna jako "tradiční plánovaná odstávka ..." ? :lol:
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 16.1. – 17.1.

Příspěvek od aplet »

T Mobile musi ale radne .... to je opravdu jiz na palici :roll:
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 16.1. – 17.1.

Příspěvek od MaT »

Jde při těchto (a teď mi odpusťte to slovo) **pitomých** odstávkách třeba dokoupit datový balíček?

Až mně ty jejich výpadky pomalu každý týden připomenuly internetové bankovnictví GE Money Bank. Tam zase každý den někdy mezi 19.00-21.00 mají výpadek, kdy se nedostanete k žádným informacím o kartách. Ale než to přiznají, tak se vás ještě ptají, jaký mají prohlížeč. A pak z nich vypadne, že tam každý den touhle dobou nějak zapisují transakce z celého dne... To nejsou schopní mít tu databázi třeba replikovanou alespoˇpro read only operace?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 16.1. – 17.1.

Příspěvek od xsouku04 »

MaT píše:Jde při těchto (a teď mi odpusťte to slovo) **pitomých** odstávkách třeba dokoupit datový balíček?
Bohužel balíček koupit nejde. Koupě balíčku je ta nejčastější operace, kterou by o víkendu mohl někdo chtít dělat.
Pokud se blíží víkend, kde tušíte, že budete potřebovat data, doporučuji zkontrolovat a přikoupit data ještě v pátek, protože kromě plánovaných výpadků občas mají o víkendu i neplánované výpadky. V noci z pátku na sobotu totiž mají pravidelnou odstávku, kdy "pracují" na svém systému a občas něco zjevně pokazí. Projeví se to ale zpravidla až v sobotu dopoledne. A jim pak často trvá půl dne nebo i celý víkend, než to opět zprovozní, protože o víkendu tam není nikdo, kdo by to mohl/uměl opravit. Ani pravidelná telefonní urgence s nimi nemusí pohnout. Ach jo.
Tedy lepší je se nespoléhat na to, že to o víkendu funguje, a zařídit se na víkend už v pátek přes den. Nenechávejte to raději ani na páteční večer.

Možná časem přeloží svoji pravidelnou odstávku z pátku na vhodnější den, je to ale celofiremní věc a není to prý tak snadné ... Velké firmy prostě dovedou být děsně nešikovné, až je to kolikrát těžké pochopit ...
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 16.1. – 17.1.

Příspěvek od aplet »

Naštěstí já jsem u O2SK a O2CZ a naprosta spokojenost, internet mám přes O2SK a volání přes callback Odorik a jsem vysmatej.
Odpovědět